ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 12 kwi 2014, 14:28
Ashleigh, ja biorę ten lek od 6 tyg i po początkowym pogorszeniu oraz dołączeniu stabilizatora nastroju czuje się zupełnie normalnie. Mysle, że wiek nie ma tu nic do rzeczy... Jeśli to Twoje początki z lekiem to jak najbardziej ratuj się relanium. Po jakimś czasie te skutki uboczne miną. Jeśli nie, może trzeba będzie zmienić lek. Ja też jestem "starym wyjadaczem" jeśli chodzi o leczenie. To mój 4 nawrót nerwicy w ciągu 10 lat.
Czy korzystasz też z terapii?

przez wisnia80 12 kwi 2014, 14:31
Czytając wypowiedzi niektórych doszedłem do wniosku, że powinni się leczyć na nogi, bo na głowę to już niestety za późno.

przez Anna Maria 12 kwi 2014, 14:33
wisnia80, pierwszy dzień od dłuższego czasu odważyłam się pisać w innym wątku niż spamowa wyspa z lęku przed krytyką. Twoje słowa mnie bardzo zabolały.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 12 kwi 2014, 14:38
kasiątko napisał(a):wisnia80, pierwszy dzień od dłuższego czasu odważyłam się pisać w innym wątku niż spamowa wyspa z lęku przed krytyką. Twoje słowa mnie bardzo zabolały.

To dam Ci dobrą radę, tak na przyszłość. Nie czytaj takich rzeczy, to cię nie będzie boleć.

przez Anna Maria 12 kwi 2014, 14:43
wisnia80, bez sensu ta rada bo skoro pisze w tym temacie to czytam odpowiedzi a niestety opcja ignorowanych (chyba) do tej pory nie działa. nie lubię ostatnio i unikam sprzeczek na forum więc póki Ci zły nastój nie przejdzie to umykam z tematu dla własnego bezpieczeństwa
Anna Maria

przez inez3 12 kwi 2014, 14:51
wisnia80, czemu ty się tak wkurzasz?

przez Zazulka 12 kwi 2014, 15:00
Asleigh
Ja w podobnym wieku, tylko parę lat młodsza. Niestety, doświadczenia z lekiem prawie żadnego, ot, 1,5 miesiąca brania, 4 tygodnie na terapeutycznej.
Tak się zastanawiam, czy lek nie powinien już się bardziej ustabilizować. Na razie stanęłam na pewnym etapie i tak stoję. Ciągły niepokój, spięcie, ciśnienie w klatce, rozdygotanie. Po ubiegłym weekendzie, który był naprawdę dobry, wiem, że to nie jest to, co może być i do czego się dąży. Eh... a spotkanie z lekarzem dopiero za miesiąc. Mam zalecenie od lekarza, że gdyby nie było poprawy to mam sobie dawkę zmienić, dodać 2,5mg. Jak myślicie? Zrobić to teraz, czy może zaczekać jeszcze z tydzień i zobaczyć, czy coś się zmieni?

kasiątko
Po prostu, jeśli dasz radę, postów wisni nie czytaj, zakładając że w każdej chwili może wystrzelić z jakimś "tekstem".
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Luki_is_back 12 kwi 2014, 15:15
Dziś troszkę poczułem zmniejszenie dawki paro do 30 mg. Od rana lekkie zawroty głowy i niepewny chód. O dziwo pomogły 2 piwka i w głowie mi się już nie kręci :)
Fajny wieczór się szykuje, bo wybieram się na koncert Lady Pank, akustycznie w filharmonii bałtyckiej.
Nie ma co się sprzeczać, wszyscy jesteśmy znerwicowani, nadwrażliwi i jedziemy na jednym wózku. Najgorsze to siąść na forum w złym humorze, wtedy łatwo o dowalenie komuś. Coś o tym wiem.
Luki_is_back

przez lunatic 12 kwi 2014, 15:28
Ashleigh,
Ty z RPA piszesz?

przez Zazulka 12 kwi 2014, 15:29
Rany, jak ja bym chciała, żeby mi piwo smakowało :smile: Niestety, odrzuca mnie na sam jego zapach, o smaku nie wspomnę. W ogóle żaden alkohol nie wpływa na mnie dobrze. Nigdy, przenigdy nie zadziałam na mnie rozluźniająco. Wręcz przeciwnie :( . Ale może jakiś redd's by mi pomógł. Toto smakuje jak sok jabłkowy i nawet ja dałabym radę przełknąć :D Tylko, że autem po tym raczej bym nie pojeździła. Trudna sprawa ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez elmopl79 12 kwi 2014, 15:32
Zazulka
Ja tez powinnam zwiększyć ale we wtorek mam wizyte u swojej p.dr.i będę z nią rozmawiac o innym leku-paro

