Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stan przed zasnieciem to katastrofa - czemu?


ZwyklyChlopak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos okresu zalozmy miesiac zauwazylem cos bardzo niepokojacego. Jak zasne to jest ok budze sie rano zawsze. W ciagu ostatnich lat raczej rzadko snily mi sie koszmary. Teraz praktycznie mam to prawie codziennie. Tylko ja nie zasypiam gdy sie to dzieje. Byc moze brzmi to dosyc skomplikowanie jednak mowiac wprost i krotko to hmm gdy jestem na zasadzie miedzy zasypianiem a spaniem. Normalnie leze na lozku mysle o czyms lub o niczym i praktycznie zaczyna mi sie jakby sen cos sie dzieje i wcale nie spie a mam ciagle koszmary. To doslownie jakbym nie zasnal a snilo mi sie cos. Jednak podczas tego normalnie mysle jednak to jakies tam "swiadome sny" raczej wydaje mi sie ze nie sa chociaz raz wydawalo mi sie jakbym patrzyl na siebie z gory ale to raczej sen byl. No i przykladowo zebyscie zrozumieli o co mi chodzi to np.

 

Jest 2 w nocy, chce mi sie spac, klade sie na lozku, swiatlo zgaszone ale takiego mroku nie mam tylko dosyc jasno bo latarnia pod blokiem, zasypiam, i nagle "sni" mi sie jakas sytuacja ze jakas tam osoba nagle zaczyna krzyczec a ja normalnie nie wiem chce to zatrzymac i jakos ruszyc reka uderzyc czasem w to cos lub kogos ale czuje ze mam jakas ciezka reke i nie moge w sumie nic zrobic za bardzo. I "budze sie" po 3 minutach od "zasniecia" to tak jakbym wcale nie spal. Aha moge dodac ze praktycznie boje sie za kazdym razem gdy sie to dzieje. Pare dni temu to normalnie oddechu nie moglem zlapac ale nie pamietam juz co mi sie snilo. Doslownie obudzilem sie z otwarta buzia i bez oddechu. W pierwszym momencie to pomyslalem ze moze ten oddech zlapie bo co ja robie z ta otwarta buzia. Ale po chwili balem sie strasznie ze ktoregos dnia sie nie obudze jak mi oddechu znow braknie. Albo czasem mi cos halasuje czy tam slysze jakby halasowalo podczas tego "zasypiania" tak glosno ze chce przestac spac i sie obudzic. Czy to jest normalne? Dodam ze nigdy raczej nie mialem stwierdzonych problemow psychicznych jednak badan nigdy nie robilem ani wizyt nigdzie nie mialem aczkolwiek np moja mama ma nerwice od dluzszego czasu wiec byc moze jakies sklonnosci mam rodzinne. Czasami uda mi sie usnac ale to po wielu probach a czasami juz wole po prostu nie zasnac tej jednej nocy niz mam przezywac szok :D

 

Czy ktos mial taka sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz to tzw.porażenie przysenne.Nic groźnego, zdarza się to również zdrowym psychicznie ludziom.Zazwyczaj zdarza się to osobom prowadzącym stresujący tryb zycia lub cierpiącym na nerwice lękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co masz to nerwica (czyli ogólnie stany lękowe), w każdym bądź razie ja miewam podobnie. Jestem wieczorem zmęczona śpiąca, idę spać. Kładę się do łóżka ale w tym momencie się zaczynają jakieś dziwne myśli, lęki, koszmary, czuję się źle, nie mogę zasnąć. Tak do 3 potem już zasypiam.

 

Nie wiem co ci radzić bo jak widzisz my wszyscy mamy podobne problemy, leczenie pastylkami przecidepresyjnymi plus psychoterapia to jest to co najczęściej się stosuje. A czy twoja mama się leczy i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla u lekarza i dostala jakies tabletki na uspokojenie nie wiem dokladnie jakie i jak silne sa ale w kazdym razie troche jej pomagaja

 

co do moich objawow to w ogole dziwi mnie skad to sie wzielo bo tak w zasadzie nic w moim zyciu sie nie zmienilo w ciagu tego miesiaca a ogolnie podczas dnia wszystko jest jak najbardziej ok i tylko zle przy tym zasypianiu.. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie też się pojawia coś (u mnie nazywa się lęk napadowy) w momentach kiedy jestem spokojna, nic się nie dzieje. Może wtedy mózg, nie jest zajęty niczym innym i gdy się relaksuje to mu sie przypominają jakieś dawne sprawy i odreagowuje? Nie wiem, po prostu się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×