FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Elissa 24 lip 2012, 12:57
Ja byłam na fluo kilka dobrych lat( jakieś 8?). Wspominam rewelacyjnie,bo były to najlepsze lata mojego zycia(nawet rozstanie z długoletnim chłopakiem zniosłam dzielnie, bez nawrotu lęku i depresji). Zaczynałam od 20, po latach doszłam do 60, az w końcu,z dnia na dzień, fluo przestała działać. Depresja wróciła i dopiero wenla jakoś postawiła mnie znowu na nogi( ale zadziałała dopiero po kilku miesiącach). Tak czy owak polecam fluo, u mnie sprawdziła się świetnie,ale wiadomo ,nie ma idealnych antydepresantów( w końcu przestają działać, choć myślę że po prostu brałam za długo, powinnam odstawić po góra 3 latach, kiedy juz czułam się świetnie), a każdy organizm jest inny. Fluo ma dodatkowo dwie świetne cechy: bardzo dobrze się odstawia( praktycznie nie ma skutków odstawiennych, ze względu na długi okres półtrwania) i pozwala utrzymac świetną figurę(w każdym razie w moim przypadku, jadłam duzo i w ogóle nie tyłam). Podsumowując: warto troche poczekać na działanie fluo,jesli już zaskoczy ( wiadomo ,że nie u każdego)to jest to swietny lek, choć najstarszy z ssri.

przez black_cat 24 lip 2012, 16:20
faktycznie fluo zaczyna dzialac dopiero po kilku tyg? :( wczesniej bylam na parogenie bylo bardzo dobrze, a gdy odstawilam po pewnym czasie znowu sie zaczelo teraz zaczełam fluo i czekam na efekty :(

przez Elissa 24 lip 2012, 16:44
Zdecydowanie na efekty trzeba poczekać. Zwykle można już mówić o działałaniu fluo po miesiącu, ale bywa ,że rozkręca się jeszcze dłużej... U mnie tez trwało ,zanim zadziała, ale był to mój pierwszy antydeprsant, więc działał stosunkowo szybko( jakieś dwa tygodnie chyba zanim coś pozytywnego poczułam).Następna była wenla( rok temu), na jej działanie czekałam prawie trzy miesiące , a i tak nigdy nie było tak dobrze jak na fluo :cry: . Teraz miałam zmieniać na paroksetynę, ale chwilowo jest ok, więc jeszcze poczekam. Chyba jednak w moim wypadku lepiej spisują się SSRI. A można wiedzieć black_cat ,dlaczego zmienili Ci paro na fluo?I czy odstawianie paro faktycznie było takim koszmarem jak piszą na forum?Pozdrawiam serdecznie i bądz cierpliwa, będzie dobrze :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lalulala 25 lip 2012, 08:15
Jutro mija miesiac odkad biore fluo. Wciaz brak jakichkolwiek efektow :( Juz trace nadzieje na to ze zacznie dzialac...

przez eroica 25 lip 2012, 08:32
nie trać, daj sobie jeszcze te 2 tygodnie
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Zupapomidorowa 26 lip 2012, 12:38
Od ośmiu miesięcy biorę Seronil na nerwice i depresję. Lekarz przepisał mi te tabletki również na napady nocnego jedzenia. Stosując leki czułam się dobrze, schudłam 5 kg, czułam się pewnie, depresja ustąpiła. Dwa miesiące temu odstawiłam Seronil na dwa tygodnie, mając nadzieję, że leki nie są mi już potrzebne. Niestety depresja wróciła i znów ledwo mogłam wstać z łóżka i zaczęłam obżerać się żeby załagodzić ból. Wróciłam do leków. Niestety nadal mam duży apetyt, jestem często senna w ciągu dnia. Nie mam ochoty by pójść na siłownię czy basen (chodziłam tydzień ale straciłam motywacje). Powiedziałam o tym lekarzowi, odpowiedział tylko, że nie zauważył żebym przytyła. Twierdzi, że nie muszę zwiększać dawki czy zmieniać leku. A ja nadal czuję się kiepsko... Czy ktoś z Was miał podobne przygody z Seronilem?
Ostatnio edytowano 04 sie 2012, 19:40 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę
Dawniej Luktar

