Rodzielenie myśli od uczuć

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Rodzielenie myśli od uczuć

przez Margaryna9 10 kwi 2009, 22:03
Rodzielenie myśli od uczuć występuje w schizofreni ale czy tylko ? Ja od dawna czuje jak by moje myśli były oddzielone od uczuć.
Niemoge opisać psychoterapeucie jak odczuwam d/d. Kiedy wezmę tableke nasenną to nie wiem czy chce mi sie spać po prostu nic nie czuje.
Moze mam schizofrenie moze to objaw nerwicy.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Rodzielenie myśli od uczuć

przez Tenuis 10 kwi 2009, 23:14
Mnie się wydaje, że po prostu jesteś do tego stopnia zdenerwowana, że masz "mętlik w głowie" i sprawia to wrażenie rozdzielenia myśli od uczuć. Też tego doświadczyłam, a nawet czasem jeszcze doświadczam, zwłaszcza po wydarzeniach, które były dla mnie raniące.
Tenuis

przez LucidMan 11 kwi 2009, 00:02
Margaryna9 napisał(a):Moze mam schizofrenie moze to objaw nerwicy.
A może trik nerwicy, żeby oddalić Cię od prawdziwych problemów !? Taki Twój sposób, na nie zajmowanie się tym co trzeba i szukanie schizy.

Trochę teorii o myślach, uczuciach i emocjach.
Myśli panują w umyśle, emocje w ciele. Inicjatorem jest zawsze myśl, najczęściej jako rezultat reakcji na "coś". Obrazowo: ktoś przystawia nam pistolet do głowy. Reagujemy na to myślami, odnosząc się do wiedzy z przeszłości - przystawienie pistoletu do głowy = zagrożenie. Powstaje osąd i adekwatna do niego emocja - strach. Typowe przygotowanie ciała do ucieczki lub walki. Jeśli skupimy się na emocjach, damy im większą siłę, bo będziemy o nich myśleć.
Uczucia to po prostu dłużej trwające emocje o mniejszej wibracji.

Nie widzę nic złego w rozdzieleniu myśli od uczuć czy emocji. Dzięki takiej zdolności możesz łatwiej się skupić i na jednym i na drugim, w bardzo prosty sposób odnajdując, jaka myśl odpowiedzialna jest za daną emocję.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tenuis 11 kwi 2009, 16:33
Przecież w pierwszym poście było napisane "nie mogę opisać". :P
Tenuis

Sortuj wg