Ile jeszcze :(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ile jeszcze :(

przez Nicole19 16 lis 2009, 23:17
Wszyscy śpią a ja nie moge zasnąć :((
Ciągłe bóle mięśni..kołotanie serca.
Tabletki nie pomagają :(
Mam tego dość!.
Co robić;(((

Re: Ile jeszcze :(

przez al_bundy123 16 lis 2009, 23:28
Ja też mam problemy ze snem tylko że już tak od 3-4 lat . Wcześniej miałem problemy głównie z zasypianiem tzn. trwało to bardzo długo a czasami nawet bardzo bardzo długo. Teraz też budzę się w nocy. Co prawda jestem już po kuracji farmakologicznej ze względu na stwierdzoną depresję. Ale jak skończyłem brać tabletki to problemy niestety wróciły na szczęście nie w takim zakresie. Więc podstawowa sprawa to starać się regularnie chodzić spać. I potem nie spać w dzień chociaż wiem że to trudno kiedy się jest maks niewyspanym wiem bo sam tak robiłem :]. Po drugie żadnej kofeiny przed snem. Na szczęście nie pije w ogóle kawy także nie ma z tym problemu. Dobrze jest starać się czytać coś przed snem. Bynajmniej nie oglądać tv czy grać na komputerze (wiem z autopsji :D) No i przede wszystkim wysiłek fizyczny dobrze wpływa na sen. Nie wiem jak to jest u Ciebie piszesz że masz bóle mięśni i tak dalej więc trudno mi coś poradzić. No oczywiście wiem że jak się ma silną depresję to te wszystkie moje rady sobie można hu hu. Ale mi pomogły wtedy leki więc może warto zwrócić uwagę na to podczas wizyty u lekarza. No oczywiście każdy lek musi mieć czas żeby zaczął działać choć u mnie trwało to 1 dzień i spałem potem po kilkanaście godzin na dobę. Więc to tyle co wiem z własnego doświadczenia odnoście problemów ze snem :roll:
Pozdrawiam
G
al_bundy123

przez brunnhilde 17 lis 2009, 00:23
A bierzesz coś nasennie? Czy tylko antydepresanty?

Bo u mnie bezsennośc (i własnie to kołatanie serca, jak u Ciebie) to był jeden z pierwszych objawów nawrotu. Dwie noce spałam, dwie nie, tak w kółko. I psychiatra mi przepisał na sen imovane, brałam najpierw całą tabletkę, teraz pół. Czasem zasypiam bez leku (minęło półtora miesiąca, od kiedy śpię na tabletkach), ale rzadko mi się na razie to udaje i śpię wtedy bardzo niespokojnie. Ale lekarz powiedział mi, że bezsenność może trwać jeszcze długo po ustąpieniu pozostałych objawów, kilka miesięcy. Więc trzeba leczyć się i czekać...
Nic nie trwa wiecznie - nawet deprecha!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szklanyczlowiek 17 lis 2009, 00:45
z tego sie raczej nie wychodzi ja sie juz mecze od wielu wielu lat i nic wiem, ze to malo pocieszajace ale niestety prawdziwe

przez wovacuum 17 lis 2009, 00:51
szklanyczlowiek, nie zgadzam siè z tobà!ja cierpialam baaardzo dlugo na bezsennosc al w koncu siè udalo i spiè w nocy nawet bez wybudzania siè co 2 godziny.zdazajà mi siè jedynie epizody ze pozno zasypiam np o 1 w nocy ale spiè wtedy spokojnie do 9 rano.i nie biorè lekow ;)

[Dodane po edycji:]

jak dlugo juz nie spisz?
wovacuum

przez Nicole19 17 lis 2009, 13:48
U mnie to tylko ostatnio taka bezsenność..Rano bym spała i spała..
wieczorem nie moge zasnąć i błędne koło..
Wtedy dochodzą te różne dolegliwości..
Już czas na silniejsze leki tak mi się wydaje :(

Sortuj wg