Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Cortezjusz 21 lis 2015, 16:30
Zbieram sie juz długo na jakas terapię...ale jakos nie chce mi sie. Chodzicie prywatnie czy na nfz ? Boje sie ze na nfz bedzie klapa totalna i kolejki dlugie...a prywatnie kazda wizyta okolo 200zl...

przez Alexandra 21 lis 2015, 20:42
Dzisiaj zobaczyłam jakąś czerwona kropkę na podniebieniu i nawet mój atak paniki miał atak paniki. :o Od rana czułam się dobrze gdzieś do 13 zanim nie zobaczyłam tego czegoś czerwonego i myśląc już o nowotworach. Potem zakręciło mi się w głowie i ogólny lęk. Ale potem odwiedziłam galerię handlową, nawet sukienke przymierzyłam :smile: I pojechałam na zakupy spożywcze.

Cortezjusz, ja za prywatną terapie płacę 100 zł.

przez carita 21 lis 2015, 21:25
Chodzę prywatnie i do psychologa i do psychiatry. To ludzie którzy pracują w ośrodku leczenia nerwic w moim mieście (na NFZ). Dostać się tam graniczy z cudem, ale ci lekarze to trochę tacy pasjonaci i biorą 80 zł (a inni w mieście 100-150). Myślę, że prywatnie i państwowo tak samo się przykładają. Tacy ludzie :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewik 22 lis 2015, 21:55
Witajcie! Mam pytanie czy ktoś z was brał może sympramol mi doktorka przepisała 2x dziennie po 1 tabl. biore je już miesiac a teraz od 3 dni mam niskie cisnienie i czuje sie senna kreci mi sie w głowie. Dodatkowo mam jeszcze propranolol 1x dziennie. Czy od tych leków mogę mieć niskie ciśnienie ?? Dziś nie wziełam propranolu i te samo niskie. Nie wiem teraz czy to od tych leków czy coś innego

przez Cortezjusz 23 lis 2015, 00:07
Alexandra mialem to samo z czerwona kropka na podniesieniu:P zrobilo mi sie kilka i tez juz myslalem o nowotworach...nie znikalo przez kilka dni. Wyplucz sobie dentoseptem lub czyms w tym stylu i rano sladu nie bedzie :)

W takim razie musze szukac prywatnie jak za taka kase mozna znalezc :))

przez carita 23 lis 2015, 10:56
ewik ja brałam sympramol rok, 2 tabletki dziennie, tak samo jak Ty. Tak, ten lek ma działanie obniżające ciśnienie oraz usypia, ale tylko wtedy, kiedy człowiek jest normalnie "uspokojony". Nie wiem, jakie Ty masz stany nerwowe, ale u mnie sympramol sprawdzał się bardzo dobrze, kiedy byłam w stanie silnego znerwicowania, kiedy miałam napady paniki (wtedy to nawet sympramol nie działał). Jednak kiedy organizm zmęczył się tymi dawkami nerwów czy przyzwyczaił się do nich, czy może moja psychika zmęczyła się walczeniem sama ze sobą, albo też wzmocniłam się na tyle, że ataki osłabły, zaczęłam popadać bardziej w stany odrętwienia, smutku, rezygnacji, czyli w stany depresyjne. I wtedy sympramol dokładał się jeszcze do tego mojego osłabienia. Był taki czas na przełomie ubiegłego roku, że ciągle spałam. Z trudem wytrzymywałam w pracy, a jak tylko wracałam, to od razu szłam spać i potrafiłam z przerwą na siusiu spać do rana, w weekendy nie mogłam wstać z łóżka. Wtedy okazało się, że nie potrzebuję leków uspokajających, tylko takich na depresję, czyli pozytywnie pobudzających (rozweselających). Dostałam Bioxetin, który biorę do dziś. Musisz więc ocenić sama, jak się czujesz, co z Twoimi stanami nerwicowymi po sympramolu, daj sobie jeszcze z tydzień czasu, a jak nic się nie zmieni, to idź do lekarza i powiedz mu o tych objawach. Leków tego typu jest mnóstwo, więc może spróbować dać Ci coś zupełnie innego. A może to połączenie z propanololem tak działa?

