Przyjmowanie leków a prawo

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Przyjmowanie leków a prawo

przez kasia081 29 paź 2010, 15:15
3pawel1 napisał(a):
El Chupacabra napisał(a):a TLPD sa zakazane ?

no właśnie tez mnie to ciekawi.

kto na to odpowie?

przez namiestnik 29 paź 2010, 15:41
Chyba nikt. :)

A co odnośnie wykonywania pracy i niemożliwości jej wykonywania w wyniku działań ubocznych leków?

przez Inez77 05 lis 2010, 15:35
Bardzo interesuje mnie ten temat ponieważ nie mogąc jeździć autem jestem praktycznie uziemiona w domu. Substancje o działaniu podobnym do alkoholu zostały tu już opisane, ale co z prowadzeniem "pod wpływem środków odurzających"? No i już Wam mówię co powiedział mój psychiatra, który jest orzecznikiem sadowym: jezeli wydarzy się coś,że sprawa otrze się o sąd - np. potrącisz kogoś sedzia zapyta się na pewno czy bierzesz stale jakieś leki, i jeżeli bierzesz obojetnie czy SSRI czy TLPD, może je uznać za środki odurzajace. Może ale nie musi. Wyrok będzie zależał od interpretacji sędziego, właśnie dlatego że ustawodawca nie podał KONKRETNIE co i jak.
Natomiast jesli chodzi o wykonywanie pracy - jeśli pracujesz jako kierowca - patrz wyżej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 06 lis 2010, 00:42
Inez77 napisał(a):Bardzo interesuje mnie ten temat ponieważ nie mogąc jeździć autem jestem praktycznie uziemiona w domu. Substancje o działaniu podobnym do alkoholu zostały tu już opisane, ale co z prowadzeniem "pod wpływem środków odurzających"? No i już Wam mówię co powiedział mój psychiatra, który jest orzecznikiem sadowym: jezeli wydarzy się coś,że sprawa otrze się o sąd - np. potrącisz kogoś sedzia zapyta się na pewno czy bierzesz stale jakieś leki, i jeżeli bierzesz obojetnie czy SSRI czy TLPD, może je uznać za środki odurzajace. Może ale nie musi. Wyrok będzie zależał od interpretacji sędziego, właśnie dlatego że ustawodawca nie podał KONKRETNIE co i jak.
Natomiast jesli chodzi o wykonywanie pracy - jeśli pracujesz jako kierowca - patrz wyżej.

Sad powoluje wtedy bieglego (takiego jak Twoj lekarz) - jego opinia jest wiazaca.

wola człowieka jest jego niebem

przez namiestnik 06 lis 2010, 11:49
Tak naprawdę zawsze można powołać kolejnego i będzie spór - jak to w sądzie. A nawet kilku. I wygra ten który będzie sprytniej w prawie operował.

przez Inez77 06 lis 2010, 15:29
Sad powoluje wtedy bieglego (takiego jak Twoj lekarz) - jego opinia jest wiazaca.[/quote]

He, he, a to dlatego zrobił dziwną minę gdy powiedziałam że najwyżej w sądzie powiem że on mi pozwolił :D

przez 19_latek 06 lis 2010, 15:35
Ja sie pytalem swojego lekarza o prowadzenie pojazdow - powiedzial ze po antydepresantach moge prowadzic tylko zebym nie prowadzil po Benzo i Lerivonie.
19_latek

przez Wujek_Dobra_Rada 06 lis 2010, 15:44
O jakim offtopicu tutaj mowa. Nie kumam założeń tego tematu. Prawo a psychotropy. Masz prawo brać psychotropy. Masz też prawo nie brać. :shock:
Rozumiem wątek leki a prawo jazdy. Ale takowy już istniał dawno. A co ma ten wnieść? O jakie prawa Ci chodzi? Mają Ci w dowodzie napisać, że bierzesz np. mianserynę? Nie kumam...
Wujek_Dobra_Rada

przez namiestnik 06 lis 2010, 15:49
Hmmm w życiu człowieka oprócz brania leków i prowadzenia samochodu wykonuje się szereg innych czynności które są uregulowane prawnie. I mają lub mogą mieć koincydencje w związku z braniem leków.

Jeżeli dla Ciebie wszystko jest jasne to wróć wcześniej i odpowiedz ma moje pytanie odnośnie ubezpieczenia, zwolnień, etc.

przez Wujek_Dobra_Rada 06 lis 2010, 16:18
Ubezpieczeń? nie widziałem w formularzu czy bierzesz leki psychotropowe. Jeśli była by taka rubryka, napisałbym nie. Zwolnienie z pracy? Masz mieć jakieś dodatkowe prawa bo bierzesz antydepresanty?
Wujek_Dobra_Rada

przez namiestnik 06 lis 2010, 16:39
Cofnij się wstecz i przeczytaj pytania zanim zaczniesz na nie odpowiadać. :) Będzie bardziej na temat.

przez Inez77 06 lis 2010, 16:51
A z innej beczki - odnośnie ubezpieczenia, tych "dodatkowych" filarów. Kiedy przyznałam się,że choruję na depresję firma ubezpieczeniowa odmówiła mi ubezpieczenia od następstw wypadków samochodowych- tzn, gdyby mi się coś stało podczas wypadku! Natomiast wiem,że gdybym zataiła ten drobny szczegół ubezpieczenie mogłabym opłacać, ale gdyby w razie czego wyszło,że "potwierdziłam nieprawdę" nie wypłaciliby mi w razie wypadku odszkodowania.

przez El Chupacabra 07 lis 2010, 12:29
namiestnik,

Burdel wynika z tego, ze sam nie wiesz czego chcesz. Czy odpowiedzialem na jakies Twoje pytanie ? Nie - bo zadnego nie zadales. Natomiast miala byc dyskusja o prawie m. in. drogowym pod katem lekow, to o tym pisalem. Tylko ja w calym tym watku podalem przepisy... heloł :roll:

wola człowieka jest jego niebem

przez Korba 07 lis 2010, 12:40
dyskutujcie więc o przepisach z zachowaniem kultury i bez obrażania się i przepychanek na słowa.

dalsze pitu-pitu tutaj: off-top-z-leki-a-prawo-t24473.html

3 razy dyskusja była raportowana, więc dostosowanie się do mojej prośby to naprawdę nie będzie taka trudna czynność.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg