Który zestaw leków wybrać?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Który zestaw leków wybrać?

przez wenedonga 12 mar 2010, 15:05
Mam dwa "zestawy": pierwszy - Fluoksetynę 20mg i Hydroxyzinum VP 25mg, drugi - Onirex 10mg i Citronil 20mg.

Ten pierwszy biorę od tygodnia, ale dzisiaj byłam u innego lekarza i dostałam inny zestaw. Hydro na spanie tak sobie, a fluoksetyna raczej mi się nie podoba, przeżyłam przez nią największy atak lęku w życiu:| Może spróbować na kilka dni odstawić i ten drugi zacząć?
Możecie coś powiedzieć na temat tych "zestawów"? Ktoś miał podobne?

Dodatkowo dostałam skierowanie na EEG głowy. Jak tak w ciągu tygodnia zmienię leki to nie wiem czy to nie wpłynie na badanie jakoś.

Re: Który zestaw leków wybrać?

przez agusiaww 13 mar 2010, 18:42
Zeby leki zadzialaly potrzeba czasu....takze sprobuj wziac pierwszy zestaw przez m-c. Zawsze mozesz zmienic.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agnieszka.m 16 mar 2010, 14:17
drugi z Twoich zestawów zdecydowanie mi się nie podoba - onirex, czyli zolpidem, uzależniający lek nasenny, na pewno nie do stosowania na dłuższą metę (maksymalnie 2 - 3 tygodnie). Myślę, że rozsądniejszy jest zestaw pierwszy, natomiast jeśli hydroksyzyna słabo działa nasennie (a masz naprawdę duży problem ze snem), to udaj się do pierwszego z tych lekarzy (widzę, że nie pcha Cię w uzależniacze) i poproś o coś innego na sen (nieuzależniającego).
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 17 mar 2010, 19:56
Wenedonga,a pamietasz moze ile placillas za Onirex?
Na krotka mete onirex jest dobry,lub doraznie,ale uwazaj bo moze uzalezniac,takze jak cierpisz na bezsennnosc i mialby to byc lek na dluzej to naprawde lepiej go zmienic na jakis nieuzalezniajacy,ja np biore lerivon,dobrze dziala na sen.
W wyjatkowych sytuacjach,naprawde rzadko biore ten lek(Onirex-ale pod inna nazwa handlowa,dlatego pytam o cene) ja jak kupuje to place18zl
W necie jest napisane,ze Onirex jest tanszy,ale nie wiem czy to prawda?U mnie jakos strasznie krucho z kasa ostatnio:(
Z gory dzieki za odpowiedz,
pozdrawiam.

[Dodane po edycji:]

Biore fluoxetyne niecaly rok i jestem zadowolona,poczatki tez byly trudne,( nasilone stany lekowe,drzeniie rak),ale to normalne i minie tak w ciagu 2-3tygodni,wiem,ze trudno to wytrzymac,ale ja osobiscie nie zaluje,ze to przetrzymalam,warto bylo:) Na pelne dzialanie fluoxetyny trzeba dlugo czekac,nawet 6-8 tygodni,bo dlugo sie "rozkreca"Lekarze mowili mi,ze tak dlugo i faktycznie tak bylo.fluo biore razem z innym antydepresantem.Wiec skoro zaczelas juz brac fluoxetyne to moze warto sprobowac.
Hydroxyzyna tez na mnie slabo dzialala,mozesz zmienic.
Citronil bralam za krotko,zebym mogla ocenic,tylko miesiac,czulam tylko jakas sennosc,citronil odstawilam zanim zaczal dzialac,a ten lek tez potrzebuje wiecej czasu,zeby mogl zadzialac.
Fluoxetyna bardziej pobudza do dzialania
Citronil bardziej uspokaja,bardziej na stany lekowe.tak tlumaczyl mi lekarz

przez wenedonga 21 mar 2010, 23:10
cytrynka84, za Onirex płaciłam 15,99zł.
Citronil działa na mnie zadziwiająco dobrze. Ten cały Onirex działa nawet ok, zobaczymy jeszcze co powie lekarz jak go skończę, a może już mi starczy tych emocji i nie trzeba będzie nic. Wiem, że jest podobny do benzo a to już mnie lekko przeraża ale czuję, że jestem bardzo zdesperowana i mimo wszystko zaryzykowałam z nim.

Sortuj wg