Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to choroba psychiczna? Realne sny.


Gość sayuurii

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zawsze byłam osobą dość dziwną, zamkniętą w sobie, a jednak lubianą. Moje dzieciństwo nie było do końca różowe, choć można powiedzieć że nadal trwa, bo mam 16 lat. Od jakiegoś roku zaczęłam pić alkohol ze znajomymi, od miesiąca popalam papierosy i trochę imprezuję. Kiedyś zdarzało się że miewałam myśli samobójcze. To tyle o mnie. Przechodząc do sedna sprawy, pragnę dowiedzieć się czy jestem chora psychicznie bo:

 

od jakiś dwóch tygodni miewam sny, które są kontynuacją mojego dnia, np. siedzę przy komputerze i potem śni mi się że ojciec mnie opieprza i karze iść spać, następnie rano nie potrafię rozróżnić czy to był sen czy to się wydarzyło. Chociażby wczoraj w nocy. Byłam na dyskotece z paroma znajomymi. M.in z przyjaciółką która kręci z takim jednym chłopakiem. I śniło mi się, że jego przyjaciel z towarzystwie powiedział: i tak wiem że się kochasz w (tym chłopaku). Ja z całego serca zaprzeczałam. Dziś wieczorem przypomniałam sobie o tym i na prawdę nie potrafiłam powiedzieć czy to był sen czy rzeczywistość. A właściwie byłam bardziej pewna, że to prawda. Pamietałam wszystko ze szczegółami. Dopiero kiedy zadzwoniłam do przyjaciółki dowiedziałam się ze to znowu tylko moje urojenia.

Czy to już choroba psychiczna?? Sama nie wiem co mam z tym zrobić.proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes w okresie dojrzewania, byc moze zbyt wiele nowych bodzcow w zbyt krotkim czasie troche cie przeciazyly, sprobuj wyluzowac, odpoczac od dyskotek, alkocholu i towazystwa na krotki czas. Choroba psychiczna (?), raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzają mi się "realne sny", ale nie w takim wydaniu. Co do Ciebie, powiedziałabym raczej, że to okres dojrzewania i dużo nowych doświadczeń odbija swoje piętno. Często człowiek śni o tym co mocno przeżywa lub o czym dużo myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to objaw zdrowia, ale niekoniecznie musi świadczyc o chorobie psychicznej. Myślę że w Twoim przypadku to po prostu stres i tak jak już poprzednie osoby wspomniały okres dojrzewania, podczas którego może dochodzić do obciążenia psychicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to objaw zdrowia, ale niekoniecznie musi świadczyc o chorobie psychicznej. Myślę że w Twoim przypadku to po prostu stres i tak jak już poprzednie osoby wspomniały okres dojrzewania, podczas którego może dochodzić do obciążenia psychicznego.

ZDROWIE - dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny (who) - uwierz mi, że naprawdę zdrowym to jest może co 100 (albo i to nie) osoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje...ale ze stresem można sobie poradzić w taki sposób żeby nie dawał takich objawów które są bardzo nieprzyjemne i sprawiają że człowiek czuje się jakby był nienormalny i jeszcze bardziej się stresuje. Zresztą nie można też powiedzieć że jeśli nie ma ludzi idealnych to znaczy że nie ma pojęcia zdrowia i choroby. Jest po prostu pewna granica,za którą rganizm przestaje sobie radzić ze swoja ''nienormalnością'' i staje się naprawdę chory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×