Może rozmowa pomoże..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Może rozmowa pomoże..

przez ocd_25 26 paź 2011, 12:24
kornelia_lilia, rozumiem. To trochę inne objawy mamy. U mnie brak fizycznych objawów, tylko ciągłe czarne myśli, ciągłe obwinianie się bez powodu, wmawianie sobie że mogłem zrobić coś złego, że tego nie pamiętam. To prowadzi do niezłego obłędu...

Może rozmowa pomoże..

przez Noopii 26 paź 2011, 12:32
Na psychoterapie ona jest po to by nauczyć się rozwiązywać problemy,panować nad myślami..
Noopii

Może rozmowa pomoże..

przez Noopii 26 paź 2011, 12:39
Widać nie wiesz na czym polega psvchoterapia..powodzenia.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Może rozmowa pomoże..

przez kornelia_lilia 26 paź 2011, 12:40
ocd_25 napisał(a):kornelia_lilia, ciągłe czarne myśli, ciągłe obwinianie się bez powodu, wmawianie sobie że mogłem zrobić coś złego, że tego nie pamiętam. To prowadzi do niezłego obłędu...

takie coś też czasami mam, zwłaszcza w nocy. Budzę się i nagle w mojej głowie kiełkują takie myśli.
W takich sytuacjach ja np. wyobrażam sobie, co by moja kumpela zrobiła- olała. Takie ma nastawienie do różnych spraw. Może to głupie, ale mnie to pomaga. Czasami dzwonię do niej i nękam tymi swoimi głupkowatymi myślami, a ona sprowadza mnie na ziemię ;)
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Może rozmowa pomoże..

przez ocd_25 26 paź 2011, 13:07
kornelia_lilia, niestety nie mam osoby, której mógłbym powiedzieć co mnie dręczy. Tylko psycholog, ale nie mogę przecież chodzić codziennie do psychologa..;)

Może rozmowa pomoże..

przez Noopii 26 paź 2011, 13:36
A psycholog nie nauczył Cię jak radzić sobie na codzień z sobą samym?..bo to raczej też o to chodzi,
Noopii

Może rozmowa pomoże..

przez ocd_25 26 paź 2011, 13:55
Psycholog może przekazywać rady..jak myśleć, o czym nie myśleć...ale nie może nikomu niczego narzucić na siłę. Niektórzy tak łatwo nie ulegają sugestiom psychologa, weź to pod uwagę.

Może rozmowa pomoże..

przez kornelia_lilia 26 paź 2011, 14:57
ocd_25, a rodzina? Choć wiem po sobie, że czasem łatwiej otworzyć się obcym niż swoim. Ja większość dręczących mnie myśli nie ujawniam innym. Chyba nie umiem się zwierzać, wystawiać na światło dzienne swoich pokręconych myśli i planów. Z pewnością łatwiej to wszystko znieść mając kogoś komu można zaufać i zwierzyć się, a sama rozmowa może czasem lepiej zadziałać aniżeli jakiś lek, który może tylko stłumić objawy.

Może rozmowa pomoże..

przez ocd_25 26 paź 2011, 15:04
Wiesz jak jest...nie każdy to rozumie ;)

Może rozmowa pomoże..

przez kornelia_lilia 26 paź 2011, 15:08
ocd_25, wiem, dlatego weszłam na to forum ;)

Sortuj wg