A Wisnia,to nie ma co sie przejmować:)

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 15:35
inez3 napisał(a):Ashleigh, ja biorę ten lek od 6 tyg i po początkowym pogorszeniu oraz dołączeniu stabilizatora nastroju czuje się zupełnie normalnie. Mysle, że wiek nie ma tu nic do rzeczy... Jeśli to Twoje początki z lekiem to jak najbardziej ratuj się relanium. Po jakimś czasie te skutki uboczne miną. Jeśli nie, może trzeba będzie zmienić lek. Ja też jestem "starym wyjadaczem" jeśli chodzi o leczenie. To mój 4 nawrót nerwicy w ciągu 10 lat.
Czy korzystasz też z terapii?

Dziekuje za rade na temat podpierania sie relanium. Bo pomoglo. Wiesz wiek jest wazny tez, bo menopauza daje rozne dziwne odczucia, i do konca nie wiesz, czy to nerwica, czy menopauza. Bylam na terapii w lipcu, bardzo pomocne byly.To byl lekarz naturalista.
Dodatkowo bralam dozylnie ozon, co bardzo bylo pomocne, bo dawalo mi to troche energii, i spokoju tez.
W Polsce nie ma tej terapii. Moj lekarz sie przeniosl bardzo daleko.
Ja mam nawroty od 30 lat, nie wiadomo z jakich powodow.
Na poczatku, kiedy bylam mlodsza, czesciej sie zdarzaly pobyty na Nerwicach, dawaly spokoj, ale bylam leczona tylko raz psychotropem. Zawsze bylo relanium i cos na wzmocnienie. Teraz z wiekiem sie czlowiek wycisza, tylko zaniedbalam okres menopauzy, i nie wiem, co...Takie predyspozycje chyba?!
Teraz musze sobie dawac sama rade, bo tu sie zyje inaczej-obca kultura,tylko maz i dzieci, bo rodzina daleko.
Co zazywasz, zeby poprawic sobie nastroj ?

Dziekuje za odpowiedz. :smile:

-- 12 kwi 2014, 15:36 --

lunatic napisał(a):Ashleigh,
Ty z RPA piszesz?

Tak, mieszkam tu od 19 lat, zaraz po aparheidzie przyjechalam.

-- 12 kwi 2014, 15:41 --

Zazulka napisał(a):Rany, jak ja bym chciała, żeby mi piwo smakowało :smile: Niestety, odrzuca mnie na sam jego zapach, o smaku nie wspomnę. W ogóle żaden alkohol nie wpływa na mnie dobrze. Nigdy, przenigdy nie zadziałam na mnie rozluźniająco. Wręcz przeciwnie :( . Ale może jakiś redd's by mi pomógł. Toto smakuje jak sok jabłkowy i nawet ja dałabym radę przełknąć :D Tylko, że autem po tym raczej bym nie pojeździła. Trudna sprawa ;)

Z tego, co wiem, alkohol wogole podraznia system nerwowy, tak, jak i papierosy.
Lubie smak piwa, ale w sumie cale zycie nie pilam alkoholu, i nie palilam, ze wzgledu, zeby sie nie czuc zle, i nie uzaleznic.
Wystarczy, ze prochy biore. :( Zawsze mnie to zloscilo. Teraz juz nie. Nie ja pierwsza, nie ostatnia...

-- 12 kwi 2014, 15:46 --

kasiątko napisał(a):wisnia80, bez sensu ta rada bo skoro pisze w tym temacie to czytam odpowiedzi a niestety opcja ignorowanych (chyba) do tej pory nie działa. nie lubię ostatnio i unikam sprzeczek na forum więc póki Ci zły nastój nie przejdzie to umykam z tematu dla własnego bezpieczeństwa

Moze nie uciekaj, przyzwyczaj sie, ze ktos czasami jest malo subtelny. Ludzi sie nie zmieni, ale mozemy sie zmienic.
Wiem, nadwrazliwosc jest dokuczliwa, tez tak reagowalam, niby tez teraz staram sie unikac klotni, ludzi, ktorzy sieja niepokoj.
Pozdrawiam :)
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez lunatic 12 kwi 2014, 15:47
RPA egzotyczne miejsce, lubie takie

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 15:52
Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma. :) Ale miejsce ciekawe, tylko samotnosc troche dokucza.

-- 12 kwi 2014, 15:54 --

lunatic napisał(a):RPA egzotyczne miejsce, lubie takie

Czy Ty jestes na oddziale Nerwic, w szpitalu, tak wywnioskowalam z poprzednich postow? Przepraszam, ze pytam, ale jestem ciekawa, jak sie to teraz odbywa? No, chyba, ze cos pomylilam.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Sortuj wg