Czy to depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy to depresja?

przez ANDtheWORLD 10 wrz 2012, 00:06
Witam,

od około roku spotykam się ze starym znajomym. Zawsze uchodził za człowieka spokojnego, bardzo mało wylewnego, mało "rozmownego". Jako, że spotykamy się "weekendowo" (ze względu na miejsce zamieszkania), dopiero niedawno zauważyłam, że codziennie przyjmuje Seronil, Mirzaten i Finlepsin. Dotąd myślałam, że to jakieś leki przeciw alergii, ale zgooglowałam nazwy, ulotki i trochę spanikowałam, bo nie wiem co powinnam zrobic...

Tzn. wiem - porozmawiać. Ale brak mi odwagi, aby "walnąć prosto z mostu", a podchody typu: "ja już wzięłam swój magnez. a ty co bierzesz co wieczór?" kończą się zawsze jakimś kłamstwem z jego strony.

Od czasu zgooglowania przeczytałam mnóstwo artykułów, porad psychologów itp. ale może przesadzam. Czy te leki przyjmuje się przy zdiagnozowanej depresji lub nerwicy? Czy może przy podejrzeniu?...

Kurczę, chyba niczego się nie dowiem, dopóki nie siądziemy i nie porozmawiamy, ale-tak jak mówię-kiedy już zdobędę się na odwagę, jestem zbywana, albo słyszę jakąś totalną ściemę...

Czy to depresja?

przez Lord Kapucyn 10 wrz 2012, 00:12
Seronil zawiera fluoksetyne, to lek przeciwdepresyjny stosowany w depresji, nerwicy lekowej, fobii spolecznej, zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym, zespole leku uogolnionego, w zespole stresu pourazowego, w bulimii oraz przy przedwczesnym wytrysku. Mirzaten to mirtazapina, lek nasenny. A Finlepsin to karbamazepina, lek przeciwpadaczkowy stosowany jako stabilizator nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg