Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam problemy z tożsamością: co się dzieje?


Ragnarok

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się zastanawiałem jak opisać swój problem i natrafiłem w internecie na opis pewnej kobiety, który perfekcyjnie oddaje moje wątpliwości.

 

Cytuję: "Jak do tej pory mój problem nie był czymś groźnym, ale jest to dość uciążliwe. Chodzi o moje zmiany widzenia siebie, zmiany tożsamości, na które nie mam wpływu. Czasem wydaje mi się, że jestem kimś innym, znam tę osobę, zazwyczaj to osoba, którą polubiłam, najczęściej mężczyzna (bywało, że bohater filmu, idol, ktoś, kto mi się podobał itp). Wydaje mi się, że inni widzą tego kogoś we mnie! Wiem, że to bez sensu i śmieszne jak popatrzę z boku, ale idąc np. ulicą, coś we mnie przeświadczone jest, że jestem taka jak ten ktoś. Podobna lub taka sama, inni też to widzą. Ostatnio miałam takie napady dość dawno, a uciążliwe były w wieku 10 - 25 lat, nawet zachowywałam się jak ten ktoś, no bo to było dla mnie normalne, że ja to ta osoba. Teraz takie sytuacje zdarzają się czasem, potem przechodzą. A mogłyby zniknąć, bo trochę mnie denerwują. Co to jest? Proszę pomóżcie! Skąd się to bierze i jak to wyrzucić z siebie?"

 

Macie jakiekolwiek pojęcie co to może oznaczać albo z czym się wiąże? Mam złe przeczucia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, że czasami mam podobnie. Jak byłem młody to naśladowałem raperów. A ostatnio kilka razy wcielałem się w Janusza Korwin-Mikke i gadałem podobnie do jego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam taki okres, kiedy często sobie wyobrażałam, że jestem kimś innym, ale aż tak się nie wczuwałam. Ciekawe. A poza tym masz jakieś problemy natury psychicznej?

 

Ostatnie kilka miesięcy miałem większego doła w związku z zakończeniem pewnej relacji, ale nie sądzę by to miał jakiś bezpośredni wpływ. To "wczuwanie się" było długo długo przed tym i to wiele lat. Żeby była jasność - to nie jest tak, że obejrzę sobie Bonda i myślę sobie, że mam na imię James. Trochę ciężko to opisać, ale tak jak cytowana babeczka - mam świadomość tego co się ze mną dzieje, a mimo tak wydaje mi się, że jestem raz taki jak inny bohater, a raz taki. To strasznie dziecinne, ale przypomina jakbym się starał ich po prostu odgrywać. A tych postaci w moim życiu było tak wiele, że sam się gubię kim naprawdę jestem w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie osoby z forum się dopatrzyły podobieństwa do Davida Bowie :mrgreen: Ale Davidem bywam tylko, jak próbuję sobie dodać odwagi przed pracą, no albo jak gram na gitarze :105:

 

Przypomniało mi się: "ZAWSZE BĄDŹ SOBĄ. (Chyba, że możesz być Batmanem, wtedy bądź Batmanem)."

 

Ogólnie temat ciekawy, odezwę się jeszcze, jak będę wiedziała, jak to ugryźć. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnarok, może bardzo cierpisz i bycie "Tobą właściwym" jest zbyt trudne? :bezradny:

Nie ma jakiegoś konkretnego zbioru, wystarczy film/serial z charyzmatyczną postacią.
Chcesz być charyzmatyczny, czy jesteś i tej cechy w sobie nie akceptujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnarok, może bardzo cierpisz i bycie "Tobą właściwym" jest zbyt trudne? :bezradny:
Nie ma jakiegoś konkretnego zbioru, wystarczy film/serial z charyzmatyczną postacią.
Chcesz być charyzmatyczny, czy jesteś i tej cechy w sobie nie akceptujesz?

 

Wydaje mi się, że jestem. Bardzo często to słyszę o sobie, że jestem "niesamowitą osobowością" w tym pozytywnym sensie. Mam wrażenie, że to jest problem z postrzeganiem siebie. Mam bardzo duży problem z poczuciem siebie i muszę ciągle się jakoś określać. Różne skrajności, które powodują czasem głupie przemyślenia. Np. zastanawianie się czy jestem leniem czy jednak pracusiem? Czy jednak jestem zły czy dobry? Bardzo mnie dręczy ta niedookreśloność siebie i powoduje ogromny brak poczucia własnej wartości. Dlatego mi się wydaję tak działają na mnie postacie z filmów, bo są bardzo wyraźne z konkretnymi cechami, co do których nie mamy wątpliwości. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×