Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to może być nerwica?


Taedh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem 29 letni mężczyzną. Moje problemy zdrowotne zaczęły się jakieś 6 miesięcy temu, ale praktycznie odkąd pamiętam miałem bóle brzucha w momencie silnego stresu oraz biegunki. Właśnie 6 miesięcy temu dostałem kolki jelitowej i udałem się do lekarza rodzinnego, który po badaniu, skierował mnie na kolonoskopię.

 

Wtedy wszystko się zaczęło, po lekturze różnych stron internetowych doszedłem do wniosku, że na pewno mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub raka tegoż jelita. Zaczęła się paranoja z ciągłym sprawdzaniem stolca, robienie badań na krew utajoną, silne bóle podbrzusza itp. Po wykonaniu badania oczywiście okazało się, że wszystko jest w porządku - dodatkowe badania krwi (potas,magnes,trzustka itp też nic nie wykazały) - diagnoza lekarza IBS - dolegliwości ustąpiły.

 

Następnie z jakiegoś powodu, któregoś dnia zacząłem odczuwać ucisk w gardle tzw. gulę, która utrzymywała się nie przerwanie praktycznie od dwóch tygodni i znowu była bieganina po lekarzach. Laryngolog - wszystko ok, ale może to od refuksu, więc wizyta u gastrologa - gastroskopia - kolejny stres, zaczęły się bóle brzucha. Gastroskopia nic nie wykazała - wszystko ok. Kolejne badania tarczycy USG, chormony - wszystko w normie. Po wykonaniu badań "gula" zniknęła.

 

Kolejna paranoja powiększony węzeł chłony - wizyta u lekarza rodzinnego - USG - nic tam nie ma. Ale dle mnie kolejny stres/

 

Następnie pojawiły się napięciowe bóle głowy, które trwały miesiąc - zrobiłem MRI - wynik 3 małe zmiany naczyniopochodne - wpadłem w panikę, szybka wizyta u neurologa - odruchy itp w normie wszystko ok, neurolog mówi, że nic mi nie jest - bóle głowy przeszły jak ręką odjął.

 

Obecnie zacząłem czytać na temat Stwardnienia rozsianego i od razu pojawiły się nowe objawy jakie się u mnie pojawiły to drobne fascykulacje mięśni na całym ciele, ból kolana i mrowienie prawej nogi, osłabienie i wędrujący ból prawej ręki (raz łokieć, raz nadgarstek, raz przed ramię, raz ramię).

 

Miewam napady lęku, a te nowe objawy mam wrażenie jakby nasilały się w momencie, w którym mocno się stresuję.

Czy to może być nerwica lękowa? Czy można sobie wmówić ból nogi i ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to klasyczna nerwica. Zauważ, że gdy robisz badania, pojawia się zaraz kolejny objaw. Oczywiście objawy sa prawdziwe- czujesz ból itd, ale na tle psychogennym.

 

Jesteś odważny z tym MRI głowy. Ja mam napięciowe bóle od września- tzn u mnie to jest taka jakby obręcz na głowie, ucisk czoła i nosa. Potrafi przejść na miesiąc, ale jak się pojawia znowu to wpadam w panikę, czy tam mi coś nie rośnie. Ale boję się MRI, może dlatego objaw mam ten sam ciągle plus zawroty głowy.

 

Ta obręcz głowy trwa u mnie nieraz 2 dni non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×