Skocz do zawartości
Nerwica.com

PARALIZUJACY STRACH??JAK MU DAC RADE??


Gość gregory21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Chialem sie podzielic moimi spostrzezeniami odnosnie choroby... bylem wczoraj u psych. pani postawila diagnoze.. nl(nerwica lekowa) z skutkami natrectw myslowych... ale to nie o tym tym razem , wracalem do domu bylo ciemno i mglisto.. w pewnym momencie ogarna mnie dziwny strach...jest ciemno ja chce zeby bylo jasno.. czy jest mozliwe zeby bac sie nocy??przeciez to normalna kolej rzezczy... dzien ---> noc... kiedy o tym pomysle robi mi sie tak dziwnie , nie wiem jak opisac to uczucie..czy ktos z was mial podobnie>>??czy sa jakies skuteczne sposoby walki z tym?? ew jakis lek??czy xanax,jest w stanie mnie uspokoic?? moze relanium??jestem w kropce ... prosze o pomoc.. dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe!

Ja się bałam nocy jak byłam mała przeszło z wiekiem ale w Twoim przypadku to chyba inny rodzaj strachu wiec najlepiej zapytaj swojego psychologa czy pomoże na to jakiś lek. Ja jak się czegoś boje to włączam spokojną muzykę kłade sie na łożku zamykam oczy i skupiam się na dzwiękach muzyki wyłapuje instrumenty itd. leże tak jakiś czas aż poczuje spokuj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. czy jest mozliwe zeby bac sie nocy??przeciez to normalna kolej rzezczy... dzien ---> noc... kiedy o tym pomysle robi mi sie tak dziwnie , nie wiem jak opisac to uczucie..czy ktos z was mial podobnie>>??czy sa jakies skuteczne sposoby walki z tym?? ew jakis lek??czy xanax,jest w stanie mnie uspokoic?? moze relanium??
Kilka sposobow jest:

- trzeba chodzic z latarką (ale nie pochodnia, policja tego nie lubi)

- unikaj chodzenia samemu wieczorową porą: zabierz mame, tate, kolezanke itd. (moze byc pies, ale chomik nie, nie sprawdzi sie)

- sprawdzaj godzine zachodu slonca, ew. prognozy pogody swojego regionu - w ten sposob mgla ani zachod slonca Cie nie zaskoczą

- wybieraj drogi oswietlone, mam na mysli latarnie uliczne

- korzystaj z autobusow MZK, taksówek, popros kolege o podrzucenie

- w czasiemarszu licz kroki (najlepiej na glos)

- rozmawiaj z kims przez komorke, nie bedziesz czul sie sam

- powtarzaj sobie wciąż: nie boje sie, nie boje sie, nie boje sie, nie boje sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może w jakiś sposób pomoże Ci zupełnie inny pogląd na ciemność nocną... ja np. lubię noc,

i lubię chodzić nocą na spacery. Czuję się wtedy maksymalnie bezpieczna ponieważ czuję się

ukryta, niewidoczna, wiem że mogę przejść jakąś "zaciemnioną dróżką" i nikt mnie nie zobaczy.

Nikt nie zwróci na mnie uwagi jeśli tylko będę chciała.

Wszystko jest kwestią indywidualnych odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×