Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie + II tura

przez savior 05 lip 2010, 20:04
MOCca ...ze nie wierzy sie kłamcom .hehe tautologia...inaczej byc nie moze :mrgreen: ..
savior

przez MOCca 05 lip 2010, 20:05
linka, przestań wybielać Bronisława "wpadkę". ;)

Doczekacie się...cudu.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 05 lip 2010, 20:11
Bronislaw jest mistrzem wpadek - ale wolę jego Kaszaloty i wibratory niż Kaczyńskiego który wiadomo co o SLD mówił a teraz w dupkę im wchodził aż miło.

Swoją drogą szacun dla Napieralskiego :D nikogo nie poparł i ...dobrze. Chyba się powtórzę, z racji tego, że ze mnie lewicowiec z krwi i kości - mam nadzieję, ze Napieralski się nie wypali i wystartuje za 5 lat....w ogóle fajnie by było jakby w Polsce była prawdziwa lewica........liberałowie itd, a tak mamy jeden gar i pomieszane ze sobą wszystko....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 05 lip 2010, 20:12
MOCca napisał(a):Doczekacie się...cudu.

A kto tu spodziewa się cudu?
Ja osobiście chcę po prostu żyć we w miarę normalnym kraju. Bez wiecznego wywlekania ''trupów z szafy'' przy pomocy IPN- w celu dokonania odwetu za coś, co było 30 lat temu.
Od przeszłości bardziej interesuje mnie przyszłość.
Natascha

przez Shadowmere 05 lip 2010, 20:13
Natascha, :brawo: :brawo: :brawo:
Shadowmere

przez linka 05 lip 2010, 20:17
No dziś w sklepie pan za ladą mnie dobił, wygłaszał swój protest dla wyników po czym powiedział:
-po co oni piszą w gazetach o tym Grunwaldzie(zbliża się rocznica) w Rosji w tym roku zginął prawdziwy król Polski, o tym powinni pisać...

:shock: :shock: :shock: :shock:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 05 lip 2010, 20:24
no i nie dowiedziałam się jakie mają wyborcy PiSu autorytety, jak myślałam "nie będziesz miał innych autorytetów poza mną"....
jakbym nie miała ugruntowanych poglądów politycznych i trafiła na ten wątek, to jedno jest pewne: zacietrzewienie i frustracja popleczników PiSu byłaby czynnikiem odstraszającym. jesteście dokładnie tacy, jak cały PiS - odstraszający swoją postawą.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Shadowmere 05 lip 2010, 20:30
TaaDaam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 05 lip 2010, 21:07 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Naprawdę, jeśli nie masz nic do powiedzenia zaniechaj pisania takich postów....nic to do dyskusji nie wnosi.
Shadowmere

przez Goldielocks 05 lip 2010, 21:00
linka napisał(a):Mo i nie pisz mi, że to nie są duże różnice:
Sondaż SMG na stronie wp.pl:
Wykształcenie wyższe:
Komorowski 66,2%
Kaczyński 33,8%

Możesz znać wiele osób które głosowały na PIS i są wykształcone, ale w skali kraju tak to niestety wygląda........

Akurat poziom wykształcenia nie ma nic wspólnego ze świadomością polityczną... Wyższe wykształcenie... jak dla mnie wykształcenie, to wykształcenie. ;) Nie ważne, czy to inżynier elektryk, czy elektryk po zawodówce. Obaj mają fach w ręku i wiedzę na temat zawodu, z tym, że każdy zajmuje się czym innym. :)

Może tu kogoś obrażę, ale wydaje mi się że na JK, w większości głosowały - tzw. moherowe berety i Katolicy-fanatycy.

Na Komorowskiego - ludzie nastawieni na otwarte kontakty i interesy z UE, krajami byłego ZSRR i naszymi nadbałtyckimi i południowymi sąsiadami (też członkami UE).

Poza tym, uważam że Władysław Bartoszewski, to człowiek, którego powinno traktować się z szacunkiem. Choćby, dlatego że działał w AK, uczestniczył w wydarzeniach Powstania Warszawskiego i był ministrem SZ. A, że daje "kawę na ławę" - to tylko się chwali. Przecież każdy ma prawo powiedzieć, co myśli.

PiS - też już nieźle nabluzgał na oponentów, tak samo jak i PO, czy SLD.

