Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica lękowa a konflikt


nadziejażyje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cierpię na nerwice lękowa od jakiegoś czasu. Wiele się zmieniło i dużo osiągnęłam ale jest coś czego nie potrafię rozwiązać. I to dosyć wstydliwe... Mimo poprawy ciągle sni mi się mój brat. Moje natrętne myśli ciągle krążą wokół niego. Mam z nim wiele złych wspomnień. Molestował mnie w dzieciństwie oraz próbował zgwałcić kilku krótkie. Długo o tym nie mówiłam ale po próbie gwałtu powiedziałam o tym tacie a on zaprowadził mnie do niego i kazal mi powtórzyć to co mu powiedziałam. Bałam sie ale zrobiłam to. Brat mnie wyśmiał a tata mu uwierzył. Kilka dni później musiałam spać z nim w pokoju bo mój remontowano. Byłam codziennie molestowana ale już nigdy o tym nie powiedziałam...Później znęcał się nade mną psychicznie. Zapomniałam o tym na wiele lat lecz to wrócilo kiedy zaczęłam ukladac wlasna rodzinę. W swoim partnerze widziałam swojego brata. To mnie przerażało.. Podczas stosunku tez miewałam takie wyobrażenia. Czułam podniecenie a pozniej wstyd i obrzydzenie do siebie. Myśląc o nim czuje popęd seksualny i nienawiść jednocześnie. Nie chce tych wyobrażeń one mnie przerażają. Boje się ze jestem taka jak on. Patrzę w lustro i widzę jego... Nienawidzę siebie za te wyobrażenia. Nie wiem co robić. To konflikt między moim pragnieniem a moralnością. Mysle ze mój stan lekowy wywodzi sie z tego konfliktu lecz nie potrafię go rozwiązać. Starałam sie to stłumić ale to powracali w snach. Proszę o rady. Proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadziejażyje, Witaj na forum.

Przykre to co napisałaś. Przeżyłaś traumę, byłaś ofiarą i w związku z tym miałaś od tamtej chwili do siebie pretensje, poczucie winy. Tak długo z tym wszystkim żyłaś, że teraz nie potrafisz oddzielić się od tamtej patologii, która Cię dotknęła. Ja mogę zasugerować wizytę, a raczej psychoterapię. Te Twoje trudności, z którymi sobie nie dajesz rady musisz chcieć przepracować z terapeutą, koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×