ból zołądka przy nerwicy?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

ból zołądka przy nerwicy?

przez pandemonium 19 lis 2009, 23:31
Witam! Mam świadomość, że to, co dzieje się ze mną od dłuższego czasu podchodzi pod objawy nerwicy ( w moim przypadku jest to cały zespół objawów, począwszy od stanów lękowych na hipochondrii skończywszy, wszystko włącznie z objawami somatycznymi) I w związku z tym mam pytanie - wiadomo, że od niepotrzebnego stresu ( w przypadku nerwicy nieuzasadnionego na dodatek, ale również nie do opanowania) żołądek może zareagować nadmiernym wydzielaniem kwasów, co w konsekwencji może doprowadzić do wrzodów. Ponieważ non stop mi się coś nerwicowo objawia to przypuszczam, że silne bóle żołądka w nadbrzuszu (promieniujące na łopatki, plecy i nawet mostek oraz klatkę piersiową) są kolejnym somatycznym objawem nerwicy, ale też obawiam się, że nie jest to objaw tylko psychosomatyczny, tylko rzeczywisty (miewałam już kiedyś bóle żołądka, takie fazowe, kilkugodzinne, ale zazwyczaj związane to było z posiłkami, a w tym wypadku bez przyczyny). Dodam jeszcze, że od 3 dni żywię się kleikiem i bułką z masłem (boję się jeść coś innego, żeby nie pogorszyć) i denerwuje mnie ta sytuacja, bo nie mogę normalnie funkcjonować! mam wrażenie, że "czuję" swój żołądek, do tego często mi się odbija etc. Aha - ranigast i no-spa nie pomógł..:/ Nerwica li to czy udać się do (kolejnego) lekarza? możliwe, żeby ból był tak intensywny, silny i "prawdziwy"? pomóżcie!

Re: ból zołądka przy nerwicy?

przez agusiaww 20 lis 2009, 06:05
Mozliwe ze to bol na tle nerwicowym, ale na wszelki wypdaek mozesz sie jeszcze przebadac, zrob badania ktore zaleci lekarz. Byc moze tearz to rzeczywisty problem z zoladkiem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szklanyczlowiek 20 lis 2009, 20:17
Ja mam zawsze bole zoladka przy stresach wiec raczej to to, mozna zrobic badania ale raczej to na tle nerwowym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pandemonium 23 gru 2009, 23:52
zrobilam gastroskopie - jednak wyszlo zapalenie zoladka ostre i zakazenie bakteria helicobacter pylori. Dostalam antybiotyk i leki zobojetniajace kwas, ale kuracja trwa juz dosc dlugo i nadal nie pomaga, jeszcze na dodatek dobija mnie dieta , eeechh... Takze nie bagatelizujcie zoladka wpasowujac go w ramy "tla nerwowego" - nerwy owszem, wzmagaja i nawet wywoluja dolegliwosci, ale moze sie z tego rozwinac autentyczna choroba ( choroba somatyczna z nerwow, wspaniale po prostu ) pozdrawiam cieplo, trzymajcie się ! :)

przez Zachmurami 28 gru 2009, 14:27
Witaj pandemonium, zaglądasz tu jeszcze?
Zajrzałam na ten watek i... mam wrazenie, jakbym sobie czytała. :shock:
Jak samopoczucie? Czy coś w koncu pomogło / zadziałało?

przez sunport 30 gru 2009, 15:51
prawdopodbnie leki mogly troszke zniszczyc to. i watrabe tez... i wiele wiecej niz gdybys ich nie brala....ale to tylko moje zdanie kogos kto spotkal wielu opsychiatrow:)
Użytkownik został wyrzucony z forum z powodu gróźb w stosunku do administratora oraz za wypowiedzi mające negatywny wpływ na Użytkowników

a mialo byc tak pieknie

uwaga mam juz za soba chorobe:) chetnie komus pomoge i pokoresponduje. wiem jak:)

moj gg 18620459
zbanowany

Sortuj wg