Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica natręctw?


siemano12

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając forum, zastanawiam się czy nie mam takich objawów :P Nie wiem czy to sobie wmawiam czy co, ale Wy się znacie lepiej, i mam nadzieje że mi doradzicie :D A więc odkąd pamiętam, mam jakiś "schizy". Gdy byłam mała(teraz tez)wydawało mi się, że w mojej głowie siedzi ludek który mówi mi co mam robić. Nadal borykam się z nim, np. przychodzą mi jakieś dziwne myśli: "Jak nie przejdziesz przez te słupki jeszcze raz to coś Ci się stanie" albo, "Jak nie przełączysz na ten kanał to coś Ci się stanie" Takie głupoty :P Albo siedząc przy komputerze mam wrażenie,że ktoś za mną stoi i co chwile się odwracam. Wiele jeszcze bym mogła podać przykładów. Muszę coś sprawdzić kilka razy, np zamknięte drzwi, godzinę, chociaż wiem że przed chwilą to robiłam i wszystko jest w porządku. Moim problemem też są myśli typu wyobrażeń co stanie się za chwile (nie wiem jak to opisać), czyli wyobrażam sobie np jak leży mój tata to że wstaje i mu wyrywam pilot haha :P Czasem mnie to bawi, a czasem jest to uciążliwe. Nie mogę spać w nocy bo nachodzi mnie tysiące myśli, mam wrażenie że ktoś mnie obserwuje, że jak otworze oczy wyskoczy mi jakaś straszna twarz.Odkąd pamiętam zawsze takie coś miałam, więc zdążyłam przywyknąć. Czy to nerwica natręctw? Jak myślicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę, ze tak. Bardzo charakterystyczne jest u Ciebie robienie czegoś pod przymusem (jesli czegoś nie zrobisz to cos sie stanie). Ja tak mam od dziecka. Teraz na szczęście juz w mniejszym stopniu. :smile: . Może dobrze byłoby pogadać o tym z psychologiem, niekoniecznie z psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×