Palenie marihuany w przeszłości, a skutki psychiczne

Inne zaburzenia.

przez Kropkaaa 08 kwi 2011, 18:04
Szukałam podobnego tematu, ale coś mi nie wyszło...
Mam do Was pytanie, drodzy forumowicze.
Nie mogę poradzić sobie z dziwnymi stanami bliskiej mi osoby. Niezdecydowanie, chwiejność emocjonalna, zmienność, ciągłe rozdrażnienie. To bywają takie fazy, raz zachowuje się jak normalny człowiek, na drugi dzień zmienia zachowanie, nie można się z nim porozumieć. Sądziłam, że to po prostu gorsze dni, ale ostatnio zachowuje się tak irracjonalnie, że zastanawiam się, czy nie ma to powiązania z jego postępowaniem z przeszłości, palił marihuanę przez kilka lat w bardzo dużych ilościach i zastanawiam się, czy skutki mogą być widoczne dopiero po palu latach od zaprzestania palenia? Może to jakaś choroba wynikła z tego?
Nie mogłam znaleźć odpowiedniego forum, ale to chyba w jakiś sposób wiąże się z tematem.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, z góry dziękuję.

I jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przesunięcie.

przez uzytkownik 08 kwi 2011, 18:15
Mój kumpel popadł w schizofrenię przez nadużywanie (spore ilości) marihuany, pewnie dorzucał coś jeszcze do tego. Skończyło się tak, że skoczył z okna - dzisiaj (po 10 latach) chodzi pogruchotany i wygięty, na prochach.
uzytkownik

przez Kropkaaa 08 kwi 2011, 18:32
Najgorsze, że nie wiem co mogę z tym robić... Wiem, co będzie jeśli mu powiem, że ma jakieś negatywne skutki na psychice po paleniu marihuany :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 08 kwi 2011, 18:42
Dlatego się zgadzam z postulatami, żeby tego gówna nie legalizować! Obecna marihuana nie nic wspólnego z czystą trawą.
uzytkownik

przez Kropkaaa 08 kwi 2011, 18:46
Nie wiem, nie chcę rezygnować z pomocy mu, ale nie wiem czy jestem w stanie mu pomóc, sama przy tym nie obrywając po psychice.
Często nie rozumiałam jego zachowań, dopiero teraz to powiązałam z tym jego paleniem, choć od lat tego nie robi...

przez buu 09 kwi 2011, 16:22
Mogła, ale nie musiała.. tego nie wiemy na pewno, przez internet nie sposób trafnie diagnozować.
W moim otoczeniu nie słyszałam o takich przypadkach, mam jedynie jakieś przeczytane czy zasłyszane informacje na temat chorób wywołanych marihuaną, ale wiadomo ta czy jakakolwiek inna substancja może różnie wpływać na dany organizm.
Legalizacja, legalizacją ale prawda jest taka, że kto będzie chciał i tak będzie palił. Podobno weszła nowelizacja dotycząca posiadania jakichś bardzo małych ilości. Inną sprawą jest ile tak naprawdę jest marihuany w marihuanie.
Kropkaaa, nie wiem czy dobrze zrozumiałam on już przestał palić i po jakimś czasie od tego momentu to się zaczęło? I czy zauważa u siebie te zmiany, które opisujesz? Na pewno trucie i wypominanie, że to na pewno przez to, moim zdaniem nie jest dobrym sposobem bo jak już pisałam tak naprawdę z tego co piszesz nie jest jasne czy to było pierwotną czy jedyną przyczyną. Trochę to znam z zupełnie innego kontekstu.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez miś wesołek 09 kwi 2011, 16:31
Z jednej strony może mieć związek, z drugiej - całkiem normalny człowiek nie uzależnia się tak totalnie od marihuany
miś wesołek

przez 19_latek 09 kwi 2011, 18:31
A podobno marihuana jest zdrowa, baa powinna byc legalna. Jak to mowia 12 letnie dzieciaki "Legalize it, tylko bóg moze nas sądzić".
Czyż to nie ironia?

A pozniej jeden z drugim zapali, dostanie Bad Tripa i z atakiem paniki odwioza go do szpitala. Znam wiele osob ktore tak skonczylo jednak tylko jedna ma nauczke na cale zycie - ja.
19_latek

przez Kropkaaa 22 kwi 2011, 18:12
Kropkaaa, nie wiem czy dobrze zrozumiałam on już przestał palić i po jakimś czasie od tego momentu to się zaczęło? I czy zauważa u siebie te zmiany, które opisujesz?

Właśnie chodzi o to, że nie pali. Minęły jakieś 2 lata. Większość zauważa, ale oczywiście nie chce tego wiązać z paleniem :|

przez essprit 22 kwi 2011, 18:44
Obecne zachowanie może, ale nie musi mieć związku z paleniem.

Od tego jest psychiatra, żeby taki stan zdiagnozował.
Bo może to być wiele rzeczy !!!

A swoją drogą - palenie powoduje zmiany w mózgu, jak też i picie ...

przez OCB 01 lip 2011, 18:06
mi to wygląda na chad który sam leczył trawką. co do jej szkodliwości - były liczne badania na dużych grupach które wskazały znikomo szkodliwość(to nic w porównaniu z alkoholem).
OCB

Sortuj wg