ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez zalamanyfacet 12 lip 2011, 16:39
biore escitil od miesiacem jestem na zamknietej terapi od uzaleznien, czuje sie zajebiscie, nie pije, nie biore nic, moj stan jest praktycznie taki sam jak daaawno temu. Nie mam zadnych lekow (a mialem duze), nie mam fobii spolecznej (a nie moglem gadac z ludzmi), jest zajebiscie :) odezwe sie za miesiac siema

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez bajka 13 lip 2011, 16:55
Minął miesiąc, po niespełna dwóch tygodniach stan się ustabilizował. Miałam pozytywne nastawienie i tyyyyle siły
jak nie pamiętam kiedy.
Niestety energia się już wyczerpała i obawiam się, że może być powrót do stanu sprzed wizyty u lekarza.
Wprawdzie nie leżę całymi dniami w łózku pogrążona w smutku, ale sił i motywacji brak do działania. Nadal jestem na 10 mg

przez muzyk 15 lip 2011, 00:13
Bajka, miesiąc to chyba za mało. Ja już 4 misiące jestem na 10mg. Poprawa jest znaczna. Bywają słabsze dni (zmiany pogody czasami odczuwam okropnie), ale w sumie jest OK.
Nie martw się. Bedzie lepiej ;-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 lip 2011, 08:19
bajka może lekarz Ci podniesie dawke, czasami tak trzeba. SSRI się u niektórych bardzooooo długo rozkręcają (ja jestem przykładem).
miko84

MOZARIN (Escitalopram-Lexapro,Elicea,Depralin)

przez Molko 18 lip 2011, 15:06
biore mozarin 15 od 5 mcy wczesniej od stycznia bralam mozarin 10 mg ale lekarz mi zwiekszyl dawke..na pewno pierwsze dni tygodnie byly uciazliwe ale dosc szybko i sprawnie sie dostosowalam do tego leku ..pytalam ostatnio czy juz moge odstawic ale nie pozwolil jeszcze ..za to dal mi dodatkowo depakine najpierw 300mg potem 500 mg..i po tym mi sie dobrze spi
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez anona 30 lip 2011, 21:32
Biorę lexapro 10 miesiąc byly wzloty i upadki, ale generalnie lek postawił mnie na nogi :) W ostatnim czasie myślałam o odstawieniu i od tamtego momentu w pracy w domu nie wiem po prostu zaczęły się pojawiać myśli nachodzące o stanie sprzed brania lexapro ( było bardzo źle), takie typowe pesymistyczne myśli, taki mętlik w głowie, nie wiem może to to, że w ostatnim czasie zbyt często pijałam alkohol czasami codziennie - piwko, dwa :shock: Od tygodnia tak mam, że z trudnością nawet jem bo mam tak spięty żołądek od tych myśli, które wywołują objawy. Dzisiaj rano z łóżka mi się wstać nawet nie chciało później wzięłam mianserynę i spałam z dwie godziny po południu. Pojawiają się takie objawy jak to, że nie utrzymam pracy przez nerwicę, że wszystko mi się przez nią zawali :/ Nie wiem co o tym myślicie? po 10 miechach aż taki spadek nastroju ? :? W środę idę do lekarza się go poradzić co jest nie tak.
Podejrzewam też, że dużo zadziałały moje wkręty do psychiki, że to tamto sramto. Ale zawsze jakoś lexapro mi oczy otwierało...teraz jakoś tego nie czuję.
Zbyt dużo o tym wszystkim myślę, może to dlatego poradźcie coś, może ktoś też tak miał?
Aha, dodam jeszcze, że biorę 15mg :)

przez miko84 31 lip 2011, 01:55
U mnie alkohol psuje działanie SSRI. Nie pij na tym leku. Pozatym może czas na podniesienie dawki lub zmianę leku na inny SSRI? Po czasie lubią przestać działać i wtedy pomaga zmiana na inny lek z grupy.
miko84

przez anona 31 lip 2011, 09:22
No nic pójdę do lekarza w środę to się dowiem co i jak :( Bez kitu fatalnie się czuję, zobaczymy jak to będzie

-- 01 sie 2011, 17:25 --

Wiecie co zauważyłam, że nie wiem może coś z lekiem jest nie tak bo jak zażyję minimalną ćwiartkę mianseryny to czuję się troszkę lepiej, tak jakby większa dawka serotoniny była mi pisana i uspokajam się trochę. Na razie na miansecu jadę jakoś dam radę do środy. I nie wiem czy to normalne, ale mam wrażenie, że teraz tak padało u mnie dzisiaj trochę lepiej to lepiej się czuję, nie mam takiego mętliku we łbie ... też tak reagujecie na pogodę u mnie to masakra jest :roll: jak trochę się przejaśni to jakaś spokojniejsza się robię. Muszę o tym wszystkim powiedzieć lekarzowi. Być może to coś z lekiem stało się nagle nie tak. Na tej mianserynie czuję się troszkę lepiej no i nie jem je dużo, żeby nie przesadzić, nie wiem czy mogę się tak futrować więc sobie tak dodaję po ćwiarteczce. Pozdrawiam

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin).

