nerwica a depresja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica a depresja

przez pedorona 26 sty 2016, 16:07
cześć, czytam sobie tu u was o nerwicy, bo leczę się na depresję ale coraz cześciej mam wrażnie że to jednak jest cos innego
tzn. depresja siedzi we mnie już z osiem lat, ale wlaczyłam z nią swoimi sposobami ;) w końcu została zdiagnozowana 6 lat temu, była terapia, leki, po dwóch latach dałam radę odstawić, było super, życie niosło, ale ponad rok temu przyszły objawy - lęki -silne- znowu, dezitegracja toatalna, ale nie było obniżonego nastroju jak przy depresji, więc sie broniłam, nie chciałam leków. w końcu ktoś mnie zaciągnął do lekarza bo słabo wyglądałam ponoć, ale - byłam raczej zadowolona z życia. jednak lęki i reszta nie dawały mi żyć, z ludźmi, z rodziną przede wszystkim. no i szrink zapisał antydepresanty. piszę to, bo w ciągu ostatniego tygodnia posypałam sie znów na maksa, tak dużej amplitudy nastroju nie miałam od 6 lat. wczoraj niemal zrobilam sobię trwałą krzywdę - dzis idę do lekarza i chciałam podpytać jakie wy macie objawy, nie chcę czytać juz o tym w artykułach medycznych, chciałabym sie dowiedzieć od Was, jak to wygląda, jak się czujecie - fizycznie, psychicznie, etc. czy to jest napadowe, denerwujecie sie, nakręcacie na chwilę, czy zostaje ten stan długo? czy też leczyliście sie na depresję, a okazało się/albo przerodziła się/ w nerwicę?
bardzo dziękuję za odpowiedź, jak nie tu, to możecie do mnie na priw oczywiście
pozdrawiam wszystkich!
:D