różne problemy

Inne zaburzenia.

różne problemy

przez Nicky 12 sty 2013, 04:46
Wypiszę poniżej objawy to może ktoś mi podpowie co mi dolega:)

- ciągłe zmęczenie, ziewanie, brak siły i chęci do robienia czegokolwiek w tym tego co lubię, odwlekanie jest moją specjalnością, zawsze się znajdzie coś ciekawszego do roboty
- Stabilny, stały nastrój. Nie mam jak inni wybuchów, irytacji z byle powodu. Zawsze na spokojnie. Jednak jest to nastrój zdołowany, smutny, bez sensu i nadziei i marudzeniem
- Lubię innym (zazwyczaj bliskim) robić na złość, nawet jeśli sam sobie tym zaszkodzę
- Tendencja do wspominania że kilka lat temu był dość szczęśliwym dzieckiem, tak dzisiaj mimo niewielkich zmian jest zauważalnie gorzej.
- Nastroje osób bardzo bliskich zdają się przechodzić także na mnie.
- Spore problemy z koncentracją i pamięcią, nie potrafię się na czymś skupić w 100%, bo zawsze myślami uciekam gdzieś indziej lub marzę o czymś. Mam sporą tendencję do zapominania lub rozumienia, niektórych rzeczy.
- Lęki przed pewnymi społecznymi sytuacjami, zwłaszcza tymi powtarzającymi się

Inne:
- Problemy finansowe, najchętniej bym zarabiał jak najwięcej, a wydawał na siebie jak najmniej. najlepiej w ogóle
- ogólne problemy ze zdrowiem fizycznym
- Problematyka alkoholizmu, można uznać że się przyzwyczaiłem i nie robi wrażenia
- do powyższego czasami osoby z rodziną mówią że chcą umrzeć etc. czy nawet planują pogrzeb jednej z osób z rodziny (momentami faktycznie się zdołować można)
- Mam dziewczynę, która ma depresję ale przy tym mocno dynamiczne skoki nastrojów
- brak ogarnięcia się ;p przyszłości etc.
- Wolne tempo pracy, co pracodawcom nie za bardzo się podoba
- Brak takiej życiowej energii.

- W przeszłości leczyłem się u psychiatry wraz z terapią na niezweryfikowaną fobię społeczną. Terapia nie przynosiła specjalnych rezultatów. Psychiatra była w lekkim szoku, że leki nawet po powiększeniu dawki nie dają efektu, chciała wypisać skierowanie do psychiatryka, więc na tym moje leczenie u niej się zakończyło. Poszedłem, do innej wypisała inny lek, efekt jako taki był nieco lepszy, ale bez szaleństwa. Dałem sobie spokój z tą całą FS. Leki to były paromerck oraz seroxat. OK. 8 miesięcy kuracji i odstawienie na własną rękę (dzisiaj myślę czy te prochy bardziej nie zaszkodziły).

Raczej chciałbym z tego wyleźć na własną rękę tylko jak..

różne problemy

przez *Monika* 12 sty 2013, 16:44
Nicky napisał(a):
Raczej chciałbym z tego wyleźć na własną rękę tylko jak..

Na własną rękę to można założyć działalność gospodarczą ;)
Zwłaszcza , gdy Twoje trudności trwają już trochę czasu.

Długoterminowa psychoterapia.
Nie mam innego pomysłu.
Obrazek
Główny Moderator

różne problemy

przez Nicky 13 sty 2013, 11:50
Długoterminowa terapia wymaga wolnego czasu, a z tym właśnie krucho. Kiedyś brałem seroxat/paromerck i rozmyślam sobie czy ten lek nie namieszał właśnie albo może jego brak. W sumie wypisane objawy mogą być efekt w ogóle czegoś innego niż psychika. Fajnie że do psychiatry można z ulicy się zapisać, a do psychologa trzeba skierowanie. Na odwrót to jeszcze bym zrozumiał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

różne problemy

przez *Monika* 13 sty 2013, 15:46
Nicky, Co i zależy zapisać się w ramach NFZ do psychiatry, a potem poprosić o skierowanie na terapię? I tak nie masz nic do stracenia. Może akurat uda się Tobie ustalić terminy spotkań z terapeutą (sesje) po godzinach Twojej pracy.
Obrazek
Główny Moderator

różne problemy

przez Nicky 13 sty 2013, 16:23
Czyli w nocy. Uderzę do psychiatry..

Sortuj wg