Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy na nerwice natrectw mozna dostac nauczanie domu???;(


Siana5502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cierpie na nerwice natręct od dluzszego czasu praktycznie juz od dawna mam tyle ,ze to pojawialo sie i znikalo ale teraz to jest cos okropnego jeszcze nigdy czegos takiego nie mialam. Nieraz mam wrazenie ,ze oszalalam kazdy sie ze mnie nabija a ja boje sie gdzie kolwiek wyjsc z domu;( To sie stalo takie silne ,ze poprostu tylko to mna kieruje niedawno jeszcze umialam zapanowac jakos nad tym jak gdzies wychodzilam ze znajomymi to powstrzymywalam sie aby nie robic jakich glupich rzeczy np. nie pluc iles tam razy nie sciagac butow i zakladac ich i tak w kolko czy tez nie wracac z polowr drogi do domu aby zobaczyc czy zakrecilam gaz i zamknelam drzwi . Najgorsze jest to,ze juz nie umiem sobie z tym poradzic to jest jak moje uzaleznienie to jest ze mna caly czas bez wzgledu czy jestem sama w domu czy z kims juz teraz nie zwracam na to uwagi. Poprostu wpadlam w jakas obsesje i tak jak by moje zycie zalezalo od tego. Mam leki ,ze jesli czegos nie robie co kaza mi mysli to przez zemnie cos sie stanie. Ostatnio malo co bym zycia nie stracila przyszlo mi do glowy abym poprostu pare razy nozem sie uderzyma ja niestety to zrobilam i wbilam sobie noz nszczescie to nie byla wielka rana ale malo by brakowalo, to co sie dzieje prze ta obsesje to jest NIEWYOBRAZALNE!!! nigdy tak ciezko mi nie bylo osoby ,ktore ze mna przebywaja smieja sie ze mnie jak zaczunam cos robic i jest mi bardzo przykro z tego powodu dlatego od tego roku nie chodze do szkoly ;( mowilam swojej nauczycielce o tym ona mi poradzila abym poprosila mame zeby mi zalatwila nauczanie indywidualne a przede wszystkim poszla do lekarza. Przez to nie tylko nie chodze do szkoly ale tez nigdzie nie wychodze bo sie boje ,ze zostane wysmina przez innych moze wydaje sie ,ze chisteryzuje ale to naprawde jest ogromny BOL:((nie wiem kto mnie moze zrozumiem ,bo jak do tej pory to kazdy ma sobie to jako kpine i zart;(( Chcialam sie nzapytac czy na to mozna jakos zalatwic to nauczanie? i co w tym kierunku zrobic gdzie sie udac zalezy mi na tym bo nie chce stracic roku z gory bd bardzo wdziecznaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ile masz lat?musiałabyś skierować kroki do Poradni psychologiczno-pedagogicznej a raczej mama jeżeli jesteś niepełnoletnia.Tam zrobią Ci testy,ustalą co dalej jeżeli leczysz się u psychiatry oczywiście bo jego opinia o Tobie będzie brana pod uwagę,stan zdrowia obecny wyniki leczenia,rokowania,wtedy Poradnia może rozpatrzyć Twój wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje wydaje Poradnia psychologiczno -pedagogiczna na podstawie wyników dotychczasowego leczenia..zaświadczenia lekarza psychiatry o Twoim stanie zdrowia przebiegu leczenia,rokowaniach.Poczytaj w necie jak nie wierzysz mi.Poradnia daje czasową decyzje o ind.nauczaniu np.na miesiąc,kilka miesiecy lub cały rok szk.w zależności od tego co zadecyduje komisja..takie orzeczenie wyda poradnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siana5502, śmiało możesz starać się o to nauczanie ind. w domu. Ja 2 lata temu byłam w identycznej sytuacji i nikt nawet nie próbował podważać zasadności. Pamiętaj jednak, żeby mimo uczenia się w domu nie rezygnować z pracy nad sobą - z takim odciążeniem emocjonalnym będzie na pewno troszkę łatwiej ;) Co do formalności - wszystko zostało już powiedziane. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×