ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 10:56
lunatic napisał(a):zmień lekarza

-- 18 sie 2015, 09:49 --

dzis az z ciekawości zapytam swojego o sens łączenia ssri i ewentualne skutki uboczne bo to coś ostatnio dość popularne

serio ? czy sie zbijasz ?
bo tak naprawdę to ja już sam teraz nie wiem co o tym myśleć :?: bo w sumie to chyba wolałbym żeby na mnie nakrzyczał i kazał brać jeden ssri...
no ale mam co chciałem i to za zgoda lekarza i to nie ja to zaproponowałem nawet nie wspomniałem o takiej możliwości
a kiedy idziesz do swojego lekarza to proszę zapytaj i daj mi znać bo kurcze jednak trochę sie boje nie chciałbym sobie zrobić "kuku"

a zamienić lekarza to chciałem ale albo są urlopy albo wizyta za miesiąc a w tej samej przychodni jakoś głupio bym sie czuł i chyba by patrzyli jak na wariata bo w sumie nic mi nie zrobił złego mój Tyrannosaurus Rex ;)

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 10:59
A ja od dziś do 15mg ESCI dorzucam 5mg Wortioteksyny, leki tego samego producenta,
mam nadzieję, że będzie ok.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez lunatic 18 sie 2015, 11:00
dzis ide ,zapytam ale raczej bedzie temu przeciwny, bo inaczej juz dawno by mi cos takiego zaproponowal, nie wiem jaki jest sens dublowania wychwytu serotoniny dwoma roznymi lekami, nie mam zielonego pojecia tez jakie to moze miec konsekwencje, no ale skoro tak zapisuja to moze są jakies nowe wytyczne albo badania ktore potwierdzaja bezpieczenstwo takich mieszanek, jak cos takiego wyszło to na pewno bedzie wiedzial bo on co chwile jezdzi na jakies konferencje o lekach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 18 sie 2015, 11:39
Ja miałem Esci z Coaxilem. Bez różnicy.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 18 sie 2015, 17:29
Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 17:47
lunatic napisał(a):Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

eh kurw**mać i co ja mam teraz zrobić ???
na początku coś mówił żeby dodać dodatkowo Efevelon SR(Wenlafaksyna) czy coś takiego do esci ale mogłem źle usłyszeć to ta sama firma więc chyba to to (everenon sr albo evelenon sr) usłyszałem więc pewnie o to chodziło a potem zmienił zdanie na 2 ssri :-|

eh czyli pewnie ma to w du*** i robi co chce bo się nie boi i go to nie obchodzi skoro na dzień dobry dostałem Amitryptyline VT ...

dzięki że się zapytaleś

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 17:49
lunatic napisał(a):Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

ja 10 lat temu łączyłem TLPD z SSRI, było kiepsko, 2 SSRI o różnych profilach są jeszcze do zniesienia, szczególnie połaczenia ESCI z Sertraliną, ESCI daje
mało interakcji i działa tylko na serotoninę dlatego łatwo do niego dorzucać inne leki. Łączenie 2 SSRI to żadna nowość, tylko nie można łączyć o tym samym profilu
np. 2 uspokajające np. ESCI + PARO albo pobudzacze Sertralina + Fluoksetyna. Ryzyko zespołu serotoninowego u osób biorących leki od lat jest znikome,
to raczej tyczy się osób biorących leki od niedawna i nadwrażliwych na ich działanie i nieoswojonych jeśli chodzi o cały organizm.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 18:07
dr. Psycho Trepens napisał(a):

ja 10 lat temu łączyłem TLPD z SSRI, było kiepsko, 2 SSRI o różnych profilach są jeszcze do zniesienia, szczególnie połaczenia ESCI z Sertraliną, ESCI daje
mało interakcji i działa tylko na serotoninę dlatego łatwo do niego dorzucać inne leki. Łączenie 2 SSRI to żadna nowość, tylko nie można łączyć o tym samym profilu
np. 2 uspokajające np. ESCI + PARO albo pobudzacze Sertralina + Fluoksetyna. Ryzyko zespołu serotoninowego u osób biorących leki od lat jest znikome,
to raczej tyczy się osób biorących leki od niedawna i nadwrażliwych na ich działanie i nieoswojonych jeśli chodzi o cały organizm.

i co pomogło Ci to w czymś i wyszło na dobre ?
ja na dzień dobry dostałem TLPD + ssri a potem 2 ssri :)

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 18:13
swego czasu pomagał mix ESCI + Sertralina, ale po jakimś czasie stracił na mocy/synergii.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 18:20
wydaje mi się ze takie mixy to ostateczność a mój dinozaur Tyrannosaurus Rex ;) troszkę przesadza :P ja nie chcę się przekrecic na zs albo zrobić sobie papke z mózgu ...
Ostatnio edytowano 18 sie 2015, 18:26 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 1 raz

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 18:22
teraz łączę SSRI + SMS, zobaczymy jak wypadnie, na razie jest bardzo ciekawie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez lunatic 18 sie 2015, 18:26
Pytalem tez o dorazne branie Amisanu,czy takie skoki dopaniny nie moga narobic jakiegos balaganu,mozna brac spokojnie

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 18:37
lunatic napisał(a):Pytalem tez o dorazne branie Amisanu,czy takie skoki dopaniny nie moga narobic jakiegos balaganu,mozna brac spokojnie

czyli co zmienić lekarza ? czy ryzykować to co Tyrannosaurus Rex wymyślił ???

przez lunatic 18 sie 2015, 18:50
jezeli o mnie chodzi to poza kwestiami bezpieczenstwa nie widze sensu łączenia tych leków, jak ktos potrzebuje profilu pobudzającego to bierze sertraline a jak tłumiącego to bierze esci, nie mam pojecia co miałoby dac ich połączenie

-- 18 sie 2015, 17:52 --

a co w ogole ten lekarz gadał? jak to niby ma działać?

Sortuj wg