Alternatywa dla Facebooka - Ello

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Psychoanalepsja_SS 18 cze 2015, 21:03
Cześć.
Słyszeliście o tym?
https://ello.co/
Jest to alternatywny portal społecznościowy. Większa prywatność, nazwa użytkownika dowolna itd. Sam jeszcze tego dobrze nie ogarniam, ale pomyślałem, że gdyby więcej osób się tym zainteresowało, to byłoby fajnie i może machina ruszyłaby dalej. Fajnie byłoby pokazać Zuckerbergowi, że nie ma na to monopolu. Mniejsza komercja, bez reklam, itd.
Trzeba wklepać maila i poprosić o invite, przyjdzie to na maila, ew. inny użytkownik może zaprosić, znając uprzednio maila (jakby co, pisać do mnie na PW).
Wydaje się to fajne, choć wiadomo, że różni się od FB, inne funkcje, możiiwości i tak dalej...

przez ben rei 18 cze 2015, 22:28
pejsbukowi zupełnie nic nie grozi bo jego paliwem jest głupota i naiwność ludzka a ta jest nieskończona a wręcz jej przybywa
fubar

przez pinda 18 cze 2015, 22:36
Nie mam tam konta, ale słyszałam o tym. Rzekomo opierać się to ma na minimalizmie, jeden post na dobę, co w przypadku wielu ludzi będzie problem nie do przeskoczenia, ale to z kolei ma służyć do selekcji informacji.
burning down the house!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 18 cze 2015, 23:11
pinda, A FB masz ? ;)
Wolfx

przez pinda 19 cze 2015, 12:22
Wolfx mam, ale przez lęki nie używam.
burning down the house!

przez PannaNatalia 19 cze 2015, 12:32
Ja mam jeszcze konto na nk haha :D chyba ze dwa lata tam nie zaglądałam
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

przez Psychotropka`89 19 cze 2015, 18:43
Nie widzę potrzeby zakładania konta gdziekolwiek. Mam gg od jakiś 10 lat, na którym posiadam z 5 kontaktów, posiadam google+, gdzie mam w 90% jedynie rodzinę <zakładając gmaila mnie uszczęśliwili na siłę, nie chciało mi się babrać w tym, nie umiałam usunąć i tak już zostało>. NK, facebook, twitter, badoo i inne społecznościowe gówna mnie nie interesują. Jak chcę mieć z kimś kontakt, to go po prostu mam, a nie podniecam się świeżo dodaną sweet focią. Nie ogarniam fenomenu fb i nie ogarnę. Widać jestem zacofanym mamutem. :bezradny:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Candy14 19 cze 2015, 18:49
A ja lubie fejsa. Jestem tam na roznych grupach , mam wszystkich znajomych pod reka
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Psychotropka`89 19 cze 2015, 18:53
Candy14, co kto lubi. Ja tego nie potępiam, nie neguję, tylko wkurza mnie to parcie niektórych. "JAK TO nie masz fejsa??!!". A no nie mam... i mieć nie będę. Dla mnie to pożeracz czasu i to taki bezproduktywny w większości przypadków. Ale jeden siedzi na forum, inny na fejsie, a jeszcze inny ogląda Klan. Mamy demokrację w końcu. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Candy14 19 cze 2015, 19:03
Psychotropka`89, pewnie ze co kto lubi. :) Ja wole posiedziec na fejsie gdzie mam mnostwo dodatkowych informacji na tematy ktore mnie interesuja niz np. na forum gdzie jak dla mnie wszystko zostalo juz powiedziane i przewalkowane 100 razy. Sama bylam przeciwniczka komercji fejsa i prawie sila zalozono mi konto dopoki nie przekonalam sie ze jest wygodny dla mnie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Wiola* 19 cze 2015, 20:54
Candy14 napisał(a):Psychotropka`89, pewnie ze co kto lubi. :) Ja wole posiedziec na fejsie gdzie mam mnostwo dodatkowych informacji na tematy ktore mnie interesuja niz np. na forum gdzie jak dla mnie wszystko zostalo juz powiedziane i przewalkowane 100 razy. Sama bylam przeciwniczka komercji fejsa i prawie sila zalozono mi konto dopoki nie przekonalam sie ze jest wygodny dla mnie.

Mam podobne zdanie jak Candy. Na początku uważała, że to g... I na pewno mi się nie przyda. Teraz zastapuje on większość for tematycznych , bo kontakt o wiele szybszy , łatwiejszy i jakiś taki bardziej bezpośredni.
Moderator

Sortuj wg