Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak powiedzieć rodzicom o moim problemie?


Clouds

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że mogę mieć nerwicę (mam dziwne myśli o zabijaniu i strasznie się ich boje).

Chciałabym poprosić mamę o to żeby zapisała mnie do psychologa, ale się boje, że mnie wyśmieje i zbagatelizuje problem.

Pomoże ktoś? Był ktoś w podobnej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić poważną minę i mówić niskim głosem. To będzie świadczyć, że problem wymaga uwagi. Patrzeć prosto w oczy i używać złożonych zdaniach. Reszta pójdzie sama, tylko musisz być przekonana do tego co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałam swojej płacząc, jak po raz tysięczny na mnie naskoczyła, że nie chcę pracować na kasie (mam socjofobię), nie wytrzymałam w końcu napięcia. Pokazałam jej wyniki testu na socjofobię, dałam poczytać o tym wiadomości w internecie, wydusiłam z siebie kilka przykładów jak to się u mnie objawia, co jest dla mnie najgorsze. Zatkało ją. Zgodziła się, że może jednak powinnam udać się do jakiegoś specjalisty, chociaż wyraźnie bała się tego.

 

Niestety możesz się spodziewać różnych reakcji po mamie. Moja i tak po pewnym czasie przestała brać to na poważnie i potrafi mnie wyśmiewać, że czegoś nie chcę, nie mogę zrobić. A o samym problemie nie rozmawiałyśmy ani razu od momentu mojego wyznania. Udaje, że problemu nie ma, chociaż z drugiej strony widzi, że nie zachowuję się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×