przez alu 23 lis 2015, 13:58
Wróciłam wlasnie z wakacji i wiecie co? Jechałam jako osoba, która boi sie wyjść do osiedlowego sklepu, bo atak, galerie odpadają, bo atak, tramwaj odpada bo atak, restauracja odpada, bo atak i tak dalej - znacie to. Funkcjonowałam tak prawie rok, ale wakacji postanowiłam nie odpuścić. I co? Na lotnisku spoko, w samolocie spoko (a przecież twierdzilam, że nie przejadę dwóch przystanków autobusem!), na miejscu super - zwiedziliśmy całą wyspę, chodziłam na plażę, do knajp, jadłam - zero, zero ataków! Czasem aż się stresowałam, że aż tak bardzo nic mi nie jest. Wszystko jest w głowie i w skojarzeniach - a ja byłam w miejscu, w którym wszystko było nowe, a moja nerwica po części została w PL. Alez mnie to pozytywnie naładowało :)
alu

przez carita 23 lis 2015, 15:33
Alu, bardzo, bardzo się cieszę! :great: :brawo: :uklon: Niech tak już zostanie. Pomyśl sobie, że zostawiłaś to świństwo gdzieś w drodze na lotnisko, jak jechałaś na urlop i już nigdy do Ciebie nie wróci, bo Cie nie znajdzie. Mnie dziś czeka ważna rozmowa i wciąż jestem przed nią :) Mam nadzieję, że może też "po drodze" zgubię gdzieś swoją chorobę.

przez Alexandra 23 lis 2015, 20:10
Alu, masz rację z tymi skojarzeniami. Nie wiem dlaczego w pracy jak mam zawroty głowy to na korytarzu, buja mnie, a jak wchodze do pomieszczeń- mija. Dzisiaj się prawie popłakałam, bo miałam już 3 dni bez zawrotów, a dzisiaj na korytarzu w pracy zaczęło mnie ciągnąć jakby coś w głowie, posuwać ją do przodu i zakołowało mi się :( Ale potem przeszło. No ale od razu myśli, że to są prawdziwe zawroty, od czego, co ja powinnam zrobić. A ostatni tydzień miałam naprawdę niezły. I jak dzieje się cos takiego, jestem już wystraszona, w lęku. Pojechałam dzisiaj na terapię i ustąpiło. Myśl o tomografie głowy tak strasznie mnie przeraża :(

Alu, super, że u Ciebie lepiej.

przez alu 24 lis 2015, 15:22
macie czasem takie uczucie jakby w klatce piersiowej/mostku jakby was przyduszało, albo coś tam się zapadało? nie żaden ból, ale taki francowaty dyskomfort :(
alu

przez ewik 24 lis 2015, 21:28
Hej Alu ! Często tak mam faktycznie straszny dyskomfort ma sie wrażenie że za chwile przestane oddychac, ale ja już nie zwracam na to uwagi i ty tez tak zrób nic ci nie będzie i samo minie trzeba nauczyc sie z tym zyc co nas nie zabije to wzmocni. Ja do tego mam niskie cisnienie i zle sie czuje ale je obnizaja mi byc moze leki Zawroty głowy itd i żeby nie było kolorowo to doszdł mi nowy objaw tzn. taka dziwna gula w gardle. Moze kiedys mina te objawy wieze w to mocno. :great:

przez alu 24 lis 2015, 21:34
ewik, gule w gardle dobrze znam i olewam :) od jakiegoś czasu strasznie mnie wkurza to zatykanie w klatce, okropne uczucie :( mialam ekg i rtg klatki i nic tam kurde nie ma... gastroskopia też OK więc to nie od żołądka .. :bezradny:
alu

przez Anita119 25 lis 2015, 19:52
ewik napisał(a):Witajcie! Mam pytanie czy ktoś z was brał może sympramol mi doktorka przepisała 2x dziennie po 1 tabl. biore je już miesiac a teraz od 3 dni mam niskie cisnienie i czuje sie senna kreci mi sie w głowie. Dodatkowo mam jeszcze propranolol 1x dziennie. Czy od tych leków mogę mieć niskie ciśnienie ?? Dziś nie wziełam propranolu i te samo niskie. Nie wiem teraz czy to od tych leków czy coś innego

Hej ja właśnie biorę Pramolan to ponoć to samo co /Sympramol...
wchodzę od 1/3 tabletki przez dwa dni było ok a po trzech dniach znowu napady lęku....więc mam zwiększyć do 1/2 a potem do 1 tabl na noc....
mi chyba tez troszkę obniza ciśnienie ale nie aż tak bardzo.....

przez alu 25 lis 2015, 19:53
rany boskie, 1/3 takiej mikrodawki?
alu

Sortuj wg