Co to może być?

Inne zaburzenia.

Co to może być?

przez Receptor1 24 maja 2010, 16:38
Witam , mam stwierdzoną nn i lękową no można powiedzieć odkąd pamiętam, bywały lepsze czasy i gorsze wiadomo z psychiką, biore teraz anafranil. To, że męczą mnie lęki i natręctwa to jedno, ale, że mam takie coś, że boję się po prostu ludzi, idę z psem, ktoś za mną idzie, i jestem wtedy strasznie nerwowy, mam wrażenie ,że zaraz coś się wydarzy, że będę musiał się bronić. Gdzie nie pójdę to wydaje mi się, że ludzie cały czas coś będą odemnie coś chcieli, że ktoś będzie mnie zaczepiał, nawet jak jadę samochodem, to boję się jechać, że źle jadę, że kogoś wkurzę itd. Dodam, że parę lat chodziłem na siłownię, jestem wysoki, w dodatku od ponad roku chodzę na izraelską sztukę walki IKMA (Krav Maga) i tam się czuję pewnie, mogę walczyć itd. Ale tak to jestem jakiś wystraszony, np ide sobie ulicą, odwracam głowe czy nikt za mną nie idzie, a jak idzie to mam takie uderzenia ciśnienia i robie grymaz. Tak samo było nawet w domu, np. gdy siedziałem przy kompie ktoś za mną stanie czy wejdzie do pokoju, to od razu mam skok jakby ciśnienia w głowię, czasami nawet krzyknę ze strachu. Co to może być?

Re: Co to może być?

przez ewaryst7 24 maja 2010, 18:31
Silna nerwica lękowa.Potrzebujesz psychoterapii.Pomyśl o tym koniecznie.Po co tak sie męczyć?Pozdrawiam ciepło:)

przez Receptor1 25 maja 2010, 11:15
nie mam pieniedzy na psychoterapie, nie wiem czy ona cos da, to raczej jest złe funkcjonowanie mózgu. Co zrobic by sie poczuc pewnie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 25 maja 2010, 11:21
Co do psychoterapii - nie trzeba mieć na nią pieniędzy, na NFZ też można się w ten sposób leczyć.
W każdym razie jak najszybciej powinieneś podjąć jakieś kroki ku zdrowiu.
Bo samymi lekami ciężko się wyleczyć - a jakbyśmy wiedzieli co robić, żeby się poczuć pewniej - to forum byłoby prawie puste.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Receptor1 25 maja 2010, 11:30
To czyli psychoterapia to też takie pójście w ciemno z tego wynika, może coś da, a może nie

przez miki74 25 maja 2010, 11:49
Psychoterapii też się boisz? ;)

Może cierpisz na fobię społeczną? To się leczy, właśnie psychoterapią między innymi.

Psychoterapia może przynieść Ci znaczną ulgę. Złagodzić lęki, sprawić, że poczujesz się pewniej, bezpieczniej, odważniej i spokojniej. Spróbuj.

Może zainteresuj się metodami relaksacyjnymi? Np. metodą progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona. Jest też kilka innych. Po ich opanowaniu i stosowaniu przez kilka tygodni potrafią zauważalnie obniżyć lęk.
miki74

przez linka 25 maja 2010, 11:51
Leki psychoaktywne jesz - a psychologa się boisz?
Hmm, psychoterapia prowadzona solidnie, przy twoim dużym zaangażowaniu i chęci pracy jest skuteczna - tak się leczy nerwicę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg