Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


nicola1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak doradzono mi po zalogowaniu chciałam się przywitać i krótko opisać dlaczego tu jestem. Mam 36 lat. Jako dziecko byłam wykorzystywana seksualnie przez ojczyma. Problem, który teraz nie daje mi spokoju to pamięć. Mam zaniki dotyczące nie tylko dzieciństwa ale nawet tego co było rok czy pół temu. Zastanawiam się czy można w jakiś sposób odblokować moją pamięć? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nicola1979!

 

Jak najbardziej terapia ma sens. Tym bardziej, że masz za sobą trudne doświadczenie przemocy seksualnej. To nie minie jak katar czy grypa. Ten problem w Tobie siedzi, mniej czy bardziej wypierany, bo podejrzewam, że najchętniej chciałabyś o tym zapomnieć, ale siedzi i manifestuje się w różnej postaci, np. w postaci problemów z pamięcią. Rozważ skorzystanie z psychoterapii - decyzja oczywiście należy wyłącznie do Ciebie! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wiąże się to z przypomnieniem sobie traumatycznych przeżyć ale jestem na takim etapie, że chce odzyskać swoją przeszłość za wszelką cenę i rozmawiając ze znajomymi mieć świadomość, że brałam udział w tym o czym mówią a nie wrazenie jakbym była z innego wymiaru czasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×