BTW, w tej dyskusji - niektórzy, robią, z co niektórych polityków męczenników vel pogromców zła...
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez linka 05 lip 2010, 21:08
Goldielocks napisał(a):Akurat poziom wykształcenia nie ma nic wspólnego ze świadomością polityczną... Wyższe wykształcenie... jak dla mnie wykształcenie, to wykształcenie. ;) Nie ważne, czy to inżynier elektryk, czy elektryk po zawodówce. Obaj mają fach w ręku i wiedzę na temat zawodu, z tym, że każdy zajmuje się czym innym. :)

Muszę się nie zgodzić - mówisz, ze osoba po studiach i osoba która skończyła gimnazjum czy zawodówkę ma jednakową świadomość polityczną?
Przyjaciel forum

przez Goldielocks 05 lip 2010, 21:40
linka napisał(a):
Goldielocks napisał(a):Akurat poziom wykształcenia nie ma nic wspólnego ze świadomością polityczną... Wyższe wykształcenie... jak dla mnie wykształcenie, to wykształcenie. ;) Nie ważne, czy to inżynier elektryk, czy elektryk po zawodówce. Obaj mają fach w ręku i wiedzę na temat zawodu, z tym, że każdy zajmuje się czym innym. :)

Muszę się nie zgodzić - mówisz, ze osoba po studiach i osoba która skończyła gimnazjum czy zawodówkę ma jednakową świadomość polityczną?

Uważam, że dopiero teraz nastąpił wielki boom na posiadanie wyższego wykształcenia, które takie cenne i wartościowe ( na rynku pracy szczególnie), jak kiedyś już nie jest... Miałam na myśli pokolenie 40+, kiedy studiowało o wiele mniej osób, więcej było ludzi z wykształceniem technicznym i zawodowym. Skoro ludzi z "niższym" wykształceniem uważasz za bezrozumnych politycznie, to gratuluję wiedzy na temat naszego społeczeństwa. Mój dziadek na polityce znał się doskonale, a zdobywanie wiedzy na ten temat było jego pasją. A jednak mój dziadek żadnych studiów nie skończył... Jaki wniosek?

Osoba - rozgarnięta, bez względu na poziom wykształcenia, myśli logicznie i analitycznie. Tak samo, jak wśród osób, po skończonej zawodówce czy technikum, albo studiach wyższych - znajdziemy i tych mądrych i tych... mniej mądrych. :P ;)

PS: Czy ja coś pisałam o gimnazjum? Jak dla mnie, to żadna szkoła, a raczej "przechowalnia", co niektórych głąbów...
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Shadowmere 05 lip 2010, 22:19
linka, moim zdaniem niewiele bylo postow,ktore w ogole cokolwiek sensownego wniosly do dyskusji.Cala ta dysputa jest wrecz jak zdarta płyta.
Jedni wiedzą swoje,drudzy swoje i żadne zdania nie zmieni,a cietrzew to zwierzę miłe dla oka i zacietrzewione.Dla ukojenia zmysłów.
Żeby jednakże bylo absolutnie na temat: Nie można generalizowac,ale studia naprawdę dają szersze horyzonty,rownież polityczne.
Można oczywiscie rozwijac sie na własną rękę,co wymaga samozaparcia i cierpliwości,ale moja znajoma fryzjerka wie tyle o polityce co ja o różniczkowaniu i to nie z powodu glupoty,ale ignorancji..
Shadowmere

przez depresyjny86 05 lip 2010, 22:48
Goldie myślę,że Linka w jakimś stopniu ma rację.Mówisz o dziadku...jednak jest różnica pomiędzy tymi ludżmi z brakiem studiów "starszej daty",a między tymi co dzisiaj nie mają wyższego niż średnie...Mówiąc o świadomości politycznej mamy na myśli świadomość naszych poglądów i dopasowanie ich do odpowiedniej partii z której programem się zgadzamy.Pokaż mi 30 latka bez wykształcenia co odpowie na pytanie o swoj pogląd na jakąś sprawę i ktory prawidlowo odpowie np czy ma pogląy prawicowe czy lewicowe.
:)

przez Natascha 05 lip 2010, 22:54
człowiek nerwica napisał(a):Pokaż mi 30 latka bez wykształcenia co odpowie na pytanie o swoj pogląd na jakąś sprawę i ktory prawidlowo odpowie np czy ma pogląy prawicowe czy lewicowe.

Myślę, ze wyjątki się trafią ... ale wyjątki, jak wiadomo, potwierdzają regułę.
Natascha

Sortuj wg