Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, hydro biora nawet dzieci to jest lek antyalergiczny ale dodatkowo powoduje sennosc poprawia apetyt i uspokaja dlatego jest bardziej stosowany do tych celow. Spokojnie mozesz brac hydro. Moja kolezanka lezac w szpitalu w ciazy na patologii dostawala go na uspokojenie a ja bralam go w liceum lezac w szpitalu na chore jajniki... Wiev spokojnie..:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, teraz chyba czekasz na test?

 

 

Mili89, kolezanka mi powiedziała o tej hydroxyzynie bo mowi, ze ona miala jazdy nerwicowe w trakcie ciazy, nawet jej dawali relanium bo brzuch spinała mała dawke ale jednak. Wiadomo ze to obciazenie dla organizmu, a ja teraz tez mam jazdy tyle ze bólowe, lekarz mi dał paracetamol ale co to jest hahah. Wcale to nic nie pomaga. I na sen tez nic, ani na nerwy ze boli. Ide w piatek do gina i powiem mu ze ma wypisac hydro i tyle. Własnie na patologiach ciazy wygoglałam w necie ze tez przepisuja hydro i relanium. W ogóle nienajlepiej sie czuje ale lekarz mowi ze w 3 trym to normalne, ze moze wszystko wrocic jak w pierwszym plus dolegliwoci bolowe np. rwa albo kolka. A jak Ty sie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, lepiej brac hydro ktoro jest nieszkodliwe niz sie meczyc i dzidziusia;)

Mi dokucxa ta rwa poza tym zarazilam sie od Coreczki, bo chora na antybiotku jest i chyba jutro zapisze sie do lekarza. Mam katar ale niepokoi mnie ze boli mnie gardlo przy przelykaniu sliny martwie sie ze to moze byc angina :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, to wez lepiej antybiotyk, widzisz jak ja byłam u lekarza bo wtedy pojechałam do niego do szpitala to była babka tez z zapaleniem gardła i koniecznie dawali antybiotyk, tez bezpieczny. Teraz spróbowałam sie polozyc i znowu mnie ta kolka łapie :roll: trudno ide niedługo do lekarza to moze te hydro pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciąży można brać hydroksyzyne.Jak leżałam tuż przed porodem to prawie każda dostała w tyłek relanium.Niby na przyspieszenie porodu a guzik to pomagało nawet po tym nie zasnełam.Psychiatrzy nie pozwalają na branie jakichkolwiek psychotropów w 9 miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza i mi dał bez problemu, powiedział ze sam idiota ze nie wpadł na to, bo wie ze od tej kolki nerkowej i od rwy mnie boli. Jeszcze dostałam w tyłek paracetamol taka mega dawke ale nic to nie działa. Takze dzis mam nadzieje ze troche sie wyspie, jeszcze nie brałam, wezme pozniej.

 

estera1, czytałam w google ze w ogole w ciazy biora i relanium i hydro normalnie, relanium na skurcze zeby sie rozluznic i ich nie było, a hydro na uspokojenie.

 

Mili89, super synek :) Wspołczuje kataru i kaszlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, daj znac jak po hydro ;)

 

mi ta rwa coraz mocniej dokucza- zwlaszcza w posladku... jak probuje wstac to jakby mi ktos cos w niego wbijal ...

 

a Synek dzis sie tak zakrywal raczkami, ze musialam niezle go szturchac zeby sie odslonil wstydnis ;))

 

a z tym bolem brzucha serio sie przerazilam... ale to chyba przez te spodnie, bo byly ciasne - a ciazowe ;) robie sie wielka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, na bank przez spodnie, ja nosze takie bez gumki bo mnie tez bolało po uciskaniu. Wziełam te hydro polowke małej dawki i normalnie tak mnie przymuliło ale lekko, ze troche pospałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, i jak tam? Ja dzis sprobuje bez hydro, oczywiscie w dzien mnie zmuliło moze po tej hydro? i pospałam godzine ale z bólu sie obudziłam z kołataniem serca. Czytałam ze w ogole ze w 3 trym tak jest, nerwicówa na całego, a moja kolezanka mowi ze w 3 trym dostała deprechy ale te hormony daja w kosc :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, spokojnir hydro mozesz brac codziennie. Ja tez dzis spalam w dzien

Aa i bylam u lekarki i dala mi antybiotyk... Mi strasznie ta rwa dokucza- o ile to rwa- boli mnie w posladku jakby w kosci jak wstaje albo chodze i to taki mocny bol ze wstaje pare ladnych minut. Jak siedze czy leze to nie boli...

