Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to mogą być objawy czegoś typu nerwica?


tyu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Od pewnego czasu męczą mnie problemy zdrowotne. Postanowiłam więc napisać tego posta, może mi pomożecie.

 

Nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie się to zaczęło. Na oko gdzieś w marcu tego roku. Idąc spać, przy każdej próbie zaśnięcia budziłam się z uczuciem, jakbym miała zawał. Nie wiem czy moje serce przyspieszało, czy zwalniało, czy może w ogóle drętwiało... to dziwne uczucie, którego nie potrafię opisać. Jak łatwo się domyślić, byłam przerażona. Działo się tak jakiś czas, tylko kiedy zasypiałam, nie zawsze codziennie, ale w tygodniu na pewno kilka razy. Potem doszło podobne uczucie i w dzień, ale już nie tak silne. Byłam u mojej zwykłej lekarki, zbadała mnie, miałam robione badanie krwi itd itp - wszystko ze mną ok. Powiedziała, że to może być na tle nerwowym i zleciła pójście do kardiologa. Poszłam i do kardiologa, zostałam tam fachowo przebadana w każdy możliwy sposób - jestem okazem zdrowia. Nawet holter niczego nie znalazł (teoretycznie wcale mi go przypinać nie musieli, po postu się uparłam dla pewności) - ale ma się go tylko 24h, a akurat tej nocy nie działo się nic. U lekarki wcześniej dostałam Nervoheel (biorę go po kilka tabletek kiedy coś się dzieje, coś tam pomaga ale jednak niewiele).

4 lata temu miałam podobne, ale o wiele słabsze problemy, również z sercem. Życie bywa różne, moje fakt faktem było i jest niemało stresujące. Teraz o wiele mniej, ale jednak nadal. Nauczyłam się opanowywać to, co się ze mną dzieje - jeśli się uspokoiłam, wszystko przechodziło. Jeśli wystarszyłam i panikowałam, było tylko gorzej.

W tym czasie zerwałam z pewnymi negatywnymi 'czynnikami'[nie wszystkimi]. Było lepiej, aż którejś nocy nie mogłam kompletnie zasnąć - tył głowy nieziemsko mnie bolał, kręciło mi się w niej, ciężko mi się oddychało, wróciło to dziwne uczucie z sercem, tabletki nie pomagały i kompletnie nie potrafiłam się ogarnąć. W środku nocy, po pierdyliardzie prób zaśnięcia, drętwiała mi lewa połowa ciała. Głównie noga, ale i ręka, a nawet mam wrażenie że i brzuch razem z piersią (jeśli w ogóle te miejsca mogą zdrętwieć :D ). W kolejnych dniach nigdy to wszystko nie występowało razem - drętwienie pozostało (ale tylko w ręce bądź nodze i raczej nie naraz ), znowu serce i może ciężki oddech, ale też o wiele słabiej. Przez dzień bywało mi słabo, kręciło się w głowie, robiło czarno przed oczami - ale bardzo rzadko.

Teraz już jest w porządku. Od może 2miesięcy jest lepiej, mogę spać bez większych problemów, serce potrafię opanować, tak samo oddech i drętwienie. Jakoś normalnie sobie radzę. Wczoraj ni z gruchy, ni z pietruchy zaczęło mnie kłóć w klatce piersiowej. Nie mam pojęcia jak określić miejsce - od serca na prawo, do środka, ale to nadal nie było po środku. Nic nie pomagało, tylko jak z czasem się uspokoiłam po paru godzinach. A w międzyczasie zdążyło mnie podobnie zakłóć też gdzieś na plecach.

 

Pojęcia nie mam, co ze mną jest. Możliwe, że to przez stres? Może jakiś rodzaj nerwicy, czegokolwiek... czekam na Wasze porady, przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to chorujesz już conajmniej 4 lata.

 

Idź do psychoterapeuty, ja polecam nurt psychodynamiczny.

W necie znajdź sobie llistę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Możesz też iść na NFZ - poradnia leczenia nerwic, pzp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zdiagnozuje Cię przez Internet. Skoro na podstawie badań wynika, że jesteś okazem zdrowia, a dolegliwości nadal Ci dokuczają, to rozpoznanie nerwicy staje się prawdopodobne. Konieczna jest jednak konsultacja psychiatryczna, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×