Problem (wielowątkowy)

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Problem (wielowątkowy)

przez NLD 23 gru 2008, 17:00
Mam problem odnośnie... sam nie wiem jakiego zaburzenia. Przypuszczam, że mógłbym mieć zaburzenia uczenia się pozawerbalnego ale lekarze powiedzieli mi że mam ZA i ZOK a według mnie (po tym co przeczytałem w internecie) to może być społeczne NLD.
- społeczne NLD - planuje się je utworzyć z podziału NLD na dwa podtypy:
* z przewagą umiejętności wizualno-przestrzennych (trudności z pisaniem, jazdą na rowerze, rysowaniem, matematyką, czytaniem map i wykresów, planowaniem, motoryką)
* z przewagą zaburzeń w sferze społecznej (

---- EDIT ----

Usunęło mi to, co napisałem...

---- EDIT ----

Co sądzicie o tych objawch? Lekkie, średnie, cięzkie, skrajne...
1. Pierwszy problem z natręctwami ok. 4 lat. Polegał on na tym, że nie chciałem wejść do autobusu, bo jakoś nie podobała mi się rekalma na nim. W wieku 6 lat nie chciałem powiedzieć słowa "serso" bo jakoś brzydko wyglądało.
2. W wieku 8 lat pojawiają sie kompulsje kontrolujące. Pierwszy rodzaj to codzienne dotykanie ziemi i drzwi w celu zapobiegnięcia tragedii. Inne:
* W wieku ok. 10 lat do 15 skreślałem w zeszycie bardzo często (całe zeszyty były pokreślone) ponieważ były natręctwa dotyczące tego, że jak tego nie zrobię to ktoś np. umrze
* w wieku ok. 12 lat dotykanie ziemi 6 razy po 5 dotknięć i to często - rodzice to widzieli
* wracanie się prawie co dzień i co chwila do 2008 r. od kilu lat też z chęci zapobiegnięcia nieszczęsciu, np.
- celowe jeżdżenie rowerem (kilometry)
- codzienne wracanie sie po wyjściu z domu ze szkoły
- wykonywanie czynności i celowe rozpocżecie jej od nowa

---- EDIT ----

- usuwanie tego, co się dobrze zrobiło
- intensywna arytmomania
3. Niewłaściwe uczucie wstydu:
* wstyd przed mówieniem imion i nazwisk (np. kolegów i kolezaanek), nawet przed nauczycielami
* wstyd przed tym, że posiada się np. głowę lub pewne składniki pokarmowe (mówienie, że się jej nie ma i myślenie, że inni to mają) - ok. 12-15 r.ż.
4. Nieumiejętność przyjęcia porażki (np. jeżeli dostanie się 4+ zamiast 5-)
5. Natrędctw religijne - poważny skrupulatyzm (uniemożliwia spowiedź), [b]wstyd do spowiedzi - najgorsze z tego wszystkiego[b], wymyślanie grzechó, których nie było i myśli, że tak było, niedokładna modlitwa
Powyższa grupa jest najbardziej uciążliwa
6. Niedorzeczne i wielkościowe idee powodujące pchę - grzech, przyjemne myśli dotyczące długiej jazdy widzianą w myślach drogą lub długie słuchanie w myślach przyjemnej piosenki (idealnie? odtworzonej), czemu towarzyszy silne pobudzenie
>Natręctwem ani innym objawem prawdopodobnie nie są idee dotyczące brania np. gier komputerowych czy choinki za coś ?grzesznego?
NLD

Re: Problem (wielowątkowy)

przez Adaś2222 24 gru 2008, 11:27
Mam bardzo podobne objawy i to jest nerwica natręctw. Musisz udać się do specjalisty, żeby znalazł Ci dobrego psychoterapeutę i wypisał odpowiednie leki.

Re: Problem (wielowątkowy)

przez Alexandra 24 gru 2008, 23:09
kurcze ja tez tak mialam z ta ziemia... tylko ja dotykalam 5 razy po 5 zeby wyszlo 25, wtedy mialam zapobiec smierci
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg