jestem zdrowa

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: jestem zdrowa

przez antychemikal 26 cze 2008, 09:17
mefiboszet , jesli chodzi o leki to jest dokladnie tak jak napisales , i nikt nikogo na sile nie ma zamiaru uszczesliwiac ani przekonywac , jednemu pomoga leki czy lewatywa i bedzie mu sie wydawalo ze zdrowieje ,inny spojrzy trzezwo i zrozumie ze chemia nie jest dla niego , cale szczescie ze >Bog objawil nas wolna wola i mamy prawo wyboru , mozemy decydowac co jest dla nas dobre a co nie , czy tez podobnie z doborem przyjaciol , kazdy ma prawo wyboru .

To ze powstaja specjalne kliniki zajmujace sie leczeniem nerwic bez lekowo , to nie jest tylko wymysl psychologow czy tez ich najichsza ?:D racja , to sa ludzie ktorzy sie zajmuja tym od wielu wielu lat , ludzie z praktyka , obserwowali "chorych" wiele lat , pryzpisywali pewnie tez leki i wiedza co jest dobre a co nie , Ty to juz najmneij sie na ten temat mozesz wypowiedzeic , bo nie masz ani nerwicy ani tez agorafobi , masz depresje i takich ludzi nalezy "truc " lekami .

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

przez antychemikal 26 cze 2008, 09:28
nawet koniecznie nalezy , bo tacy przewaznie probuja sie wieszac !
Depresja jest choroba psychiczna , nerwica jako tako nie , wiec chyba nie mamy o czym rozmawiac , ja patrze trzezwo na swiat i trzymam lapki daleko od tabletek.
Ostatnio edytowano 26 cze 2008, 09:33 przez antychemikal, łącznie edytowano 1 raz

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

przez mefiboszet 26 cze 2008, 09:31
Każdy ma prawo wyboru, tylko że czasem okoliczności tego prawa pozbawiają ;) Uwierz mi, że gdyby jazda rowerem stanowiła dla mnie substytut leków, to bez wahania wybrałbym rower. Nie uśmiecha mi się wcale myślenie o kolejnych wizytach u psychiatry oraz wydawanie pieniędzy na lekarstwa. Ćwiczenia fizyczne tak czy inaczej regularnie uprawiam, tak jak Ty nie piję i nie palę. Ale musisz zrozumieć, że są choroby, w których sam wysiłek fizyczny czy podobne metody nie wystarczą. Depresji czy schozofrenii tym nie wyleczysz.

Edycja:
W trakcie pisania mojego postu napisałeś podobną myśl.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antychemikal 26 cze 2008, 09:34
dlatego mysle , ze nie ze mna o tym powinienes "rozmawiac" :)

zbanowany

przez staram się 26 cze 2008, 11:09
ja myśle że leki są potrzbne też przy nerwicach bo pomagają sie uspokojić człowiekowi

przez mefiboszet 26 cze 2008, 11:19
Jest jeszcze jeden aspekt, niezwykle istotny. Antychemikal prezentuje teorię, zgodnie z którą nerwica to odpowiedź na bodźcie płynące ze środowiska - tylko i wyłącznie. Tymczasem nauka rozróżnia szereg czynników wywołujących nerwicę, działających wspólnie, w tym predyspozycje genetyczne, funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego itp. Na dodatek predyspozycje np. do depresji mogą potęgować nasilenie nerwicy - schorzenia bardzo często występują po kilka na raz, a nie w wyizolowanych postaciach. Chory na schizofrenię może mieć depresję, osoba z depresją może mieć nerwicę itd. itp. Jeśli ktoś ma w neuroprzekaźnikach za mało serotoniny, rozmowy z psychologiem niewiele pomogą.
Obrazek zaczerpnięty z Wikipedii
Nerwica_t%C5%82o_i_przyczyny.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez antychemikal 26 cze 2008, 12:00
Amerykanie ostatnio podali , ze za schizofrenie odpowiedzialna jest bakteria (we wczesnym plodzie ) , za rok moze sie okazac ze internet jest odpowiedzialny za tego typu choroby itd ..

Mysle ze mozg ludzki jest na tyle nie zbadany ze tylko chyba sam Bog wie najlepiej co i jak , ludzie bladza , szukaja rozwiazania , wymyslaja coraz to rozniejsze leki , czy tez na zasadzie stukniecia piescia w telewizor , stosuja elektrowstrzasy .

Nie urodzilismy sie tez z woreczkiem lekow w reku z ulotka to masz brac od tego , inne w razie depresji .

Jakiekolwiek ingerowanie lekami w ludzka psychike , jest nie na miejscu uwazm .

