Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenie osobowości, nerwicowe? czy nie? - jak myślicie?


Eve

Rekomendowane odpowiedzi

pisałam już chyba na forum o tym, ale nie w oddzielnym temacie.

otóż, jestem prawie że niezdolna do wysiłku. gdy zacznę cwiczyc, czuję kołatanie serca, nagłą suchosć w ustach, megabóle mięsni, zawroty głowy... owszem, mogę cwiczyć, ale tylko trochę. w porównaniu do moich rówieśników to jest nic. po wejściu na drugie piętro miękną mi nogi podczas gdy wielu ludzi pokonuje ten odcinek biegiem. zaczęło się to 2 lata temu i postępowało. teraz jest już trochę lepiej. czuję się od jakiegoś czasu silna, ale wystarczy chwila wycilku i znowu to samo. a za chwilę znowu mogę chwilkę powiczyć.

byłam na wieluuu badaniach, w szpitalach, itp. badania w porządku, tylka astma, ale słaba, w zasadzie nie wiedziałabym o tym, gdyby nie badania.

w sumei to naprawdę nic albo prawie nic nie zostało z chorób somatycznych. dodam, że byłam na próbie wysiłkowej rok temu i czułam się strasznie, w głowie mi się kręciło, a wg lekarza, który patrzył na przyrządy, do których byłam podłączona, wszystko było ok, serce nie było zmęczone.

więc może to jakiś psychiczny sabotaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam już u tylu lekarzy... ale np. u neurologa nie. ale u mnie jest taki problem, że mieszkam z rodzicami, bo jestem niepełnoletnia i zawsze jest afera, jak chcę iśc do jakiegos lekarza, drą się na mnie i gadają w kółko że mam hipochondrię a nie rozumieją, że ja naprawdę tak się czuję.

aha, po wysiłku nie mogę się skoncentrowac. na wf poczułam się zle i facio mówił, żebym wobec tego liczyła punkty, to nie mogłam wywnioskowac, dla której drużyny jest punkt, po prostu nie mogłam myślec... a to była siatkówka, więc byłoby dla mnie oczywiste dla której drużyny jest punkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, pewnie, heh, wobec moich dolegliwości robię wszystko, co się da. może nie jem samych warzyw i owoców, ale nie jem fast foodów, do tego codziennie witaminki. ale to jest jeszcze dziwne, bo piję dużo, a megaczęsto chce mi się pic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, pewnie, heh, wobec moich dolegliwości robię wszystko, co się da. może nie jem samych warzyw i owoców, ale nie jem fast foodów, do tego codziennie witaminki. ale to jest jeszcze dziwne, bo piję dużo, a megaczęsto chce mi się pic

nadmierne łaknienie może być świadczyć o cukrzycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małgorzata77, miałam badany cukier. ech. ja już nic nie wiem. wolałabym chyba, żeby to było coś w ukł nerwowym - ale niegroznego i uleczalnego (i przy okazji skończyłaby się moja nadwrażliwośc emocjonalna), niż męczyc sie z tym na terapii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być na tle psychicznym, miałem podobne objawy przez ponad 1,5 roku, do końca nie wiem co pomogło (stosowałem bardzo dużo suplementów, witamin, zdrowe jedzenie, sport, medytacje, dużo snu i relaksu), teraz jest zdecydowanie lepiej, ale był okres trwający kilka miesięcy, kiedy po przespaniu 10-14 godzin nie miałem siły, żeby wstać z łóżka, a musiałem i wstawałem. Czasami czułem się jakbym miał zaraz paść ze zmęczenia, głowa sama mi opadała. To było trochę nietypowe, zacząłem "eksperymentować" przez moment, zazwyczaj zaraz po przebudzeniu czułem się wyspany, ale wystarczyło wstać z łóżka i ciężkie zmęczenie wracało. U mnie powodem było napięcie nerwowe, zbyt długo utrzymujące się i zbyt intensywne, stres naprawdę potrafi wykończyć organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie trudno powiedzieć, co u mnie jest powodem. dziś przy ćwiczeniu myślałam, że zdechnę, tak mnie wszystko bolało, czułam się po prosty wykończona, ale nie zmęczona mięśniowo, tylko bezsilna i wymęczona.. a teraz, chociaż zmęczona 'mięśniowo' (chodziłam dziś dużo), nie mam już tego uczucia, mam powera. trudno powiedziec, co jest powodem. wiem, że wczoraj nie wypiłam mojego magnezu i multiwitaminy, a dziś tak. naprawdę dziwne. nie chcę tego! a nikt nie potrafi mi pomóc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×