przez frustrated 26 lip 2012, 12:45
A od kiedy znowu bierzesz seronil? Lek moze potrzebuje znowu czasu zeby sie rozkrecic ;)
zdrowymozg.pl

przez Zupapomidorowa 26 lip 2012, 12:53
Lek zażywam już od około 3 miesięcy. Możliwe, że zaburzam jego działanie, pijąc kilka razy w miesiącu kilka lampek czerwonego wina.
Dawniej Luktar

przez Lajka04 26 lip 2012, 14:42
Luktar, ja też brałam Seronil, miała początki bulimi i moje lekarka - psychiatra, zamieniła Parogen na Seronil. Było lepiej, to prawda, ale probelmy jedzeniowe i tak były, może na początku leczenia z Seronilem, nieco się zmniejszyły ale nie znikneły zupełnie:/ Odstawiłam tak po roku. Wcześniej brałam też prawie przez rok Parogen, który odmienił moje życie o 360 stopni. Miałam nerwicę lękową, a ten lek zredukowała je do zadziwjająco niskiego pozimu.
Wracjąc do Seronilu, gdzieś czytałam, że te leki działają na początku, potem przestają i tutaj chodzi chyba o zaburzenia odżywiania, choć może też o działanie depresyjne. Za niedługo idę do lekarza i znowu zacznę coś brać, ale nie wiem co. Bo do Seronilu nie chcę wracać. Właśnie dlatego, że boję się, że nie będzie działania.
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez Zupapomidorowa 26 lip 2012, 14:50
Lajka, u mnie stwierdzono nerwicę lękową i depresję. Właśnie odnoszę wrażenie, że leki nie działają tak jak dawniej. Znów mam nadmierny apetyt, śpię w ciągu dnia, raczej mam kiepski nastrój. Mam wrażenie, że mój psychiatra trochę olał to co miałam mu do powiedzenia, myślałam, że przepisze mi nowe leki albo zwiększy dawkę Seronilu (biorę 20 mg na dobę).
Już kupiłam całą baterie leków na 3 miesiące. Jeśli za miesiąc znów będę się tak snuć po domu jak teraz to zadzwonię do tego psychiatry. Niech coś wymyśli.

Lajka, daj znać po wizycie u lekarza.

Pozdrawiam.
Dawniej Luktar

przez lalulala 26 lip 2012, 15:47
Eroica, dzieki za podtrzymywanie na duchu :)

przez black_cat 26 lip 2012, 16:05
Paro odstawilam i bylo na prawde super myslalam ze mam juz to za soba i nagle mocny nawrot;/ wiec lekarz stwierdzil ze fluo znacznie dluzej dziala nawet po odstawieniu i latwiej bedzie z niego zejsc... z parogenu juz kiedys probowalam i sie nie udawalo :( teraz czekam na zadzialanie fluo i mam nadzieje ze znow bedzie normalnie :( Dzieki Elissa dalaś mi nadzieje, że fluo tez pomoże...

przez el_testosterone 26 lip 2012, 16:07
Jak ktoś ma zbędną zaległą fluoksetynę to z chęcią przygarnę, pisać pw. Tak muszę czekać jeszcze 3 tydnie na lekarza :-|

przez Lajka04 26 lip 2012, 18:40
Luktar, masz rację poczekaj jeszcze te 3 miesiące, bo leki czasem muszą się "rozkręcić". Natomiast zawsze mi się wydawało, że nie trwa to aż tak długo, ale nie jesteśmy lekarzami więc... może ten twój ma rację. Gdybym była na Twoim miejscu to po tych 3 m-cach poszukałabym innego lekarza, bo wiesz niektórzy, a zwłaszcza Ci starzy, są sfiksowani na punkcie jakiś swoich głupich zasad i nic ich nie rusza. Może to coś na wzór rutyny lekarskiej, nie wiem, nie mam pojęcia :bezradny: . Ale wiem z własnego dośwaidczenia, że lepiej szukać bo w końcu się znajdzie tego "idealnego";)
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

Sortuj wg