Jesli by to bylo tak pieknie jak opisuja , to nie mielibysmy z tym problemu .
Chorych na rozne psychiczne choroby ciagle przybywa , a tabletki cud jakos nie widac :/

Ilu ludzi umarlo tez przez ta chemie , czym to wytlumaczymy ?
blad w sztuce ?
Czy chorzy na schizofrenie czuja sie lepiej z lekami ? czy sie ktos ich pyta o to czy chca te leki przyjmowac ? o biciu ich nie wspomne a bylem swiadkiem nie raz , wiem jak sie traktuje takich chorych na oddzialach .

Ps; Jak dla mnie , wystarcza mi te 7,5 kg chemi zjadanej rocznie , zawartej w zywnosci i nie potrzeba szukac w genetyce czy gdzies indziej .., wystarczy sie rozejrzec trzezwo do okola .
Nawet jedzienie duzych ilosci miesa , moga byc przyczyna le`kow ! zwierze tez czuje przed smiercia i sie boi , wydziela duze ilsoci adrenaliny , po co szukac nie wiadomo gdzie przczyny ?

zbanowany

przez antychemikal 26 cze 2008, 12:17
teraz cos jezcez na otrzezwienie dla tych ktorzy swiecie wierza w leki , ksiazak czlowieka ktorego rownie ztruto lekami i nigdy w zyciu go nie wyleczono , zakwalifiowano go tez do grupy inwalidzkiej ...nie wazne zcy to byla nerwica , czy inne choroby , chemia ogolnie zatruwa organizm !

http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=31

"Mając prawie 79 lat czuję się dobrze, żadnych leków nie używam i mam świetną kondycję fizyczną i psychiczną. Dziś nie mam już wątpliwości, że niezgodne z naturą człowieka nawyki żywieniowe, zatrucie środowiska i żywności, leki chemiczne i wszelkie używki gromadzą w organizmie skłonne do zalegania produkty przemiany materii i inne niepożądane chemiczne związki i pierwiastki. ..."

proponuje przeczytac Ksiazke Pana >Romualda Stanislawskiego .

http://www.addsoft.com.pl/lecz_glodem/

zbanowany

przez antychemikal 26 cze 2008, 12:34
ksiazke trzymam w reku , w przeciwienstwie do Ciebie , nie wyszukuje z netu niczego bez poparcia , po zatym Ty zauwazylem zmierzasz wogole w innym kierunku ..
to chyba tyle .

Obrazek

zbanowany

przez zimbabwe 26 cze 2008, 12:40
antychemikal, a co powiesz o środkach ziołowych? Ja czasami muszę łyknąć melisę albo walerianę żeby się uspokoić. A poza tym choruję na astmę już 9 lat, biorę leki, doczekałam się 3-letniej remisji, od ponad 2 lat mam nawrót a leki mi bardzo pomagają na tą chorobę. Gdyby nie one już bym pewnie nie żyła. A dzięki lekom rok temu zaliczyłam 3 miesiące zupełnie bez objawów.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez zimbabwe 26 cze 2008, 12:44
I jeszcze coś - istnieją dwa rodzaje depresji - egzogenna, gdzie wystarczy często rozmowa z psychologiem (powstaje w wyniku silnych urazów psychicznych), oraz endogenna - taka której przyczyna tkwi w zaburzeniach neuroprzekaźników i w mózgu zachodzą procesy, które są niszczące dla człowieka, i taki człowiek potrzebuje leków, żeby te procesy odwrócić a przynajmniej je powstrzymać.

przez antychemikal 26 cze 2008, 12:44
ciekawe z czego ta astma ? jak myslisz , chyba sie z nia nie urodzilas ? a leczenie objawow zamiast wyeliminowanie przyczyn .. hmmm:/ ..dobre i tyle :)
Ostatnio edytowano 26 cze 2008, 12:47 przez antychemikal, łącznie edytowano 1 raz

zbanowany

przez zimbabwe 26 cze 2008, 12:46
Z alergii. A z alergią się urodziłam akurat. Moi rodzice alergię zaniedbali i tyle. Radzę Ci się mój drogi podowiadywać więcej na temat współczesnych schorzeń :o

przez antychemikal 26 cze 2008, 12:48
no walsnie , a czemu urodziles sie z alergia , jak myslisz co moze bys przyczyna ze ludzie rodza sie juz chorzy ? alergie nie spadaja z drzewa , a ja nie interesuje sie tylko smym i chorobami , jestem tez troche intelektualista ;) i patrze na problem duzop szerzej od Ciebie .

Ps; CHoroba to objaw ,a przyczyna to druga sprawa , lepiej zapobiegac jak leczyc , lepiej znalesc przyczyne jak pozniej lezcyc jej skutki .
Ostatnio edytowano 26 cze 2008, 12:50 przez antychemikal, łącznie edytowano 1 raz

zbanowany

Sortuj wg