Skocz do zawartości
Nerwica.com

Świetna nowa znajomość a depresja i lęki


slodka-gadka22

Rekomendowane odpowiedzi

Zawalam świetną nową znajomość, jestem do kitu. Poznałam osobę, z którą jak się wydawało rozumiem się bez słów. Pierwsze kilka dni, w tym spotkanie, to była jakaś eksplozja euforii etc. Ciągłe pisanie, bez przerwy praktycznie, wydawałoby się idealnie. Pisał, że jestem perfekcyjna, wspaniała... Ale teraz łapię schizy. Bo porobiło się rzadziej, chłopak czasem nie odpisuje dłuższą chwilę, by odpowiedzieć słowem. Mam wrażenie, że ciągle piszę coś głupiego, niestosownego i on nie wie, jak ma na to odpisać. Że stracił entuzjazm. Kilka dni temu to nawet już tak się zdenerwowałam tym, że uznałam, że pójdę spać o 21, żeby o tym nie myśleć. No i napisałam mu, że już idę spać, to był bardzo smutny i nie chciał mnie puścić... Ale przecież prawie mi nie odpisywał, więc nie rozumiem. Nie wiem, czy nadal mnie lubi. Ciągle mam wrażenie, że za chwilę straci zainteresowanie.

 

Dodam, że mam zdiagnozowaną depresję i strasznie niskie poczucie własnej wartości... Pewnie to jest źródłem problemu, ale jak z tym walczyć? I z tymi ciągłymi lękami, że on przestanie się interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euforia podczas depresji, to w ogóle możliwe? :D

 

1. Chłopak może nie odpisywać z wielu powodów. Może mieć dużo nauki, pracy, problemy bliskich, swoje. Może też korzystać z rad "wybitnych" podrywaczy, którzy radzą właśnie takie chłodne zachowanie (generalnie dość średni pomysł). Naprawdę, w ogóle to nie wygląda na to, że traci Tobą zainteresowanie. Można się po prostu zapytać, czemu tak długo nie odpisuje, najlepiej w formie delikatnego żartu.

 

2. Stres, że coś się spieprzy będąc zakochanym w danej osobie jest chyba normalny. Jak Cię przytłacza i nie możesz przestać o nim myśleć (a chcesz/musisz przestać) spróbuj aktywności fizycznej - to powinno trochę pomóc.

 

3. Co do poczucia, że musisz utrzymywać ciągle zainteresowanie, bo tak to ktoś się Tobą znudzi to wiem o czym mówisz, bo dużo tego odczuwałem. Pozbycie się tego/zmniejszenie to praca na tygodnie/miesiące i prawdopodobnie sama nie będziesz w stanie tego dokonać. Jest oczywiście sporo technik nagłego zmniejszenia emocji wobec czegoś konkretnego, ale to długa historia. Na pewnym momencie znajomości pewnie przestaniesz się tym tak przejmować, do tego czasu spróbuj przesuwać uwagę na coś innego, w momencie gdy zaczynasz o tym myśleć. To może nie być proste, ale znowu - aktywność fizyczna pomoże. Nawet taka mało intensywna, jak spacerek.

 

4. Możesz docenić tą karuzelę emocji, jakie daje zakochanie i po prostu doświadczać tego zamiast próbować z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×