Skocz do zawartości
Nerwica.com

Elektroniczny upstream


monk.2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To już któryś wątek ostatnio przeze mnie założony, więc zaraz się zabiorę za odpisywanie, żeby było sprawiedliwie. 10 postów na jeden założony przez siebie, to powinno być minimum.

 

Chciałem przedstawić pewną ideę. Upstream, czyli płynąć pod prąd. Co sądzicie o takim podejściu do elektroniki? Technika z założenie ma ułatwić życie, ideą przewodnią jest: szybciej, więcej, lepiej, mocniej. Sam przechodziłem przez fazę fascynacji postępem. Chciałem mieć szybki komputer, jechać wygodnym pociągiem i prędko dotrzeć na miejsce.

 

Ta piosenka dobrze to ukazuje:

[videoyoutube=kuED3GqaKcM][/videoyoutube]

 

Ostatnio przy podejściu do techniki biorę pod uwagę też inne rzeczy. Myślałem o zakupie starego 8 lub 16 bitowego komputera, żeby poznać inną filozofię obsługi i być niżej w drabinie warstw.

Z chęcią słuchałbym muzyki z kaset. Również korzystam z płyt CD/DVD chociaż mógłbym coś ściągnąć z sieci. Oczywiście nie ja jeden podlegam temu trendowi. Dobrym przykładem jest pixel art, albo sztuka ASCII. Z wielką przyjemnością oglądam stary telewizor u babci.

 

Pochwalcie się jakie hipsterskie rzeczy robicie wy. Jakie są wasze rytuały technologiczne? Moje top dwa to: defragmentacja dysku oraz wypalanie płyt w Nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm uwielbiam elektronike,komputery i rozne inne gadzety,jakis czasemu odpalalem moja Commodore 64 :D To byly czasy ehhhh.Teraz to juz raczej ide z biegiem techniki i uzywam wszystkiego co najnowsze,najlepsze,najszybsze.Od procesorów wielo rdzeniowych po wydajne uklady graficzne,zapeniajaca mi grafike fotorealistyczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z chęcią słuchałbym muzyki z kaset..

Masochista.

 

...Pochwalcie się jakie hipsterskie rzeczy robicie wy. Jakie są wasze rytuały technologiczne? Moje top dwa to: defragmentacja dysku oraz wypalanie płyt w Nero.

Moje to projektowanie, wykonywanie i oprogramowanie urządzeń na jednoukładowych procesorach/mikrokontrolerach (lub bez nich, ale taraz mało co się opłaci bez). Niejednokrotnie współpracujących z softem napisanym na PC. Mam w rzyci czy to hipsterski rytual, po prostu lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z rzeczy której unikam jest szukanie w Google. To pójście na prościznę. Zamiast tego gromadzę linki do stron w zakładkach i potem korzystam z tych stron i szukam tam. No i jestem entuzjastą jakości HD, blu-ray. Ludzie zazwyczaj kompresują do mniejszych rozmiarów filmy, a ja preferuję w rozmiarze kilku GB. Tak samo lubię ściągać teledyski z sieci i unikam YouTuba, bo jest gorsza jakość tam. Nic tak nie boli jak zbyt silna kompresja, ble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×