Jak sobie poradzić? Proszę o pomoc

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez marcin0103 16 kwi 2011, 14:58
Witam,
nazywam się Marcin mam 22 lata do niedawna normalny facet cieszący się życiem. No właśnie, do niedawna, bo od jakiegoś czasu coś we mnie "pękło" i czuje się obserwowany, gdzie nie wyjdę, kogo nie spotkam po drugiej stronie wydaje mi się, że ktoś się na mnie patrzy, obserwuje, chce zaatakować i coś zrobić... tak samo jest z ludźmi, którzy jadą w samochodzie wydaje mi się, że się na mnie patrzą, albo jadą za mną i zaraz wysiądą i coś mi zrobią.. Powiedzcie co mi jest? to jest strasznie męczące i stresujące.

Miał ktoś coś podobnego?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

przez убаво 16 kwi 2011, 19:29
Też czasami tak mam. Choruję na nerwicę natręctw i męczą mnie myśli, że coś złego mnie spotka, mam myśli natrętne dotyczące religii, muszę dotykać, poprawiać różne rzeczy. Od stycznia chodzę do psychiatry, biorę i czuję się trochę lepiej. Może ty też powinieneś pójść do specjalisty (psychologa).

przez refren 16 kwi 2011, 19:55
Moim zdaniem musisz się ostro za siebie wziąć, bo jak nie, to może Ci się wyhodować jakaś choroba-potworek i rozwalić życie, ja bym zaczęła od psychologa, a w każdym razie nie daj się łatwo przekonać, że wystarczy psychiatra i leki, spróbuj się na siłę koncentrować na czymś poza sobą - jakieś hobby, dużo spotkań z przyjaciółmi, systematycznie tydzień po tygodniu kino (dobre), książki czy inne sprawy, które lubisz, poza tym odpoczynek! Bo jak coś Ci się przyklei na dobre, to zostaniesz ze stosowną efką (rozpoznaniem) i lekami na całe życie. Musisz sobie dostarczyć NOWYCH WRAŻEŃ, myśli, przeżyć, uczuć. Koniecznie.
refren

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 16 kwi 2011, 20:02
Urojenia ksobne?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez refren 16 kwi 2011, 20:29
Pewnie to można przypasować do kilku jednostek, więc lepiej samemu nie szukać, bo się można pomylić i zdołować. Ja miałam dwa razy zawirowania, że mnie łapało takie dziadostwo, na szczęście jakoś się rozeszło. Ale lekceważyć nie można. Wydaje mi się, że taka podejrzliwość się zaczyna jak za bardzo odjeżdżamy w świat własnych myśli i nie mamy styku z normalnym światem, jak się ciągle koncentrujemy na sobie i swoich przeżyciach. Lekarz czy psycholog to jedno, ale poza tym warto spróbować się oderwać od swojego świata myśli i powrzucać tam jakieś nowe rzeczy. Na pewno nie zaszkodzi, a może uratuje.
refren

przez marcin0103 17 kwi 2011, 07:34
ale ja mam kontakt z normalnym światem (a przynajmniej tak mi się wydaje) wczoraj poszedł się przejść, dotlenić trochę, ale cóż z tego jak wydawało mi się, że się gapią i zaraz coś mi zrobią... ktoś krzyknie, coś głośniej powie itp sądze, że jest to skierowane w moją osobe

-- 17 kwi 2011, 14:52 --

podobnie jest z samochodami jak np jakis stanie obok mojego i ktos nie wysiada, albo nawet wysiada i sobie idzie.. a w głowie te głupie myśli "czemu stanął tutaj? pewnie coś chce"
Co robic??

Sortuj wg