 

Trzeci trymestr to nerwowka bo nie dosc, ze Ci ciezko, szybciej sie meczysz to jeszcze myslisz o zbliżającym sie porodzie, dzidziusiu i wszystko sie na siebie naklada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, tez szybko zleci, ale koncowka najbardziej daje popalic- ja sie czuje jak staruszka- z takim wysilkiem probuje dotrzymac kroku mezowi i coreczce jak gdzies wychodzimy, wstaje z takim trudem- no jest uroczo :D

 

w pierwszej ciazy nie mialam ani rwy ani zgagi... a tu chlopiec i wiadomo- od poczatku daje popalic jak to facet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja juz prawie w ogole nie wstaje :mrgreen: bo mnie rozrywa. :shock: Mi sie wydaje ze kazda ciaza to jest wiadomo-indywidualna. Mam kolezanki co ciaze przechodziły lajtowo, bez problemu a mam takie co prawie cała przelazały bo cos albo bolało albo cos. Chociaz wiekszosc mam takich co nic nie było raczej, ale szczerze to zadna tego nie wspomina jako jakiegos super czasu, bo ani sie umyc dobrze w wannie, juz od pewnego momentu, problemy z chodzeniem, itd. a jednak to jest dokuczliwe. Mam tez kilka znajomych, co po ciazy -zdrowe- dostały depresji poporodowej i diagnoza psychiatrów ze to poprzez zmiany hormonalne i do tej pory czyli kilka lat po urodzeniu biora nadal leki bo deprecha wraca przy odstawianiu. Takze jest to ogromny wysiłek dla organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusia a bierzesz dalej chloroprotixen?na katar i przeziebienie polecam serie prenalen w aptece i rosmanie.Leki dla ciezarnych i karmiacych.Oprocz tego imbir pic przez cała ciąże plus cynamon ,gozdziki,rumianek ,inhalacje z olejkiem sosnowym lub eukaliptusowym.Woda letnia z cytyną i miodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, dziekuje. Prenalen bralam przy przeziebieniu. Tu w uk w polskich sklepach go nie ma, ale rodzice.mi wysylali teraz niestety mam antybiotyk.. Tak to zawsze grypovita forte pomagala tez mozna w ciazy, bo same naturalne skladniki.

 

Dzis mi jeszcze wrocilo zapalenie dziasla. Ledwo gryzc moge i nie moge buzi szeroko otworzyc:( posmarowalam sobie dziaslo zelem i mam plyn do plukania mam nadzieje ze szybko sie polepszy, bo juz mi sie plakac chce z tego wszystkiego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imre, to chyba normalne, ze kobieta chce miec dzieci.

nerwica lekowa nie jest dla dziecka ani otoczenia zadnym zagrozeniem lub uposledzeniem, ktoro uniemozliwia wychowanie potomstwa ;)

 

to nie alkoholizm czy narkomania ...

a poza tym moim zdaniem, wiele osob cierpi na jeszcze wieksze zaburzenia nerwicowe nie zdajac sobie z tego kompletnie sprawy...

 

to Dzieci i Rodzina- milosc nadaja sens zyciu, jakiegos glebszego znaczenia...czlowiek nie skupia sie wtedy na sobie, bo ma najcenniejszy Skarb, o ktory dba jak tylko potrafi...

 

czy to, ze cierpie na nerwice lekowa sprawia, ze mniej kocham swoje dziecko ? ze nie dbam o nie ?

 

wiekszosc z nas pracuje, gotuje, sprzata, robi wszystko co kazdy inny czlowiek...

nie wiem czemu mialabym sie nie decydowac z tego wzgledu na Dziecko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imre, tak jak napisała Mili89, to ze jestes chory nie oznacza ze masz zrezygnowac ze szczescia w zyciu. W ogole jak patrze na to forum to gro ludzi tutaj gdyby RZECZYWISCIE chciało cos zrobic ze swoim zyciem to by mogło życ z nerwica/depresja (łagodne przypadki do srednich, zaawansowane to w szpitalu sa) i mogłoby poukładac swoje zycie. Poza tym racja jest tez to ze wiele ludzi choruje i sa tzw. zdrowi a wcale tak nie jest, ile jest zwiazków gdzie facet zdradza, babka histeryzuje itd. albo ma kolejnego faceta itd, a dzieci w odstawce. Mozna takie przykłady mnozyc bez konca, to sa rodziny dysfunkcyjne jak juz i nie patologiczne, bo ludzie wola nie widziec swojego problemu, narzekac i nic z tym nie robic. Jak masz swiadomosc choroby/zaburzenia i leczysz sie (terapia, leki) to jestes tez swiadomy/a na co Cie stac i jakie masz oczekiwania wzgledem siebie zeby byc szczesliwym. Akurat dobry zwiazek, dziecko to sa dosc mocne podstawy w zyciu :) ktore sie do tego przyczyniaja, juz nie wspominajac o instykcie macierzynskim, czyli dawania miłosci temu dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×