Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zakłócenia pracy mięśni - somatyzacje


martenekps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ponad rok temu zaczęły się moje problemy.

Mięśnie pleców po prawej stronie zaczęły mi się "ściągać" tak mocno, że aż podrażniły korzonki nerwowe w kręgosłupie i musiałam brać zastrzyki na przewodnictwo nerwowe aby pozbyć się bólu.

W miarę upływu czasu "choroba" rozszerzała się aż objęła całą prawą połowę ciała. Mięśnie na przemian ściągają się, nastepnie napięcie mięśniowe spada tak bardzo, że niesamowicie boli. Jestem strasznie obolała i mam problemy z wykonaniem najprostszych czynności.

Przeszłam najróżniejsze badania lekarskie łącznie z tymi na najgorsze choroby nerwowe, ale wyszły negatywnie i lekarze stwierdzili, że to nerwica, a to zmieniające się ciągle napięcie mięśniowe od bardzo silnego do bardzo słabego to somatyzacje.

 

Nie jestem wciąż pewna tej diagnozy i boję się że jestem poważnie chora. Brałam już parę leków ale żadne na to nie pomagają - lerivon, citabax, doxepin... Jeśli jakiś lek rozluźnia mocno mięśnie (doxepin) to jest problem w dniach w których mi spada napięcie mięśniowe - boli 10 razy mocniej! Żaden lek dotychczas nie zatrzymał tych somatyzacji , a to już pół roku jak chodzę do psychiatry.

 

Czy ktoś miał podobne problemy i jakie leki pomogły. Proszę o porady, bo nie wiem ile jeszcze wytrzymam :(((

 

ps: Jestem z woj. śląskiego - okolice Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×