Dziwne przyćmienie

Inne zaburzenia.

Dziwne przyćmienie

przez -Xena- 18 mar 2012, 21:46
Witam

Proszę o sugestie na temat zaburzenia (co to może być - niekoniecznie musi) objawiającego się w następujący sposób u mojego kolegi:

Rozmowa zaczyna się normalnie, bierze aktywnie w niej udział. Gdy nastąpi sytuacja stresująca czasem potrafi mieć przyćmienie podczas którego nie nie jest świadomy co do niego się mówi- dokładniej: słyszy jedynie dżwięki, że coś jest mówione - w czasie tego epizodu potrafi odpowiedzieć "tak" lub "nie" niekoniecznie zgodnie z prawdą i sensem zdania. Gdy epizod minie - pamięta, że rozmowa miała miejsce, lecz nie pamięta jej treści.

Objaw ten pojawia się dosyć często (więcej niż kilka razy). Objaw ten występuje tylko podczas sytuacji stresowych. Omamów słuchowych oraz wzrokowych nie ma.

Dziękuję za wszelkie sugestie wskazujące co to może być.

-- 24 mar 2012, 23:30 --

podbijam
Ostatnio edytowano 18 mar 2012, 23:36 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu

Dziwne przyćmienie

przez Artemizja 25 mar 2012, 00:44
A czy dana osoba była u lekarza?Robiła badania?Przydałoby się sprawdzić,czy to nie jest związane z jakąś chorobą...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Dziwne przyćmienie

przez tahela 25 mar 2012, 02:40
Może być i przyczyna neurologiczna ,ale jeżeli tylko w stresie to moze to by objaw nerwicy, która wtym stresujacym momencie tak sie objawia, ze ze stresu facet nawet nie łapie co się do niego mowi i gubi sens, ja tez mam w sytuacjach stresowych z tym,że nie aż tak bardzo mocno, ale trudniej mi w duzym stresie wyłapac sens ogólny rozmowy lub sensownie się wypowiedzieć.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg