Mity i błędne opinie, czyli pomyśl zanim osądzisz

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez kafka 24 cze 2012, 13:02
Snejana, no nie wiem, ja przez całe życie musiałam słuchać ze jestem grubą.
kafka

przez Snejana 24 cze 2012, 13:29
kafka, od kogo to słyszałaś? ja bym na pewno nie odważyła się tego nikomu powiedzieć, nawet bliskiej osobie mi głupio
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Candy14 24 cze 2012, 13:34
Zapytaj sie facetow czy wola szczuple laski czy grube.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kafka 24 cze 2012, 14:55
Snejana, w szkole od rówieśników i od mojej popier siostry.
A faceci chyba różnie lubią z tego co wiem.
kafka

przez Badziak 24 cze 2012, 19:09
Candy14 napisał(a):Zapytaj sie facetow czy wola szczuple laski czy grube.

Wiadomo, że ta istotna większość woli normalne, szczupłe dziewczyny.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez halenore 24 cze 2012, 19:17
Badziak napisał(a):

Wiadomo, że ta istotna większość woli normalne, szczupłe dziewczyny.

Normalne? To nas dyskwalifikuje na starcie. :lol:

-- 24 cze 2012, 19:19 --

Wolą laski. I najlepiej nie za mądre.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Michuj 24 cze 2012, 19:40
:pirate:
Loża szyderców

przez Adam Smith 24 cze 2012, 20:16
Zapytaj sie facetow czy wola szczuple laski czy grube.

Obojętnie , ważne by dobrze gotowały i żeby piwo było odpowiednio schłodzone :P
Adam Smith

przez Snejana 24 cze 2012, 20:27

a ja wolałabym być kochana za coś więcej niż krągłości lub ich brak, nie zależy mi na tym, ze by się na przykład oglądali za mną faceci na ulicy, bo jest na co popatrzeć, właśnie zamiast taki wymagań "jesteś za gruba/chuda" trzeba kochać to co jest :P
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Candy14 24 cze 2012, 21:17
Snejana, no to oczywiste :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez aqnieszka 25 cze 2012, 19:47
ja wyglądam praktycznie idento jak moja siostra, tyle, że z 10 cm jestem wyższa i parę kilo lżejsza i to ona zawsze zwracała uwagę płci przeciwnej.
Idąc z nią ulicą widzę gapiących się facetów, sama- never ;) czyli ogół facetów leci na te bardziej zaokrąglone, ale takie zainteresowanie ogółu jest bez sensu tak na serio... to ja poznałam mojego księcia z bajki :D chudego, nieumięśnionego i w ogóle-teoretycznie też nie powinien się podobać, a jest moim ideałem. Ogólnie nie ma reguły, gusta są bardzo różne :D

przez .Kinga. 25 cze 2012, 21:43
A co powinnam mówić siostrze która ma anoreksję bulimiczną jest tak wychudzona, że jak tylko na nią spojrzę to płaczę? Nie pokazywać jej że moje udo jest 3 razy takie jak jej chociaż mówi że moje jest w porządku tylko jej jest za grube?
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez Snejana 25 cze 2012, 21:54
.Kinga., ona chodzi do lekarza? na terapię? próbuje sama jeść? byle nie wmuszają w nią na siłę jedzenia i okazuj wsparcie, w sensie, spędzaj z nią czas, rozmawiajcie na różne lzejsze tematy, żeby oderwać ją od depresyjnych mysli czy obwiniania siebie

-- 25 cze 2012, 20:56 --

Jeżeli ona sama rozumie, ze jest chora to z czasem zacznie jeść i dzięki terapi zmieni sposób myslenia

przez .Kinga. 25 cze 2012, 22:02
Najgorszy okres ma za sobą. Obie jesteśmy studentkami i żyjemy w innych miastach. Czasem tylko do siebie przyjeżdżamy. Choruje od 5 lat z moich obliczeń tak wynika. Dopiero od pół roku stara się z tym walczyć. Chodzi do psychologa, ale wg mnie powinna iść do terapeuty który zajmuje się anoreksją . Powoli ją do tego namawiam. Myślę, ze uda się ją do tego w końcu nakłonić. Od dwóch miesięcy wiem że nie zwraca w ogóle i je. Wszystko odtłuszczone zważone i przeliczone, ale je. Nigdy jej do jedzenia nie namawiałam, wychodziłam kiedy widziałam ze coś je. W moim domu nikt nie traktował tego poważnie przez kilka lat, dopiero ostatnio udało się trochę rodzicom uzmysłowić że trzeba ją wspierać. Niestety właśnie moja matka uważa że problem leży tylko w głodzeniu się. Tylko ja wiem, ze ona zwraca. Aktualnie nie wiem ile waży ale wiem, ze na pewno nadaje się do hospitalizacji. Jutro zdaje egzamin na magisterkę, możliwe że się nie dostanie. To będzie dla niej kolejna trauma i boję się, co będzie potem. Czekam na decyzję w którym mieście będzie przez najbliższy rok i wtedy poszukam specjalisty. Podejrzewam, że to będzie Kraków. Często rozmawiamy staram się ją wspierać staram się pokazywać ile dla mnie znaczy i jak cenna jest dla mnie. Nie wiem co mogę jeszcze robić..
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Sortuj wg