przemienianie w kamien

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przemienianie w kamien

przez autodestrukcja2 03 lis 2014, 23:31
Hej
Ciekawa jestem czy też tak macie, a jeszcze bardziej czy może ktoś z Was miał tak ale już tak nie ma ;), że automatycznie powstrzymujecie szeroko pojęte życie?
Chodzi o taką reakcję ( wynikającą z lęku? ) przez ktorą rzeczy przestają toczyć się własnym torem, emocje kisną i gasną, świat zamraża się i staje w miejscu. Negacja, sabotaż mysli, uczuć własnych.

Moze to rys osobowości unikającej? Nie wiem.
Generalnie dostrzegam od jakiegos czasu ze stale ,,powstrzymuje gre", ze do takiej tresci sprowadzilo sie moje zycie. Anty zycie. ;)

Niestety to powstrzymywanie i siebie przed uczuciami np w relacjach jest dla mnie aktualnie nie do przekroczenia. Nawet jesli dzieją sie zeczy przyjemne, dobre...kiedy ktos okazuje mi cieplo - gaszę.
Jestem ciekawa czy ktos moze mogly rozwinac temat, moze na podstawie wlasnych przezyc wie w ktorą strone bic by pozwolic rzeczom toczyc sie wlasnym torem, by wejsc do gry zamiast siedziec na widowni albo pod sceną, nie paralizowac sie doswiadczajac zmiennosci, wymian energii i emocji miedzy lidzmi.

Temat chyba zlozony (jak zwykle u homo sapiensow :)
hawk!

przemienianie w kamien

przez Niete 06 lis 2014, 01:46
Myślę, że to głównie strach przed porażką i idealizowanie wielu rzeczy pcha w takie sytuacje. A to tylko elementy życia, które trzeba brać pod uwagę. Gorzej dla osób wrażliwych, które mogą to mocno przeżywać i miesiącami sobie wypominać, ale w życiu trzeba uczyć sie dystansu i pozwolić na upadki. Z nich się można najwięcej nauczyć. Jednak bywa, ze emocje są takie silne iż blokują racjonalne myślenie.
Niete

przemienianie w kamien

przez tropiciel 06 lis 2014, 02:31
co tu rozwijac, depresje masz i slabo wyksztalcone emocje relacji damsko-meskich
tropiciel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg