Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach


mirekthc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, że często mam nieuzasadniony strach...

 

Ogólnie boję się, że się przestraszę czegoś, ogólnie boję się wszystkiego....

Jakoś w niczym teraz nie widzę sensu...

Ogólnie to boję się żyć, bo mam słabe oceny, a niektórych rzeczy nie rozumiem i nie mam do kogo się zwrócić o pomoc w wytłumaczeniu danej rzeczy, rodziców się o nic nie pytam, bo wiem, że i tak nie będą chcieli pomóc, albo zaczną mnie wyzywać od głąbów...

Ogólnie teraz w niczym nie widzę sensu... Na j. polski mam coś wydrukować, a jakoś mówię sobie, że nie śpieszy mi się, tam za tydzień bo to nie ma sensu, a chociaż dzięki temu mogę mieć dobrą ocenę na semestr, która potem będzie potrzebna do liceum...

Ogólnie do nikogo się nie odzywam, bo też boję się, że zacznie mnie obrażać.

Na dwór nie wychodzę, bo mam głupiego kolegę, który też ciągle mnie obraża.

Ogólnie jak ktoś coś robi nawet w żartach, to mnie to rani.

Nawet czuję, że coraz bardziej tracę apetyt.

Ogólnie boję się wszystkiego, nawet nie mogę opanować myśli, ogólnie nie umiem myśleć.

Często też kręci mi się w głowie, mam wysokie ciśnienie, jest mi zimno, nawet kilka razy poczułem, że krew mi mocno wpływa do mózgu (coś takiego).

Na pewno nie jest to spowodowane używkami, bo już rok czasu nie pale, a piję tylko jak jest okazja.

 

Co to wszystko może być?

 

Nawet jeśli bym poszedł do psychologa, to i tak nie chcę tego wyleczyć, bo boję się żyć normalnie...

Mam też niską samoocenę, na co dzień sam se sobą żyję jak pies z kotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze sie boisz dziwi mnie tylko ze twierdzisz ze nie chcesz sie leczyc ze do psychologa nie pojdziesz.Masz zanizona b mocno samoocenę i zdajesz sobie z tego sprawę a wiesz o tym że to własnie ta samoocena moze powodować lęki?bo nie wierzysz w sobie z góry skazujesz sie na niepowodzenie.Psycholog pomógłby ci podniesc samoocenę a tym samym zmniejszyc lęki i uwierzyc w siebie jak juz uwierzysz..zaczniesz działać lepiej funkcjonować.Tego za ciebie nikt nie zrobi wiec powodzenia zycze ja wiem zepodjecie decyzji o pierwszysm pojsciu do psychologa łatwe nie jest ale warto ja podjac i wiem co mowie bo sama jestem na terapii.Trzym sie ciepło i zagladaj tu do nas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×