Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

estera1, dawno Cię nie widziałam na forum:D Pozdrawiam Cię serdecznie.

 

Od roku moje problemy z bezsennością minęły. Czasem zdarza się jedna noc w miesiącu.

Trudno powiedzieć, co mi pomogło. Przede wszystkim chyba zmiana miejsca zamieszkania, czyli mieszkania z dala od potwornego hałasu z ulicy, jednej z głównych w Warszawie. Teraz, z dala od śródmieścia mam spokój, świeże powietrze.

Chyba też troszkę uspokoiłam emocje, chodzę na terapię, lepiej rozumiem swoje potrzeby i unikam wszystkiego, co mi szkodzi, itd,itd..

U każdego bezsenność ma inne podłoże, przyczyny. Ja uważam, że jedynie rozpoznanie ich, może pomóc w walce z tą przypadłością, która jest bardzo wyczerpująca dla organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu sypiam w kratkę, a właściwie więcej nie sypiam. Skoki temperatury, przewalające się ciśnienie powodują, że chociaż padam na zbitą twarz to zasnąć się nie da, a jak się uda to śpię jak zając pod miedzą i budzę się kilka razy w ciągu nocy - w sumie sypiając około 2-3 godzin na dobę, i nic nie pomaga nawet dwa tygodnie w górach w ciszy, daleko od cywilizacji, hałasu i wszystkich tym podobnych, czysty obłęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do ogólnego, dadzą Ci Stilnox (wyśpisz się za wsze czasy) i skierowanie do poradni zdrowia psychicznego. Możliwe, że dostaniesz także Afobam (chyba najczęściej przepisywany lek przez ogólnych przy pierwszej wizycie z problemami ze snem i lękami).

 

U nas to chyba najczęściej stosowane leki przy pierwszym kontakcie w sprawie pomocy natury psychicznej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie Stilnox (zolpidem) złoży Ciebie ładnie do snu. Aczkolwiek nie polecam w monoterapii - ani brania w trybie ciągłym. Od tego są bezpieczniejsze leki, np. mianseryna, mirtazapina, trazodon, kwetiapina. Ale tak jak jest w stopce tej stronki:

 

Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

 

My jedynie dzielimy się wzajemnymi opiniami nt. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw milo i ciebie widziec :) nie bylo mnie bo bylam na etapie odstawiania leków jako tako mi to nawet szlo bralam 1-2 w tyg a teraz czuje ze musze czesciej neiwiem co sie dzieje po 2 mies znowu problemy ze snem wrocily i do tego bol serca a tak sie cieszylam.Normalnie juz mi rece opadaja niewiem jak je odstawic by znow przespac cala noc czyzby sie organizm przyzwyczail az tak do lekow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×