Związek z alkoholikiem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Związek z alkoholikiem

przez lunna 06 sty 2013, 14:13
Witajcie. Pewnie błądzę po omacku i nie napisałam w odpowiedniej zakładce...poprawię sie ...

Poznałam kogoś...w pewnym momencie powiedział, że jest alkoholikiem ale od 3 lat chodzi na terapie grupowa i indywidualną co tydzień. Zdarzyło sie, że sie upił będąc u mnie...albo wypijał wino z lodówki. Było mi źle ale....kiedyś znalazłam butelke po tymbarku w kosmetyczce, którą zwalił w nocy z pralki...oczywiście z alkoholem. Spędziliśmy Święta u jego rdziców i u moich. 2 dni później mnie rzucił mnie mówiąc, że potrzebuje czasu (2msc) na nauczenie się znów odczuwać ale tęskni. A ja co....szaleję. Załamałam się bo pokochałam. Czytam o związkach z alkoholikami i wszytsko wiem...wiem, że powinnam uciekać...Nie potrafie sobie pomóc a przeciez psychotropy to doraźna pomoc w załamaniu...nie mogę zyć na pigułach...muszę w głowie sobie poukładac i przeczekać "załobę" po stracie....ale JA PODŚWIADOMIE CZEKAM AZ WRÓCI JESOOOOO . Czy ktoś może miał podobne doświadczenia i może mi udzielić wskazówek...proszę...

Związek z alkoholikiem

przez Selenhe 06 sty 2013, 14:52
Jedyne co możesz zrobić najrozsądniejszego to uciec.

Związek z alkoholikiem

przez mark77 06 sty 2013, 15:07
Też radzę zerwać całkowicie tą znajomość.
Szkoda Twojego życia, lepiej przecierpieć teraz rozstanie niż całe życie cierpieć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Związek z alkoholikiem

przez lunna 06 sty 2013, 15:23
TYlko, że ja to wiem...normalnie wiem...ale czekam. Nie wiem na co. Kobieta z pomocu współuzaleznionym powiedziała mi: daj czasowi czas...on Cie uleczy

Związek z alkoholikiem

przez pinda 06 sty 2013, 15:28
olej go, zniszczy Ci doszczętnie psychikę, a z Twojego postępowania i tak wynika, że jesteś słaba i zagubiona.

Przeanalizuj, dlaczego związałas się akurat z nim- czy ciągnie Cię do takiego typu facetów, dlaczego tak się dzieje, kto z Twojego otoczenia był podobny do niego (ojciec,dziadek, brat), naucz się wysuwać wnioski.

Czekac niby na co chcesz?
burning down the house!

Związek z alkoholikiem

przez mark77 06 sty 2013, 15:29
Dokładnie daj sobie czas i poznasz innego.
Tobie teraz się wydaje, że dasz radę żyć z alkoholikiem, ale pomyśl o przyszłości, dzieciach? rodzinie?
Zresztą sama już widziałaś, alkohol był ważniejszy dla niego od Ciebie.
Zrobisz jak uważasz, ale nie skazuj się na takie męki...
(mam w rodzinie osobę uzależnioną...)

Związek z alkoholikiem

przez pinda 06 sty 2013, 15:30
a wóda w butelce tymbarku- hit miesiąca ;/
burning down the house!

Związek z alkoholikiem

przez lunna 06 sty 2013, 15:33
racja, racja....może jestem taka splątana bo to sie dopiero koncem grudnia wydarzyła. ...Cisza w eterze i zcas...zrobią swoje... Macie rację-ja to wiem..Dziekuję. Będę sobie musiała zrobic od Niego odwyk...12 kroków...jak on od wódki....oo to myśl.

Związek z alkoholikiem

przez PsychoQuest 06 sty 2013, 19:40
lunna, to jak chodzi na terapie i pije ?

Związek z alkoholikiem

przez linka 06 sty 2013, 19:44
PsychoQuest, nie każdemu się udaje.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Związek z alkoholikiem

przez PsychoQuest 06 sty 2013, 19:48
linka, no domyślam się ... tylko troszkę jedno przeczy drugiemu, albo to słaba terapia w takim razie, albo pacjent na terapii jest z przymusu (nakaz sądowy itp.) ...

Związek z alkoholikiem

przez linka 06 sty 2013, 20:05
No zdecydowanie coś jest nie tak, może wiesz chodzi na terapię a sam nad sobą kompletnie nie pracuje, myśli, że "zrobi się samo" ........ przykro mi, nie mam litości dla alkoholików, zostawić i uciekać jak najszybciej zanim zniszczy życie tej drugiej osobie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Związek z alkoholikiem

przez Candy14 06 sty 2013, 20:09
jest alkoholikiem ale od 3 lat chodzi na terapie grupowa i indywidualną co tydzień.

czyli oszukuje terapeute i grupe?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Związek z alkoholikiem

przez linka 06 sty 2013, 20:10
Candy14, grupę, terapeutę, rodzinę i siebie........ :-|
Przyjaciel forum

Sortuj wg