Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie. Potrzebuję pomocy w doborze leków.


Dead Heart

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem forum. Często tu zaglądałem z googli, i w końcu postanowiłem się zarejestrować.

Mam problem, który nie wiem, jak ugryźć. Mam bardzo fajną diagnozę. A właściwie to kilka i jedna jest lepsza od drugiej... Lekarze nie bardzo potrafią mi pomóc przez te wszystkie lata jak się leczę (20 lat). Przez 14 lat byłem uzależniony od lorafenu i przyznam, że to był jedyny skuteczny lek, który mi pomagał, no ale przy okazji robił dziury w mózgu, więc w końcu go - z wielkim bólem - odstawiłem. Otóż mam zdiagnozowane F39 - zaburzenia nastroju afektywne nieokreślone o złożonym podłożu, F61 - zaburzenia osobowości mieszane i inne F60.8 Specyficzne zaburzenia osobowości - inne określone zaburzenia osobowości - bierno-agresywna, no i to o czym już wspominałem - F13.2 - zespół uzależnienia od BZD w okresie abstynencji. Niezły kocioł, co? Nie będę się rozpisywał, jak wygląda mój dzień powszedni. Każdy z Was ma większe czy mniejsze problemy i cierpi w ciszy każdego dnia. Ja też. Mam klasyczne podręcznikowe symptomy dystymii, anhedonii. Stopień depresji w skali Becka na poziomie 41. Do tego zespół lęku uogólnionego ze skłonnościami do lęku napadowego, zwłaszcza w sytuacjach społecznych. Zły apetyt, sztywnienie mięśni i drżenie rąk. Przećwiczyłem w swoim życiu sporo leków; z przeciwdepresyjnych: imipraminę, doxepin, fluoksetynę, moklobemid, wenlafaksynę, mianserynę. Z uspokajających: elenium, signopam, klonazepam, afobam, relanium i nieszczęsny lorafen. Jak się domyślacie, największą ulgę i odczuwalny efekt dawały mi właśnie benzodiazepiny, ale nie wiem, czy tu w ogóle można mówić o nich w kategorii leku, skoro tak silnie uzależniają. To tak jakby mówić, że gorzała leczy... Zeżarłem ich naprawdę sporo. Czego żałuję ale z drugiej strony tylko one mi pomagały i dawały chwile wytchnienia. W tej chwili zażywam wenlafaksynę 300 mg, sulpiryd 200 mg, doraźnie na sen biorę mianserynę 10-30 mg i acetyl L karnitynę (podobno robi dobrze na dopaminę). Benzodiazepin od prawie dwóch lat nie używam w ogóle. Nie chcę być już nigdy więcej od czegokolwiek uzależniony. Ale z drugiej strony ciągle szukam leku, który choć trochę przypominałby działanie BZD, a jednocześnie nie uzależniał. Szukam wśród atypowych neuroleptyków i lekach neurologicznych - stabilizatorach nastroju. Zażywałem doraźnie Lyricę, ale ze względu na cenę tego leku, musiałem odpuścić. A był on całkiem niezły na zespół lęku uogólnionego. Może kiedyś do niego wrócę, o ile na rynku pojawią się jego tańsze generyki.

Moglibyście mi pomóc w doborze leków??? Mój lekarz mówi, że mam wiedzę większą od niego. Nie wiem, czy się z tego cieszyć czy nie. Na szczęście jest otwarty na moje sugestie i zapisuje mi to, o co poproszę (oczywiście oprócz benzo). Ciągle nie mogę trafić na ten właściwy lek. Ostatnio zaproponował mi kwetiapinę, ale to nie dla mnie. Myślałem, że po niej wykorkuję. W ogóle mi ten lek nie służy, mimo że jest wykorzystywany w leczeniu schorzeń podobnych do moich. Chlorprotixen też jest do bani, bo jedynie zamula, a o hydroxyzynie nie chcę nawet słyszeć. Czuję się po niej źle, a lekarze ciągle mnie tym gównem faszerują. Odpuściłem.

Moje zasadnicze pytanie jest takie: CZYM SIĘ LECZYĆ SKORO BENZO ODPADAJĄ???

Pozdrawiam.

 

PS Link do wcześniejszego postu: depresje-polekowe-t35479.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj każdy lek ma jakiś sposób działania jeśli nie pomaga np zoloft to nie pomoże także inny ssri a przynajmniej nie na tyle aby wyleczyć . Stosuje sie wówczas np tlpd czy edronax . Musisz wypróbować co ci pomaga jaka grupa leków jednak jak piszesz brałeś już z kilku grup .Na pewno musisz szukać rozwiązań w grupie leków jakie ci pomagają . Oprócz benzo są inne leki podnoszące poziom gaba w mózgu np gabapentyna . Topiramat. Albo obniżające poziom glutaminianu jak lamotrygina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jasne. Specjaliści nierzadko wiedzą mniej od pacjentów n/t działania leków. Poza tym leki psychiatryczne mają to do siebie, że na różnych ludzi różnie działają i lekarze sami do końca nie są w stanie przewidzieć reakcji organizmu na dany specyfik. Dlatego 2Proof proszę o wskazówki i serdecznie za nie dziękuję.

Co sądzicie o baklofenie na GABA? Może zadziałać antylękowo i trochę wyciszająco? Czytałem na hyperreal, że sporo ludzi bierze to relaksacyjnie i opisuje działanie jako podobne do BZD. Z leków podobnie działających próbowałem Lyriki, ale odstawiłem ze względu na cenę (pisałem już o tym).

Pozdrawiam.

 

-- 08 sie 2012, 17:01 --

 

Witajcie.

Byłem dziś u doktorka. Zaproponowałem mu kilka leków, ale zaczął kręcić nosem, że to leki z innej mańki, że on ma nad sobą urzędasów i nie może mi ich przepisać (prosiłem o leki neurologiczne - gabapentynę i baclofen - chciałem wypróbować ich działanie przeciwlękowe). Okazał się, krótko mówiąc, trzęsidupą po prostu.

Mad_Scientist, na sugestie o przepisanie fluoanxolu wracz odparł, że to stary lek służący do pacyfikowania pacjentów o słabym działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym i koniec konców mi go nie przepisał. Zgodził się na zamianę sulpirydu na solian (100 mg/dobę). Jutro dostanę lek i zobaczymy jak zadziała. Cudów raczej nie oczekuję.

Nic, chyba trzeba zacząć leczyć się prywatnie, bo pewnie w swoim gabinecie prywatnym nie robiłby afery z wypisaniem głupiej recepty na lek neurologiczny. Nie dość, że nie potrafią sami z siebie pomóc choremu, to jeszcze zamykają się na sugestie pacjentów. A ty się człowieku kur... męcz!

Lecę dalej szperać tu na forum. Może znajdę coś co mogłoby mi pomóc.

Pozdrawiam.

 

-- 05 wrz 2012, 12:07 --

 

Mam nowe rozpoznanie F60.6 - osobowość lękliwa.

Chyba wrócę do lorafenu. Nie wyrabiam sam ze sobą. Mam dość wszystkiego!! Jestem już zmęczony walką ze sobą. Totalnie nie wiem, co robić... Tylko lorafen dawał mi wytchnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×