Nie zdecydowana

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Nie zdecydowana

przez efektindygo 30 kwi 2015, 11:18
Witam wszystkich, postanowiłam tutaj napisać bo nie wiem co mam robić, mam dylemat i ciągłe to myślenie mnie dobija. Jestem bardzo wstydliwą osobą, czasami podejrzewam że to może być chorobliwa nieśmiałość. Od jakiegoś czasu myślałam o tym że jakbym miała mieć kogoś to żeby to była osoba która też nie miała nikogo tak jak ja, żebyśmy przez to wszystko razem przechodzili, pocałunki i tak dalej, myślałam że będzie mi wtedy łatwiej, pokonać tą nieśmiałość. Jakieś 2 miesiące temu poznałam chłopaka w internecie, niestety dzieli nas ponad 100km, więc nie możemy spotykać się często. Jest młodszy ode mnie 2 lata i też nikogo nie miał tak jak ja. Spotkaliśmy się już 3 razy, na ostatnim spotkaniu znowu mnie pytał czy widzę nas w związku, ja unikałam odpowiedzi tak jak poprzednio bo z jednej strony bym chciała ale z drugiej ta nieśmiałość totalnie mnie hamuje. Chociaż myślę że i tak robię postępy bo mi to nie przeszkadza i podoba mi się jak chodzimy za rękę albo się przytulamy ale napawa mnie grozą jakbyśmy się mieli pocałować, wiem że to na pewno dlatego że z nikim się nie całowałam ale myślę cały czas o tym że mi nie wyjdzie, albo zrobię coś głupiego i że zwieje i to będzie już koniec naszej znajomości :p Może ma ktoś jakąś receptę na pokonanie nieśmiałości przed pierwszym pocałunkiem :p Albo jakiekolwiek wskazówki, będę bardzo wdzięczna c:

Nie zdecydowana

przez agusiaww 30 kwi 2015, 11:40
Chyba jestes dosc mloda osoba :) Co do pocalunkow, to sie nie stresuj, sama zobaczysz od razu jak i co, to sie zaskakuje samoistnie jak z jazda na rowerze. 8)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Nie zdecydowana

przez ekspert_abcZdrowie 30 kwi 2015, 15:57
Witaj efektindygo!

Co do stresu przed pierwszym pocałunkiem, to zupełnie normalne. Zazwyczaj mamy obawy przed czymś nowym i dla nas nieznanym. Jestem jednak pewna, że spontanicznie samo wszystko się uda ;)

Jeśli natomiast podejrzewasz u siebie nieśmiałość, możesz nad tym pracować, wzmacniając swoją samoocenę. Odsyłam do tekstu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-podnies ... j-wartosci.

Pozdrawiam!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie zdecydowana

przez Argish 30 kwi 2015, 15:59
Napisz do Bravo :roll:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie