Czy jestem nikim?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy jestem nikim?

przez Adam Smith 19 maja 2013, 23:11
Odnoszę też wrażenie, że wszyscy się ze mnie śmieją, chociaż wiem, że tak nie jest

Jeden z objawów fobii społecznej , poza tym jest w twoim poście kilka przesłanek wskazujących na to zaburzenie , ale to musiałby stwierdzić lekarz.

Tak swoją drogą spodobało mi się takie porównanie na , które natrafiłem kiedyś w książce o tematyce socjologicznej gdzie osobowość człowieka jest przedstawiona jako zbiór osób od których zależy sukces filmu ( można sobie dorobić analogię do życia ) czyli reżyser , aktor i widownia . Często jest tak , że osoby z niskim poczuciem wartości stają się aktorem i widownią , będąc aktorem grają kogoś innego zastanawiając się czy dobrze wypadli , a przy okazji będą widownią ciągle siebie oceniają ( a człowiek który sam cały czas siebie ocenia , odnosi wrażenie , że inni robią to samo ) , co do reżysera , to każdy chciałby nim być , tylko nie każdy ma na to odwagę :D
Czuję się też brzydka....albo nie- raczej przeciętna.

Nie ma ludzi brzydkich , bo to co dla jednego może być brzydkie , dla drugiego może być piękne , a niepowodzeń z mężczyznami raczej należy upatrywać wewnątrz siebie , a nie na zewnątrz ;)
Adam Smith

Czy jestem nikim?

przez Raaven 20 maja 2013, 18:58
w sumie to nie pomyślałam nawet o fobii społecznej.....bardziej depresja...nie wiem znowu mam wahania nastrojów. Dziś dla przykładu wyszłam do ludzi [niestety musiałam] i czułam się pewnie, komfortowo, rozmawiałam z kilkoma osobami, nawet obcymi-na luzie. Ale po powrocie do domu znowu dopadł mnie tzw. dołek. Czuję, że rozmawiali ze mną tylko z grzeczności [?]. Są to ludzie z bliskiego mi otoczenia jednak nigdy z nimi nie rozmawiałam- dopiero co dziś.

Czy jestem nikim?

przez carlosbueno 20 maja 2013, 22:53
Raaven, może tej fobii społecznej wcale nie masz tylko niska samoocena powoduje lęk przed ludźmi.
A czy po spotkaniach z innymi, rozpamiętujesz je i np myślisz, zbłaźniłam się albo "ale ze mnie idiotka" bo ja tak miałem, zresztą mam do dziś.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy jestem nikim?

przez Raaven 20 maja 2013, 23:10
oo tak, tak carolsbueno ! zazwyczaj rozpamiętuję i dokładnie myślę sobie tak jak to napisałeś. Czuję, że zbłaźniłam się czymś i myślę, że inni pewnie mnie teraz obgadują, śmieją się za moimi plecami.

Czy jestem nikim?

przez carlosbueno 20 maja 2013, 23:15
Raaven, też to często czuje, że inni się ze mnie śmieją, obgadują to skutek bardzo niskiej samooceny, choć nawet schizofrenię przez to u mnie podejrzewano. Na to pomagają trochę antydepresanty bo człowiek tak wtedy wszystkiego nie rozpatruje, roztrząsa ale na dłuższą metę to chyba tylko jakaś długotrwała i udana psychoterapia by mogła pomóc.
Największy Forumowy Maruda

Czy jestem nikim?

przez niebieskie.niebo 21 maja 2013, 13:17
Jakbym miał się sam diagnozować to wyszło, że mam z 10 zaburzeń ;p Opisy są tak skonstruowane, że pasują do na prawdę wielu ludzi, więc jeśli ktoś podejrzewa, że coś ma to powinien udać się do dobrego psychiatry lub psychologa. Podkreślam dobrego bo w tej branży pracuje tyle patałachów i osób z własnymi problemami, że szok :shock: Jak to jeden psycholog pisał, że u niego kupa ludzi na studiach sama miała depresje, nerwice, zaburzenia seksualne. Jak taki ktoś ma kogoś dobrze wyleczyć skoro sobie sam ze sobą nie radzi?

-- 21 maja 2013, 12:48 --

Z resztą z psychologią jest wiele problemów. Nikt np. nie zmierzył jej realnej skuteczności. Jeden naukowiec wysunął tezę, że duża część wyleczeń z depresji nie jest zasługą psychologów, ...a czasu ;] Żeby byc dobrym psychologiem to dość, że trzeba mieć błyskotliwy, przenikliwy umysł to jeszcze wysoki socialskill i poziom empatii. Takie combo jest rzadkie i o ile w prostych, banach przypadkach większość psychologów coś tam pomoże, to przy bardziej skomplikowanych, większość leży i kwiczy.

Podobała mi się książka k-pax. Główny bohater leczył w prosty sposób skomplikowane schorzenia, bo je rozumiał. Uważam, że siła leży w prostocie. Jak słyszę, że o takich patologiach jak pięcioletnia terapia nie przynosząca żadnych długotrwałych rezultatów to mnie krew zalewa.

niebieskie.niebo napisał(a):Jakbym miał się sam diagnozować to wyszło, że mam z 10 zaburzeń ;p Opisy są tak skonstruowane, że pasują do na prawdę wielu ludzi, więc jeśli ktoś podejrzewa, że coś ma to powinien udać się do dobrego psychiatry lub psychologa. Podkreślam dobrego bo w tej branży pracuje tyle patałachów i osób z własnymi problemami, że szok :shock: Jak to jeden psycholog pisał, że u niego kupa ludzi na studiach sama miała depresje, nerwice, zaburzenia seksualne. Jak taki ktoś ma kogoś dobrze wyleczyć skoro sobie sam ze sobą nie radzi?

Z resztą z psychologią jest wiele problemów. Nikt np. nie zmierzył jej realnej skuteczności. Jeden naukowiec wysunął tezę, że duża część wyleczeń z depresji nie jest zasługą psychologów, ...a czasu ;] Żeby byc dobrym psychologiem to dość, że trzeba mieć błyskotliwy, przenikliwy umysł to jeszcze wysoki socialskill i poziom empatii. Takie combo jest rzadkie i o ile w prostych, banach przypadkach większość psychologów coś tam pomoże, to przy bardziej skomplikowanych, większość leży i kwiczy.

Podobała mi się książka k-pax. Główny bohater leczył w prosty sposób skomplikowane schorzenia, bo je rozumiał. Uważam, że siła leży w prostocie. Jak słyszę o takich patologiach jak pięcioletnia terapia nie przynosząca żadnych długotrwałych rezultatów to mnie krew zalewa.

Sortuj wg