Nieświadomośc, 'głupota' ludzi - kiedy powstaje?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Wombwell00 18 cze 2012, 00:41
Utopia teraz? Zupełnie nie zrozumiałem co masz na myśli. W moim mniemaniu aktualnie mamy lata świetle do Utopii, ale chyba oboje inaczej rozumiemy ten termin.

przez kaczanov 18 cze 2012, 12:56
Pod pojęciem 'utopia' miałem na myśli coś co jest z góry skazane na upadek, rozpad, klęskę.

Wg wikipedii :

Określenia "utopia" używa się także wobec tych motywów i wątków w literaturze i pseudonauce, które wyrażają tęsknotę człowieka za lepszym światem.

Potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania.

przez Wombwell00 19 cze 2012, 00:09
No własnie mrzonka, dlatego byłem zdziwiony, że napisales ze mamy ją teraz ;d Dla mnie Utopia to hipotetycznie idealny świat, po prostu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nomorewords43 23 lip 2012, 10:21
Candy14 napisał(a):carlosbueno, jestes najmlodszy?
Wychowaliśmy się w tej samej rodzinie mamy tych samych rodziców czyli czynniki biologiczne i wychowawcze mamy takie same.

Moze niekoniecznie takie same.... ja tez mam 2 rodzenstwa a kazde z nas bylo inaczej traktowane. Ja i siostra dostawalysmy twarda szkole ..uksztaltowalo nas to w pewien sposob na zaradnosc zyciowa. Brat byl oczkiem w glowie matki i wychowala go na bezradnego zyciowo czlowieka zyjacego wciaz niespelnionymi marzeniami.

Nie dostrzegasz subtelnej różnicy, że dziewczęta i chłopcy mają kompletnie inaczej (fizycznie) zbudowane mózgi.
faceci mają większe mózgi, za to dziewczynki bardziej pofałdowaną korę mózgową, czyli większą powierzchnię "do myślenia"
faceci używają lewej półkuli mózgowej, gdzie jest analityczność i logika, kobiety używają bardziej prawej półkuli mózgowej, gdzie jest intuicja i empatia. Więcej podobnie nic nie wnoszących ciekawostek w książce "płeć mózgu".

Ale przeświadczenie, że za osobowość ( w tym to co nazywamy potocznie "głupotą")
odpowiada tylko mózg jest ślepą uliczką!

Pytanie "skąd biorą się odmienne osobowośći u bliźniąt syjamskich..."
nawet tych zrośniętych mózgami(!) wymaga podstaw wiedzy
nt. istnienia duszy
i zrozumienia mechanizmu kolejnych wcieleń

Wierzę w Waszą dociekliwość i inteligencję
Wierzę, że nie trzeba Wam świecić linkiem prosto w oczy.

wiedza wyzwala, ignorancja zniewala.
(czy jakoś tak?)
-pozdrawiam -nomorewords43

p.s.
Głupota to pojęcie silnie pejoratywne, dyskusja nad tym, skąd się bierze może być raniąca.
Ale prawdziwa mądrość tkwi w Was , nawet w tych, co robią literówki.
nomorewords43

przez carlosbueno 23 lip 2012, 12:09
faceci używają lewej półkuli mózgowej, gdzie jest analityczność i logika, kobiety używają bardziej prawej półkuli mózgowej, gdzie jest intuicja i empatia. Więcej podobnie nic nie wnoszących ciekawostek w książce "płeć mózgu".
generalnie tak jest ale wyjątki się zdarzają np moja siostra jest ultra analityczna i logiczna aż czasami jej słuchać się nie da. Wiele osób ma też cechy mieszane albo w ogóle nie jest ani specjalnie logiczna ani empatyczna np. ja, ale chodziło Ci pewnie o ogólne tendencje umysłowości ze względu na płeć.
Głupota to pojęcie silnie pejoratywne, dyskusja nad tym, skąd się bierze może być raniąca.
Ale prawdziwa mądrość tkwi w Was , nawet w tych, co robią literówki.
akurat literówki maja niewiele z tzw głupotą wspólnego, to albo znajomość ortografii, spostrzegawczość lub po prostu skutek nieuwagi, pośpiech zwłaszcza na forum.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg