nerwica związana z seksualnością/ strach przed wydzielinami.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez irineva 08 sie 2013, 16:46
Witam! Już pisałam o moim problemie, ale ponieważ sobie nie radzę chcę napisać o tym jeszcze raz. Tak, więc mam 16 lat i zdiagnozowaną nn, biorę leki i niedługo będę kontynuować terapie (miałam przerwę nie z własnej woli) ale czasem nachodzi mnie myśl, że nie wytrzymam... Boję się, ze gdzies mogę się natknąć na jakas wydzielinę, a konkretniej na spermę i zajść w ciąże, chociaż samego dotknięcia boję się równie mocno. Zazwyczaj pomagała mi mama jakoś się uspokoić, ale widzę, że ma już tego dosyć :( niby znam cały mechanizm 'zachodzenia w ciąże', że się tak wyraze, ale mimo to bardzo się boję. Dodatkowo czytałam na różnych stronach, że kobiety zachodziły w ciażę bez stosunku i choć głupio to brzmi to i tak jestem przekonana, że mogłoby mnie to spotkać jakbym tylko dotknęła spermy. Błagam o pomoc, nie daję już sobie z tym rady :cry: Mam 16 lat, chcę żyć normalnie jak moi równieśnicy i mieć zwyczajne problemy, a nie bać się, że gdzieś jest sperma i ja dotknę. Mam jeszcze takie pytanie o żywotność spermy/plemników poza organizmem kobiety, ile mogą przeżyć itp.??
Przepraszam jeśli to co napisałam jest chaotyczne...

przez rafallopes1 08 sie 2013, 17:03
Zasadniczo długość życia plemników poza organizmem kobiety uzależniona jest od wielu czynników, w tym temperatury, wilgotności, pH i innych. Zasadniczo plemniki pozostawione w suchym i ciepłym miejscu giną bardzo szybko, nawet w ciągu kilku minut. Jeżeli jednak znajdą sprzyjające warunki, podobne do tych w drogach rodnych kobiety, tj. wysoka wilgotność i stała temperatura, mogą przeżyć wiele godzin. W warunkach schłodzenia do temperatury bliskiej zeru przeżywają nawet kilka dni. Wiele zależy również od jakości nasienia.

Sortuj wg