przez zalamanyfacet 31 lip 2011, 16:44
zwiększenie dawki Escitil z 10mg na 15mg

Witam

Od ponad 2 miesięcy biore Escitil dawkę 10mg dziennie rano. W piatek byłem na wizycie kontrolnej i mowiłem lekarzowi ze sie dużo lepiej czuje, ukonczyłem terapie od alkoholu, nie pije itd, że ogolnie jest bardzo dobrze, tak jak kiedyś praktycznie przed nerwicą lękową (nie mam prawie lęków, jakis mysli namolnych jest ogólnie OGROMNA poprawa). Z przyczyn mi nie znanych lekarz stwierdził, że należy zwiększyć dawkę do 15mg dziennie, mimo odczuwalnej poprawy.
Dziś pierwszy dzień zjadłem 15mg i mam pytanie do Was: czy znów będę czuł się na początku gorzej? Oraz czy jeśli mi się zrobiło dużo lepiej po 10 mg to czy efekt wzmocni się po 15mg i będzie jeszcze lepiej?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi
Ostatnio edytowano 07 sie 2011, 21:58 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez uzytkownik 31 lip 2011, 17:23
Przy okazji pytanie: jak wyglądała terapia antyalkoholowa, ile piłeś wcześniej i ile czasu jesteś już bez alkoholu (czy popijasz np. jedno piwko do grilla czy kompletnie 0 alk.)?
Ostatnio edytowano 07 sie 2011, 21:59 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
uzytkownik

przez zalamanyfacet 31 lip 2011, 17:32
Terapia trwala 7 tygodni, przebywalem w ośrodku 24/7, rozmowy z psychologami codziennie, psychiatrą raz w tygodniu, codziennie terapia grupowa. Nie pije kompletnie nic, przy zadnej okazji. Jestem trzezwy juz prawie 3 miesiące. Wczesniej piłem prawie 2 lata praktycznie codziennie, nie było przerw większych niż 3 dni.

Odnosnie mojego pytania, zna ktos odpowiedzi?

-- 31 lip 2011, 18:36 --

Pić zacząłem żeby poprawić sobie samopoczucie, które pogorszyło się przez dość duże problemy życiowe (przed alkoholem brałem amfetamine około 2 lat praktycznie codziennie, nie biore juz około 4 lat wcale), w trakcie picia nabawiłem się lęków (nerwica lękowa) i dużej depresji, przed terapią i lekiem Escitil miałem problem żeby na trzeźwo wyjść z domu i z kimś porozmawiać, miałem ciągłe stany lękowe i czułem ciągłe napięcie które nie pozwalało mi normalnie egzystować. Jak już pisałem wszystkie moje problemy odeszły w 90% w niepamięć przy dawce 10mg Escitilu rano który biore ponad 2 miesiące już, w piątek lekarz powiedział mi żebym zwiększył dawkę do 15mg dziennie rano. Moje pytanie brzmi czy ma to sens i czego mam się spodziewać po zwiększonej dawce?
Ostatnio edytowano 11 wrz 2013, 12:29 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono

przez lula221 04 sie 2011, 12:14
Witajcie.Mam pytanie,czy ktos brał lek LENUXIN.Jakie ma skutki uboczne?Oczywiscie boje się go brać.Pozdrawiam wszystkich.

przez anona 06 sie 2011, 11:48
Lekarz przepisal mi dodatkowo trittico na noc. Początkowo (u lekarza byłam w środę) chciałam sobie bez niego poradzić, ale jednak wczoraj stwierdziłam, że nie dam rady bo non stop chciało mi się płakać i miałam straszne poczucie bez sensowności, że co z tego, że chodzę do pracy, co z tego, że pójdę na studia i do tego dochodziły objawy nerwicowe jakieś wszystko wydawało mi się bez sensu. Jednocześnie nie wiem bałam się choroby, że wyląduję w psychiatryku, że mi wszystko ta nerwica popsuje. Nie miałam lęków na szczęscie. Przez ten czas posiłkowałam się mianseckiem, ale zamulał mnie i nie wiem właśnie może on dawał poczucie takiej obojętności. Wczoraj wzięłam 1/3 tabletki ( już5mg miansecu powodowało u mnie senność) i dzisiaj obudziłam się z lepszym samopoczuciem, wiem, że nie mogę się zastanawiać tak nad życiem bo dostanę pierdzielca :D czuję się trochę jakbym cegłówką dostała, ale myślę, że przejdzie po jakimś czasie :)
Pozdrawiam

przez lula221 07 sie 2011, 15:01
Od jutra chce zacząc brac ten Lenuxin ale jak czytam jakie mieliscie odczucia,to az sie boję.Mam brac po 5 mg przez tydzien,pozniej ziekszyc do 10 mg.Ja mam typowa nerwice lękowa i teraz nie wychodze z domu.Jestem na zwolnieniu lekarski,czuje sie osłabiona i odczuwam lęk przed wyjściem z domu.Włascie nigdzie nie wychodzę.Czy ktos tez miał takie problemy?Czy ten lek mi pomoże?Nie mam mysli samobójczych ani dołów,jesli juuz to bardzo zadko.

Sortuj wg