Stres a ból głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Stres a ból głowy

przez Zofik 29 wrz 2011, 21:50
Witam, Mam na imię Zofia i mam 35 lat. Pracuję w szkole z dziećmi z problemami. Ogólnie bardzo lubię swoją pracę, lecz jest ona mocno stresująca. nie oszukujmy się te dzieci aniołami nie są i potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi. Po całym dniu spędzonym w krzyku, nerwówce i pośpiechu gdy przychodzę do domu czuję się tak spięta. Uczucie napięcia jest ulokowane w szyi, do tego boli mnie strasznie głowa. Jest to ból taki jakby ktoś ktoś w mojej głowie napinał każdy z mięśni a nawet kości. Jest to strasznie męczące, bo utrudnia mi wykonywanie obowiązków w domu. Ostatnio zaczęłam się temu przyglądać, ten ból pojawia się zawsze po jakieś nerwowej sytuacji. Proszę pomóżcie mi jakoś sobie z tym poradzić?

Stres a ból głowy

przez xXkarolciaXx 29 wrz 2011, 22:11
Nie od dziś wiadomo, że stres i ból głowy są ze sobą powiązane. Ja mam tak zawsze po stresującym dniu zawsze boli mnie głowa, to jest mój wyznacznik jak bardzo przeżywam i denerwuję się jakąś sytuacją. Nie powiem, że wolałabym mieć inne wyznaczniki, ale cóż tego wybrać się chyba nie da. Jedyne co ci mogę poradzić to nie stresować się i unikać pewnych sytuacji, które opisane są w artykule http://abcmigrena.pl/bol-glowy-a-stres, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest to prawie nie wykonywalne. Ból głowy jest męczący i wiem, jak bardzo potrafi utrudnić życie i obrzydzić wszystko do koła

Stres a ból głowy

przez Zofik 30 wrz 2011, 20:12
dzięki, byłam u lekarza i okazało się że cierpię na nadciśnienie tętnicze. Dzięki za wszelkie informacje. Tylko teraz jak się ustrzec przed stresem???? Ma ktoś jakieś porady?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stres a ból głowy

przez WiśniowySad 04 paź 2011, 19:21
No to pięknie... widzisz czasami ból jest pomocny. Na walkę ze stresem dla mnie osobiście najlepsza jest dobra muzyka, kieliszek dobrego winka i dobra książka. Puszczam sobie muzyczkę ( jakiś jazzy lub muzyka filmowa) siadam w fotelu z książeczką otulona kocem i popijam dobre winko. Relaks...

Sortuj wg