Testosteron Prolongatum a SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez nobody25 30 lis 2014, 00:56
Witam, mam pytanie dla forumowiczów bardziej zorientowanych.

Od lat leczę się na depresję. Po naświetlaniach w tamtym roku dostaję testosteron co 2 tygodnie. Od dłuższego czasu biorę sertralinę, przez kilka dni jak zwiększyłem dawkę ( do 150) zacząłem czuć wyraźną poprawę i na prawdę po raz pierwszy od kilku lat czułem się dobrze. Do momentu jak nie dostałem zastrzyku z owego testosteronu.... Dramat. Brak sił na cokolwiek, ciągły sen. Działanie sertraliny jest nie odczuwalne. Czy posiada ktoś może jakieś informacje czy wprowadzanie SSRI i testosteronu ma sens jaki kolwiek :/

pozdrawiam.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez swistak2112 30 lis 2014, 17:20
nobody25 napisał(a):Witam, mam pytanie dla forumowiczów bardziej zorientowanych.

Od lat leczę się na depresję. Po naświetlaniach w tamtym roku dostaję testosteron co 2 tygodnie. Od dłuższego czasu biorę sertralinę, przez kilka dni jak zwiększyłem dawkę ( do 150) zacząłem czuć wyraźną poprawę i na prawdę po raz pierwszy od kilku lat czułem się dobrze. Do momentu jak nie dostałem zastrzyku z owego testosteronu.... Dramat. Brak sił na cokolwiek, ciągły sen. Działanie sertraliny jest nie odczuwalne. Czy posiada ktoś może jakieś informacje czy wprowadzanie SSRI i testosteronu ma sens jaki kolwiek :/

pozdrawiam.

Ja mam przepisywany testosteron w tabletkach i też biorę sertralinę. Dla mnie testosteron działa extra w tym sensie, że mnie pozytywnie nakręca, a nie pobudza. Dla mnie ma on działanie p.depresyjne. Nie wiem, w jakim jesteś wieku, jaki masz poziom TT, BT, FT i SHGB ??
Mnie też proponowane są zastrzyki depot z uwagi na za duży poziom SHGB. Na razie się jednak waham. Bolące są te zastrzyki??
Zatem u mnie reakcja jest lustrzanym odbiciem tego co Ty opisujesz. Masz zespół TDS czy coś innego?
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez nobody25 05 gru 2014, 22:09
swistak2112, mam hipogonadyzm, przez guza przysadki. Jest to tak mi się wydaje efekt naświetlań które miałem w lipcu b.r Zastrzyki nie są bolesne, normalne, podawane głęboko domięśniowo, ale dzięki za opis twojego przypadku. pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 05 gru 2014, 22:40
kiedyś to brałem jako leczenie odtwórcze po zabiegu orchidektomii ale zaprzestałem z powodu silnego wzrostu libido żeby nie ześwirować z niezaspokojenia z uwagi że nigdy nie znajdę partnera.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez swistak2112 06 gru 2014, 15:26
nobody25 napisał(a):swistak2112, mam hipogonadyzm, przez guza przysadki. Jest to tak mi się wydaje efekt naświetlań które miałem w lipcu b.r Zastrzyki nie są bolesne, normalne, podawane głęboko domięśniowo, ale dzięki za opis twojego przypadku. pozdrawiam.

Możesz powiedzieć, jaki preparat dostajesz i jak często jest podawany?
Przy hipogonadyźmie hipogonadotropowym dobre rezultaty dają preparaty zawierajace HCG np. Pregnyl. Ja miałem ten preparat przepisywany i podawnay w czasie testów na oddziale. Samopoczucie po nim było extra. Wadą jest krótki czas działania Pregnylu i chyba nie ma tu jakiejś formy depot do podawania np. raz na miesiąc.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez nobody25 06 gru 2014, 16:12
swistak2112, ja dostaję testosteron prolongatum co 2 tygodnie domięśniowo

Sortuj wg